• sarhosken napiyorsun yazmaya calistiginizda ortaya cikmasi muhtemel harf yigini.
  • etken maddesi naproksen sodyum olan ilaç. apranax'ta da aynı etken madde bulunur. anlayacağınız iki ayrı ilaç firması aynı ilacı farklı "ticari isim" ile piyasaya sürmüşlerdir.

etkin dozunun 4-5 katı karaciğere zararlıdır. hızla karaciğer yetmezliğine götürür. çocuklardan özellikle uzak tutulması tavsiye edilir.

antidotu aynı zamanda bir balgam söktürücü olan "n-asetil sistein" 'dir. (asist şurup)

(bkz: naproksen)
  • etkin bir ilaçtır hatta fazlasıyla.efendim hikayeme gelecek olursak geçen sene spordan sonra alayımda rahatlayayım dedim nitekim rahatlattı da ama bu rahatlama sorası uyumaya yakın vücudum reaksiyon vermeye başladı neyse geçer diye uykuya daldım sabah kalkıp aynada kendimi görmemle şok geçirmem bir oldu bir dudak olmuş bende aklınıza getireceğinizden bile daha büyük burun deliklerimi kapayacak neredeyse şoku atlattıktan sonra hastahaneye koştum avil dekortu çaktılar.lanet şey nasıl uyku getiriyormuş sınav öncesi filan dinlemeden bayılttı beni.o gün bu bugündür ilaç alerjim var daha önce kullandıklarım bile alerji yapıyor bu yüzden cebimde ölüm fermanı gibi ilaç ve telefon numaraları ile geziyorum.
    buradan kıssadan hisseye gelecek olursak ilaç etkili dikkat etmek lazım.
  • regl donemleri icin kullanilan agri kesiciler top ten hit listde 1 numara. fortu da mevcut.
  • (bkz: napyosn)
  • fort versiyonunun yan etkileri arasında çarpıntı, baş dönmesi, kabızlık, bulantı, öksürük krizi gibi etkiler olan; reflü hastalarına verilmemesi gereken*, tüm yan etkilerin birden ortaya çıkmasıyla insanı aptala çeviren kas gevşetici. parafonla aynı amaca* hitap etmesine rağmen vücut çok farklı tepkiler verebilir. mesela parafonun midede çözündüğünü hissedebilir, mide yangısından kıvranabilirsiniz de naprosyn mideyi sadece bulandırıp ek olarak başınızı döndürüp klavyedeki harflari çift görmenize neden olabilir*. her bünyenin ilaçlara verdiği tepkinin farklı olduğunu ve her ilacın bir karaciğer düşmanı olduğununu unutmamak ve de prospektüsleri kesinlikle okumak gerektiğini tekrar hatırlatan bir deneyim yaratabilir.
  • günde sadece bir defa içilmesi tavsiye edildi.
  • ankilozan spondilit için yeni başladığım antienflamatuar özelliği de olan ağrı kesicidir. öncesinde melox kullandım. mide koruyucularla birlikte kullanıyorum. bir süre sonra editlerim.

6 aydır günde 2 kez 500 mg kullanmaktayım. aynı zamanda biyolojik ajan da kullanıyorum(humira pen) ağrısız hayata çok alıştım, çok güzel. enflamasyon konusunda ne kadar yardımcı oldu bilemiyorum. midem de ilaç kullanmadığım zamanlara kıyasla oldukça hassas, dokunduğunu farkettiğim her şeyi bıraktım. iyi gidiyor.

üçüncü düzeltme: bir kaç ay daha kullandıktan sonra midemdeki ağır etkileri sebebiyle birkaç gün hastanede yattım. mide koruyucu ve melox’a döndük

düzeltme: bilgi güncelleme
  • halk arasında "naprasyon" diye telaffuz edilmişliği vakidir.
  • (bkz: naprosyn jel)
hesabın var mı? giriş yap