şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dün akşam grand pera emek sahnesi‘nde dinleme fırsatı bulduğum şahane konser. solistler serkan bodur, can reha gün, mattinata besnik ademoğlu, ali murat erengül ve yoel keşap. bu beş adam piyano eşliğinde güle eğlene, arada yiyip içerek birbirleriyle şakalaşarak harika bir 50 dakika geçirmemizi sağladılar. ben gitmeden önce sıkılırım zannediyordum ama çok yanılmışım. denemek isteyip de “yaa ne işim var benim orada” diyen arkadaşlara tavsiye ederim.

“ne söylediler” diye soran olursa da. bu parçalardan biri.

konserden sonra birazcık şarabın da etkisiyle istiklal caddesi uzun bir süreden sonra sevimli geldi gözüme.
  • dün akşam (bkz: süreyya operası) nda dinleme şansına sahip olduğum konserdir.
    biletler 20 tl
    konser süresi 50 dk
    söylenen şarkılar italyan halk şarkıları...

italyancamız yok anamıza babamıza küfrederlerse diye telaşlanmayın, şarkıların türkçe tercümeleri başka bir ekrandan yansıtılıyor.
    velhasıl; bu paraya bu kalite, çok çok çok beğendim.

italyan halk şarkıları harika. hepsi aşkla ilgili, melodiler zaten tanıdık. özellikle balıkların seviştiği şarkıyı buradan kendime armağan ediyorum :)
    hayır bir insan; italyan da olsa, niye balıkların sevişmesini düşünür? lol kere lol

ps: gelecekte benimle bir gönül ilişkisi hayali olan bey; eğer bana italyan halk şarkılarıyla serenat yaparsan kesin düşerim haberin olsun.