205 entry daha
  • pınarbaşı burma burma.
  • nasıl yazmazsınız, nasıl unutursunuz, nasıl gitmezsiniz anlamıyorum. sırf burada pizza yemek için üşenmeyip romadan trene binip,önünde yarim saat sıra bekleyip, burada pizza yiyip geri dönnüşlüğüm var. sadece ulaşıma pizzanın 10 katı para vermiştim bu eli leziz michele amca için. (bkz: l'antica pizzeria da michele)

eğer ki napoliye gidip de bu mekanda bir margherita yemeden geri dönerseniz yazık. çok yazık..sadece gitmeden önce italyanca sayıları biraz bilseniz iyi olur, çünkü gidince size bir sıra numarası veriliyor ve kapıdaki eleman sıra numaralarını italyanca okuyor. 'lütfen sayı numaralarını ingizce de anons edin, italyanca bilmiyorum' dediğinizde de sizi sikinize bile takmayıp sadece daha yüksek sesle ama yine italyanca anons ediyor sıra numaralarını.

bu adamlar bu pizzaya italyan kraliçesinin adını vermişler, yaptıkları pizza koca bir imparatorluğun bayrağına renklerini vermiş(fesleğen: yeşil, mozeralla: beyaz, domates sosu:kırmızı), siz de bir zahmet michele dayının yerine gidiverin. emin olun romada bayılarak yediğiniz pizzalar bunun yaninda boktan bir lahmacun gibi kalacaktır.
  • diego armando maradona
  • çalınmış cant kapakları, vuruk kırık gezen arabalar, at hırsızına benzeyen insanlar :)
  • pizzeria de michele'de 1 saat sıra bekleyip eh işte fena değil dediğim pizza. pompei harabeleri. vezüv yanardağınin en tepe noktasındaki dev kraterin hala tüttüğünü görmek. bir de bir yeraltı evi vardi. evin içinde 50cm genisliginde bir tunel boyunca elimizde mumlarla yürümek. yol tarifi sorduğum zaman tarif etmek yerine beraber aradiğin yere kadar gitmeleri. akşam yemeğini saat 8 de yemeleri ve akşam yemeğinde çok yemeleri. domatesli zeytinyagli servis edilen bufalo mozzarella tabaği ve limoncello likörü.
  • yunan kılıklı italyanlar
  • marek hamsik
  • marek hamsik'li ,gökhan inler'li edinson cavani'li napoli kadrosu aklıma geliyor , pes 13 oynarken rakip ben güçlü takımları almıyorum orta seviye takım alalım deyince napoli'yi alıp içlerinden geçerdim.
  • italya'nın dolapderesi.
    dolapderede olmayip burada olan; harika margaritta pizzalar, yer isaretlerinde genel ev tarifi olarak (denizciler icin) penis bulunan pompei antik sehri, selfie dostu bir kalesi vardır. limoncello bonus. işin kötü tarafi tasfirininda pizza yedikten sonra onunuze gelecek olan butun pizzalara sosisli muamelesi yapacak olmanız.
    tr' de yasayip burada nasıl soyuldunuz hayret ettim doğrusu, bu tip olaylara dunyanin en hazir ırkı biz değilmiyiz ya!
355 entry daha
hesabın var mı? giriş yap