şükela:  tümü | bugün soru sor
  • menüsünde "vejeteryanları seviyoruz, bütün tavuklarımız vejeteryandır" yazan restorant

(bkz: yaran restorant menüleri)
  • ingiltere'deki subeleriyle alakasi olmayan sacma sapan isletmelerle turkiye pazarina girmis, fahis fiyata, ingiltere'deki subeleriyle alakasi olmayan sacma sapan menusuyle insanlari kaziklamis dolayisiyla turkiye pazarinda tutunamayip turkiye'den cikip gitmistir. ingiltere'de ogrencilere bile ucuz gelen guzel tavuklu yemekler yediren marka neden turkiye'ye ayni konseptte gelmeyip de ensesi kalinlari kaziklama amaci gudup pazarda eriyip gitmistir bilinmez.
  • ataköy plus alışveriş merkezi'ndeki şubesini de kapatarak türkiye piyasasından çıktılar gibi gözüküyor. bu kadar lezzetli olup bu kadar hızlı kapanan yer az bulunur, tebrikler.
  • istanbul'da açılan 2 şubesiyle türkiye pazarına girmiş olan fast food zinciri. cevahir'de bulunan şubeye gitmedim ama bağdat caddesinde bulunan şubeleri tam bir kabus yaşatmıştır bu nandos aşığına. nandos'a londra'dan alışkın olanların aşina olduğu nandos kuralları ve işleyişi tamamen değiştirilmiş türkiye pazarında. şöyle ki:

- nandos severler bilirler; restoran içinde yemek öncesi ve sonrası el yıkamak için lavabolar bulunur, el yıkamak için tuvalete gitmenize gerek kalmaz, maalesef bağdat caddesinde bulunan şubelerinde bunu göremedik.
    - girişte sizi karşılayan arkadaş, nandos hakkında bilginiz olup olmadığını sorar ve ona göre bilgilendirir sizi. bağdat caddesinde ki şubesinde ise maslaara oturtulduk, elimize menü verildi ve öylece kaldık, bir açıklama vs yok.
    - sipariş vermek için masanıza bir garsonun gelmesini beklemez, karar verdikden sonra kasaya gider siparişlerinizi verir, hesabınızı öder ve içeceklerinizi alıp siparişlerinizin gelmesini beklersiniz. self-service olayı olduğu için siparişlerinizi beklerken istediğiniz sosları alırsınız, soft drink seçmişseniz içeceğinizi alırsınız, çatal, bıçak, tabak çanak ne gerekiyorsa alır masanıza koyarsınız. soslar masada bulunmaz, tabak çanağın oldugu yerde toplu halde bulunur, herkes istediğini alır. ama türkiye'de işler böyle yürümüyor, konforuna düşkün türk insanı garsonun ayağına gelmesini her daim beklediği için olsa gerek, siparişleri vermek için 30 dk bir garsonun masanıza gelip sipariş almasını bekliyorsunuz. siparişi alan garsonun ya aklının bir karış havada olmasından ya da müşteri yoğunluğundan orta derecede istediğim tavuğum limonlu geldi, bunu garsona bildirdiğimde ise garsonun 'tamam bunu içeriye götürüp orta acılı sosa batırıp getiririm ya da kolayı var bakın masada acılı sos var bunu dökün' tavsiyesiyle dumurlardan dumurlara atladım.
    - soft drink diye tabir ettiğimiz, kolasıydı, fantasıydı vs sınırsızdır. yan masada bulunan gencin içeçek sınırsız değil mi sorusuna karşılık garsondan hayır nandos'da içecekler sınırsız değil cevabı alınmıştır. evet türkiye'de bulunan şubelerde olmayabilir ama yurt dışında öyle.
    - insanlar yemek yemekden ziyade çay içmek için gelmiş gibilerdi, restoran değil kahvehane gibi habire incebelli bardakda çay servisleri yapılıyordu.
    - türkçe'ye portekiz pilavı olarak çevrilen spicy rice tam bir fiyaskoydu, tadı çok farklıydı. tavuk güzel pişmişdi ama sanırım istediğim sosda gelmemiş olması ve yaşadığım talihsizlik (umarım talihsizlikdir başkaları yaşamamıştır) yüzünden pek tadını alamadım.
    - garsonla yaşadığım hüsranı anlattığımda, çok ilgili davranılmış, özürler dilenmiş ve o gün yediğim menü için gift card hediye edilmiştir, bu davranışları takdirle karşılanmıştır tarafımdan.
    - gözlemlediğim kadarıyla nandos'a gelenlerin çoğu londra'dan aşina olanlardı ve hepsi hüsrana uğramıştı, yeni mekan diye ziyaret edenlerde yukarda belirttiğim gibi çay bahçesindeymiş gibi çay ısmarlıyorlardı habire.

herşeyi türkleştirme çabasından vazgeçip bazı şeyleri oldukları gibi kabul etme zamanı geldide geçiyor. adam gibi chinese yemeği yapan bir yer yok, kullanılan yağlar, pirinçler vs hep türk işi ve doğal olarak aynı tadı alamıyoruz, keza italyan restorantları aynı, nando's bile türkleştirilmeye çalışılmış ve nandos severleri üzmüştür. hayır bayilik alıyorsun kardeşim orjinalini koru yaaa, bırak bildiğimiz nando's olarak kalsın, gittiğimizde yabancılık çekmeyelim.
  • pecetelerinde "wipe that smile off your face" yazan portekiz tavukcusu. 4 farkli peri-peri sosu bulunur. tavugunuzu acisiz secip, daha sonra bu soslar ve patates esliginde yemeniz iyi bir fikirdir. gordugunuz yerde denemenizi tavsiye ederim. daha fazla bilgi icin: http://www.nandos.com/
  • portekiz mutfagindan leziz yansima. johannesburg'da yaygin bir fast food zinciri. tavugu farkli bir anlamda yorumlayan bu zincir gercekten de ozel soslari sayesinde olaya farkli bir boyut getirmistir.
  • ilginc reklamlari olan (may the sauce be with you) guney afrikanin johannesburg sehrinde baslayip diger ulkelere yayilan portekiz mutfaginin yanistildigi fast food lokantalar zinciri.genellikle ingilizce konusulan ulkelerde outletleri mevcuttur.guney afrika merkez olup portekizde ve indonesia gibi ulkelerde rastlanilabilir.ayrica sanirim londra da da outletleri vardi
  • hayat acidir, baklava tatlidir, o zaman baklava gercek degildir. aci lezzetlidir, agzinizin sularini akitir. nandos inanilmaz aci tavuk yemekleri yapar. yani nandos nedir, gercek midir hayal midir?
  • şu ekonomik kriz dalgası bir geçsin, şöyle 2009'un yazına doğru mektup atacağım tavukçu. gelin diyicem istanbul'da da başlayın siz bu işe, ordan da diğer şehirlere yayılırsınız. franchise'mış, adamlarla iş yapmakmış, para kazanmakmış sikimdeyse, taş olayım! yurdum bu tadı hak ediyor, ben de artık türkiye'de nereye gitsem, bu adamların olduğunu bilmek istiyorum. sırf kendim için, yazıcam bu adamlara. bir tavuk daha lezzetli hale getirilemez, öyle birşey bu...
  • türkiye'de ilk şubesini cevahir alışveriş merkezinde açan bir diğer şubesini de yakında bağdat caddesinde göreceğimiz restaurant..

vedat milor mode on*

- öncelikle çok yoğun ve hareketli bir şekilde çalışmalarına rağmen servis elemanları hem çok güleryüzlü hem de sizinle çok iyi şekilde ilgileniyorlar..
    -açılış nedeniyle mi yoksa hep mi böyle bilmiyorum ama kapıdan girerken sınırsız içecek kartı gibi birşey verdiler..
    -tavukları gerçekten lezzetli ama çatal bıçakla yemek resmen eziyet..
    -peri peri sosunu derecelendirmişler, 4 ayrı seçenek var istediğinizi seçebiliyorsunuz..sos gerçekten acı ama lezzet veren iştah açıcı bir acı değil bildiğin kütük gibi acı..
    -salata, soslu haşlanmış sebzeler ve özellikle ateşte közlenmiş mısır çok başarılı..
    -ortamı iyi, çok güzel dekore edilmiş fakat içeride bir havalandırma problemi var sanırım, içerinin kokusu kıyafetlerinize siniyor..
    -fiyatları bence gayet pahalı ve bu nedenle de lezzet/fiyat oranı düşük benim gözümde..

vedat milor mode off

ayrıca uzun zamandır reklamı yapılan nando's a gelecek ilk müşteriye 1 yıl boyunca sınırsız bedava yemek hediyesini 2 kişi aynı anda gelerek ikisi birden kazanmış..fakat iki kişi de bu hediyeyi kabul etmeyip bir yardım kuruluşuna bağışlamalarını rica etmişler nando's dan..