• herhangi bir elektronik ürüne piyasanın altında etiket basarak web sonuçlarında en başta çıkmayı ilke edinmiş firma. o kadar diyeyim. ucuz diye her şeye atlamayın.
  • tüm olumlu /olumsuz entryleri okudum ve geçen gün sipariş verdim. 3 adet fan aldım. bakalım ne olacak. sonuçta dolar ve euro kurları ortada. yurtdışından alsam en az 200 tl falan tutabilirdi. buradan 100 tl verip aldım. pek inancım yok ama gelişme olursa olumlu / olumsuz olarak edit yapıcam.

edit: 21.04.18 ilk 7 iş günü geçmiş bulunmakta. hala tedarik sürecinde.

edit: yaklaşık 1,5 ay beklememden sonra ürünleri tedarik edemeyeceklerini söyleyerek para iadesi gerçekleştirdiler.
  • anlatılanlara göre temin edemediklerini bildikleri ürünleri sitelerinde yayınlamaya devam eden ve bu suretle başından itibaren satamayacaklarını bildikleri ürünleri satıp, aldıkları paraları da iade etmemek suretiyle dolandırıcılık suçunu işlemiş olabilecek yetkililere sahip firma. parasına kıymet veren herkesin şiddetle uzak durması gerekmektedir.

not: son 2 ay içerisinde şikayet içeren entrylerin artmasına binanen mağdur olanlara cimer üzerinden suç duyurusu ve ticaret bakanlığı 1 ve 2 üzerinden şikayette bulunmalarını ve haklarını, firmaya da hak ettiği sıkıntıyı, verecek şekilde aramalarını tavsiye ederim.

ek: mağdur olanlar için şirketin açık adres vb. bilgiler ile tek yetkilisinin adı soyadı ektedir. şirketin sitesinde görüldüğü üzere nanokatalog atılım bilişim adlı firmanın bir girişimi olup atılım bilişim ve nanokatalog'un yetkilisi olduğu görülen şahsın linkedin ve facebook profillerine de ulaşmak mümkündür.

ek-2: daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler için şirketin ticaret sicil gazetesinde yayınlanan sayfaları ekte dir.

ek-3: şirketin çalışma ve ürünleri temin etme prensibi ciddi manada şüphe uyandırdığından herhangi bir kaçakçılık ihtimaline karşı linkteki bölümden ya da alo 136 online kaçaklılık ihbar hattından ayrıca ihbar etmenin de faydası olacaktır.
  • siparişimi verdikten 7 dakika sonra iptal ettim ama para iadesi için minimum 10 iş günü beklemem gerekiyor, prosedür böyleymiş.

edit: arkadaşlar ben yanlış anlamışım. önce iptal talebimin onaylanması gerekiyormuş ve 7 gündür onaylanmadı. ondan sonra 10 iş günü daha bekleyecekmişim. kısaca sikerim böyle alışverişi.

edit 2: sipariş iptali onayının üzerinden bugün 15 iş günü geçti. sipariş iptalinin üzerinden ise toplam 34 gün geçti. hala ödeme yok, oyalamaya devam ediyorlar. bu hafta kesin öderiz dediler ama zannetmiyorum ödeyeceklerini. daha önce 1 defa bu hafta ödeniyor, 1 defa da bugün ödeniyor demişlerdi ama ödemediler.

edit3: cuma günü para hesabınızda diyorlardı. şimdi ise bugün talimat veriyoruz. bankadan kaynaklı gecikebilir diye yine salladılar. dolandırıcı olduklarını düşündüğümü söyledim. kesinlikle değillermiş. öyle söylediler. 36 gündür parama çökmüş durumdalar.

son edit: 37. gün paramı aldım :)
  • 50 tl hediye çeki kazandınız diye mail atıp linke tıkladığınızda 1000 tl ve üstü alışverişlerinizde kullanmak için 200 talihliye her gün 50 tl'lik hediye çeki

+

her ay 1 tahlihliye sony ps4 pro diyen uyduruk site. şartlardada bu çeki kazanan 200 kişinin akşam yapılacak çekilişle belirleneceğini söylüyor. madem çeki kazanmadım neden kazanmışım gibi mail atıyorsunuz? itibar etmeyiniz.

canlı destek bölümündeyse bir eleman bağlanıp merhaba deyip sorduğum soruya cevap vermeden konuşmadan ayrılıyor. tekrar bağlanıyorum adam yazıyor diyor sonra cevap vermiyor. şimdi cevap verdi. şifre değişimini yapanlar öğlen molasındaymış. yazım tarzıda leş gibi. ne büyük küçük harfe uyuyor ne yazdığı kelimelerdeki hatalı harflere dikkat ediyor. sanki dersinizki internet kafedeki kantır oynayan 9 yaşındaki velet yazıyor mesajları. bu sitedeki her işlemi elemanlar manuelmi yapıyor? akşam 6dan sonra sitenin açılışına hacı dayı tükanı kapattıh zabanan 9da gel bakarız senin sorununa falan yazın bari. şifre sıfırlama bölümüde çalışmıyor.

alışveriş yapmayacağım şark kurnazı alışveriş siteleri arasına bir yenisi daha eklenmiş oldu.
  • black friday'de aldığım ürün(24.11.2017) dün kargoya verilmiş.
    ürün açıklamasında yazan 5-7 iş günü içinde temin edilir yazısı çoğu ürün için yanlış.
    benim ürünümün türkiye gümrüğüne gelmesi yaklaşık 11 iş günü sürdü. 2 günde gümrük işlemleri sürmüş , nihayet siparişten yaklaşık 3 hafta sonra ürün kargoya verildi.

aldığım ürün amazon.de 'den daha düşük fiyatlıydı hemde tr'de garantisi var.
    bu avantajlar için uzun süre beklenir mi? bence beklenir
  • "tedarik sürecinde" yaşayan bir site. ürün çeşitliliğine ve uygun fiyatlarına aldanmayın. zira çoğu ürün stoklarında yok ama varmış gibi gösteriyorlar. ortalama 1-2 ay gibi bir sürede tedarik edilebiliyor. sabrım var, ben beklerim diyen için sorun yok tabi.
  • edit: teslim etmedikleri ürünü iptal etmek istediğimizde "yasal iptal ve iade süresi dolduğu için iptal edemezsiniz" diyor site. bakın teslim aldık ve zaman geçti değil, parayı aldılar ve zamanında teslim etmediler, yasal iade süresi doldu diyor. dava yolu göründü.

teslim edilmeyen ürünün iade süresinin nasıl dolduğunu mahkemeye anlatırlar artık.

ürünleri söz verdikleri tarihlerde göndermemeleri bir problem. ancak daha ciddi problemleri var:

1. sipariş onay epostası gelmiyor. 20 bin liralik alışveriş (şirket alışverişi) yapıyoruz ve elimizde sitede gösterilenler dışında herhangi bir bilgi, belge yok. eposta gönderdik diyorlar, spam'e bakın diyorlar. yok. birden fazla siparişte bunu yaşadık. şikayetlerinizi info@nanokatalog.com'a bildirebilirsiniz demişler. şirket namına mail attım, cevap yok.

2. gecikme olacağını haber vermiyorlar. örneğin ürün haftalarca gecikmiş, siz arayıp sormazsanız, umurlarında değil.

3. müşteri hizmetleri telefonlarını açmıyorlar. 2 telefon numarası var. biri doğrudan meşgul çalıyor. diğeri otomatik mesaja düşüyor, sonra kapanıyor.

sipariş iptali isterseniz, iadeniz 2 hafta sonra yatar diyorlar.

tekrar alışveriş yapmam. şu an sipariş verdiğim ürün gelirse ne ala. gelmezse, bizim şirketin hukuk departmanı ile kendi hukuk departmanları düşünsün.

eksisozluk'u umursadıklarını da sanmıyorum. yine de size haber vermiş olayım.
  • almadan önce stok durumunu sorup 1 hafta içerisinde elimize ulaşır size kargolarız dedikleri ramler 1 aydır hala tedarik sürecinde. fabrikada sıfırdan üretseler bu kadar sürmezdi. iki kere de mail attım ne alemde diye lütfedip cevap dahi vermediler.

edit: 17 mart'ta verdiğim sipariş 20 nisan'da elime ulaştı.
  • 20 eylül 2019 tarihinde vermiş olduğum siparişin hala tedarik sürecinde gözüktüğü, bu zaman zarfında çeşitli günlerde site üzerinden atmış olduğum mesajların, belirtilen e-posta adresine göndermiş olduğum e-postaların ve yapmış olduğum aramaların taraflarınca cevapsız bırakıldığı sözde ticaret sitesi.
hesabın var mı? giriş yap