• bir tavuk restorani zinciri. peri-peri soslari insanin agzini bi yandan cehenneim dibine cevirirken (orta kivamlari bile) bi yandan da aliskanlik yapar.
  • portekiz mutfagindan leziz yansima. johannesburg'da yaygin bir fast food zinciri. tavugu farkli bir anlamda yorumlayan bu zincir gercekten de ozel soslari sayesinde olaya farkli bir boyut getirmistir.
  • ilginc reklamlari olan (may the sauce be with you) guney afrikanin johannesburg sehrinde baslayip diger ulkelere yayilan portekiz mutfaginin yanistildigi fast food lokantalar zinciri.genellikle ingilizce konusulan ulkelerde outletleri mevcuttur.guney afrika merkez olup portekizde ve indonesia gibi ulkelerde rastlanilabilir.ayrica sanirim londra da da outletleri vardi
  • peçetelerinde "this napkin may fold but our cricket team will never give up" gibisinden kelime oyunları yaparlar. menüleri oldukça büyüktür.
  • menüsünde "vejeteryanları seviyoruz, bütün tavuklarımız vejeteryandır" yazan restorant

(bkz: yaran restorant menüleri)
  • pecetelerinde "wipe that smile off your face" yazan portekiz tavukcusu. 4 farkli peri-peri sosu bulunur. tavugunuzu acisiz secip, daha sonra bu soslar ve patates esliginde yemeniz iyi bir fikirdir. gordugunuz yerde denemenizi tavsiye ederim. daha fazla bilgi icin: http://www.nandos.com/
  • menulerde kizarmis patates yerine kozlenmis misir secenegi sunarak beni mutluluga bogan fast food zinciri.
  • hayat acidir, baklava tatlidir, o zaman baklava gercek degildir. aci lezzetlidir, agzinizin sularini akitir. nandos inanilmaz aci tavuk yemekleri yapar. yani nandos nedir, gercek midir hayal midir?
  • inanılmaz lezzetli tavuk yapan portekiz menşeili tavuk restoranı.acıyı seven bir insanım.medium acılı tavuğu rahatlıkla yiyebildim.hot acılı tavukda da pek zorlanmadım.ama acıda son noktası olan extra hot'ı ise denemedim.*
  • şu ekonomik kriz dalgası bir geçsin, şöyle 2009'un yazına doğru mektup atacağım tavukçu. gelin diyicem istanbul'da da başlayın siz bu işe, ordan da diğer şehirlere yayılırsınız. franchise'mış, adamlarla iş yapmakmış, para kazanmakmış sikimdeyse, taş olayım! yurdum bu tadı hak ediyor, ben de artık türkiye'de nereye gitsem, bu adamların olduğunu bilmek istiyorum. sırf kendim için, yazıcam bu adamlara. bir tavuk daha lezzetli hale getirilemez, öyle birşey bu...
hesabın var mı? giriş yap