şükela:  tümü | bugün
 • "yanarım bir sigara gibi küllerim dağılır.
  sönerim çünkü ateşim izmarite dayanır." diyerek kendisini yeterince iyi özetlemiştir teoman.
 • belki şarkıdaki kadar ağır olmasa da kendimi faydasız hatta zararlı, bunalım eşiğinde hissettiğim bir anda karşıma çıktığından fena vurmuştur. uzun zamandır teoman dinlemediğim için etkisi katlanmış da olabilir, bilmiyorum. dün gece vurdum sokağa kendimi kulaklığımdan taşana kadar açtım sesi, yürüdüm durdum. iyi mi geldi? emin değilim sanki daha kötüyüm ama şarkı güzel, çok güzel.
 • serseri ile birlikte albümün kötü iki şarkısından biri.
 • ''keşke müslüm baba rahmetli olmadan önce yorumlasaydı'' diye düşündüren şarkı.
  rock- arabesk kardeşliğinin bi halkası.
  öyle ki;

  ''vura vura dip oldum
  ona buna dert oldum
  yana yana söndüm
  çelindi gönlüm
  yaşamadan öldüm''
 • harika bir teoman şarkısı. yine yapmış en güzel şekilde. sözlerine mi vurulursun sesine mi bilemiyorsun. üst üste dinlenilesi, hayatın özeti gibi bir güzellik.

  ek: nasıl taktım ben bu şarkıya. günlerdir üst üste dinliyorum.
  ''yana yana söndüm, çelindi gönlüm, yaşamadan öldüm.''
 • yolda uyuklarken denk gelip dikkat kesilerek dinlemeye başladığım ve dinlerken acı çektiğim şarkı. güzel müzel diyenler olmuş geçiniz efendim. tam olarak power türk şarkısı gibi bir şey. babam bile bu ne biçim teoman şarkısı dedi düşünün artık.

  vura vura dip oldum
  ona buna dert oldum
  * *

  bu ne abi? ben en son bıraktığımda bu adam çok iyi söz yazan bir adamdı, bu ne?

  yana yana söndüm
  çelindi gönlüm
  yaşamadan öldüm

  televizyonda bazen şarkı söyleyen sakallı dar tişörtlü garip isimli adamlar görüyorum hepsi sanki aynı şarkıyı söylüyorlar, bildiniz mi? yana yana söndü çelindi gönlü sözleri tam da o hesap olmuş işte.

  ergenliği teoman'la geçmiş birisi olarak her ne kadar yıllardır takipçisi olmasam da ben bu adamı gerçekten severim (hatta geçen gün hanımla konuştuk, ot dergisindeki röportajını yeni okumuştuk, bi ara eski şarkılarına tekrar bir saralım dedik).

  olmuyorsa olmuyor abi, zorlamamak lazım. tekrar ediyorum ben bu adamı gerçekten severim ve işte o yüzden bu şarkıyı dinleyince gerçekten "üzüldüm". *
 • söz: teoman - rüzgar pehlivan
  müzik: rüzgar pehlivan

  şeklinde olan şarkı. sanırım teoman'ın adı geçse de etkisi çok azdı bu şarkıda. aksini kabul etmek istemiyorum, teoman böyle bir şarkıyı kendi başına yapmış olamaz, olmamalı. keza hala limanında gibi söz-müzik teoman olan mükemmel şarkılar yapabildiğini görüyoruz. evet evet, bütün suç rüzgar pehlivan kimse onun bence:)
 • müzik zevki olmayanı geçtim, müzik bile dinlemeyen bir arkadaşın feysbuk profilinde paylaşmasıyla gördüğüm, -hatta içten içe işkillendiğim-, ultra über sikindirik şarkı.

  teoman, abi sen bu değilsin ki? abi şaka mısın, yapma gözünü seveyim! teoman'sın yahu sen! yakışıyor mu böyle bir şarkı sana?

  gerçi zaten dinlemeden anlamıştım kötü ötesi bir şarkı olduğunu. yoksa bizim müzik kulağı olmayan arkadaş paylaşmazdı bu şarkıyı.

  ya ne olacaktı? sessiz eller, üç beş kişi, ayna ya da saat 3 paylaşacak bir zevki yok ki o arkadaşın... kalkıp bunu paylaşacaktı tabii ki.

  edit: ya bildiğin üzüldüm... tek diyebileceğim bu...
 • teoman'ın yeni albümünün en baba şarkısı. albüm sıralamasına göre önceki ve sonraki şarkılar da harbi şarkılardır.
 • arkadaş bu amca da bıkmadı itliğin, hergeleliğin ve ahlaksızlığın ekmeğini yemekten. hayat ne acayip lan. senden benden pek de farklı şartlarda yaşamayan biri çıkıp ''şişeleri açarım, alkole koşarım'' diyo, senin benim gibi insanlar cdsini falan alıyo, konserine gidiyo vs... gitara yeni başlayan ergenler internette arıyo mesela, alkole koşarım akor, alkole koşarım tabları vs... ha bir de niye koşuyosa? gece 22'den önce büfeye mi yetişiyo nedir? büfeciyle arasında geçen muhabbetleri de yazar yakında bu emmoğlu.