şükela:  tümü | bugün
  • house cafe'de içilecek mükemmel limonatadır. limonatanın o bayık tatlılığını alır, yerine nanenin ferahlığını koyar. normal limonatada olduğu gibi içinde dilimlenmiş bi adet elma ile servis edilir. gloria jean's te de varmış ama ben tatmadım.
  • limonlu bahçe'de, bahçedeki limon ağacından toplanan limonlarla yapılan içecektir. nane de bahçeden mi geliyor onu bilmiyorum ama.
  • evde yapımı gayet basit olup istanbul sıcağından bunalanlar için kesin çözüm niteliği taşımaktadır...

malzeme :
    - limon
    - limon kabuğu
    - toz şeker
    - taze nane
    - su
    (miktarlar nekadar yapmak istediğinize göre seçilir....)

tarif :
    naneler iyice kıyılır... yıkanıp temizlenmiş limon kabukları da ince ince elle veya rende yardımı ile doğranır... şeker limon kabuğu ve naneler karıştırılır... ayrı biyerde kabuğu soyulmuş limonlar sıkılır ve su ile karıştırılır... bu karışım ile daha önce hazırladığımız iyice karıştırılır... en az 1 saat buzdolabında bekletilir... daha sonra karışım buzdolabından alınıp ince süzgeçten geçirilir... elde edilen limonata buz ile servis edilir...

tüm sözlük ahalisine afiyet olsun...
  • sogutulmus nane limondur o.
  • evde kolayca yapilabilecek, sosyetik kafelerde icildiginde ise bir cuval para verilmek zorunda kalinacak yurdum icecegi aslinda.
  • house cafe'de 7.5 ytl'lik fiyatıyla dumurdan dumura uçurtan orgazmik içecek.
  • house cafe'nin içine yeşil elma ve kiraz da koyduğu şaheser içecektir. önce barnağınızı daldırıp bu meyveleri yersiniz, sonra bardağın dibinden yemek zor oluyor. sonra afiyetle limonatayı içersiniz. ve bir daha... be bir daha
  • kafelerde biçilen fiyatı ile insanı gönül candaş yemek kitabı tarifiyle evde yapmaya iten içecektir
  • frozen tuketilmesi sart olan icecek.