şükela:  tümü | bugün
  • bir teknolojik alışveriş sitesi.

kendilerinden gtx 1050 ti almayı düşünüyorum. referans verecek yazarları bekliyorum.
  • yaklasik 3hafta once ekran karti aldigim ve artik dolandirildigimi dusunmeye basladigim alisveris sitesidir. yarin son kez irtibata gecip, bir caresine bakmayi deneyecegim.

edit: dolandırılmak falan olmadı. ben biraz panik yaratmışim. aldığım urunun türkiye satisi kalmadığı için gecikme yaşanmış sonrasinda beni konu hakkinda aydinlattilar. site her mailinize anında geri dönüş sağlamakta ve size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışiyorlar.
  • uzun termin süreleri ve fiyatlarını görünce bana amazon'dan alıp türkiye'de satıyorlar gibi geldi. sonuç olarak, nerden aldıklarını bilemem ama ürünler her türlü paralel ithalat olarak görünüyor. yani garantiye işiniz düşerse muhatabınız bu firma olur, aldığınız ürünün türkiye distribütörü değil...
  • 50 tl hediye çeki kazandınız diye mail atıp linke tıkladığınızda 1000 tl ve üstü alışverişlerinizde kullanmak için 200 talihliye her gün 50 tl'lik hediye çeki

+

her ay 1 tahlihliye sony ps4 pro diyen uyduruk site. şartlardada bu çeki kazanan 200 kişinin akşam yapılacak çekilişle belirleneceğini söylüyor. madem çeki kazanmadım neden kazanmışım gibi mail atıyorsunuz? itibar etmeyiniz.

canlı destek bölümündeyse bir eleman bağlanıp merhaba deyip sorduğum soruya cevap vermeden konuşmadan ayrılıyor. tekrar bağlanıyorum adam yazıyor diyor sonra cevap vermiyor. şimdi cevap verdi. şifre değişimini yapanlar öğlen molasındaymış. yazım tarzıda leş gibi. ne büyük küçük harfe uyuyor ne yazdığı kelimelerdeki hatalı harflere dikkat ediyor. sanki dersinizki internet kafedeki kantır oynayan 9 yaşındaki velet yazıyor mesajları. bu sitedeki her işlemi elemanlar manuelmi yapıyor? akşam 6dan sonra sitenin açılışına hacı dayı tükanı kapattıh zabanan 9da gel bakarız senin sorununa falan yazın bari. şifre sıfırlama bölümüde çalışmıyor.

alışveriş yapmayacağım şark kurnazı alışveriş siteleri arasına bir yenisi daha eklenmiş oldu.
  • noctua'nın her yerde stoğu tükenmiş olan f12 fanı burada stokta gözüküyordu. sipariş verdim. aynı gün kargoya verildi ve ertesi gün elime ulaştı. hakkında okuduğum yorumlardan sonra biraz çekinmiştim. stokta gözüküp stokta olmayan ürünlerden bahsedenler var çeşitli forumlarda. ancak ben memnun kaldım, gayet hızlı ve sorunsuz şekilde ürünümü aldım.
  • 5-7 iş günü içerisinde teslim edeceklerini söyledikleri bir termal macun için 7. iş gününün sonunda hala daha "tedarik sürecinde" yazan firma. buradan vereceğiniz siparişin elinize hangi gün ulaşacağına dair hiçbir garanti yok.
    chat ekranında ki arkadaşla konuşmam şu şekilde:

-durumu açıklar mısınız?
    *henüz daha elimize ulaşmamış. biraz zaman almış
    -neden 5-7 iş günü yazıyorsunuz o zaman 11 gün oldu bugünle
    *genelde ürünlerimiz 5 ile 7 iş gününde getiriyoruz.
    -o zaman ürünlerin altına "genelde" diye yazın
    *bazı ürünlerde beklenmedik durumlar yaşanabiliyor.
    -bunu da yazın. şimdi ne zaman gelecek ürün. öğrenebiliyor muyum?
    *bu haftaki sevkiyat listemizde paylaşılmamış gelecek gün. yalnız cuma günü(3 gün sonra) gelecek sevkiyatımız var. onun içinde olabilir.
    -he o da olmayabilir yani
    *cuma günü sevkiyat gelir ürününüz listede paylaşılmış olacak ki.
    -ama sizin ürün gelen sevkiyatta olmayabilir mi demek istiyorsunuz
    *evet efendim. çünkü paylaşılmamış
    -agam siz nasıl iş yapıyorsunuz ya! para iadesi alayım ben.
    *tamam efendim.

konuşma içerisinden para iade talebimi, giriş ve son kısımları yazı uzamasın diye çıkardım. para iade sürecinin de değişken olduğunu ve tahminen benim için banka gecikmesi ile birlikte 8 gün olacağını öğrendim.

belki aşırı tepki verdiğimi düşünebilirsiniz. ancak şunu unutmayın. hafta sonları ile birlikte siparişten tam 11 gün sonra yapılıyor bu konuşma. ve hala daha ne zaman geleceği belirsiz. bu site aliexpress in tema giydirilmiş bir arayüzünden farksız diyeceğim ama aliexpress e hakaret olur. çünkü "turkey post" seçeneği ile bunlardan daha hızlı ürün yollamışlıkları var adamların. özetle uzak durmanız tavsiye olunur.