• bazıları beğenmese de gerçekten çok leziz tadı var
  • her ikisi de taze sıkım ise portakal suyu ile birleştiğinde fezaya çıkan bir lezzet oluşturur.
  • şeker hastaları dikkat etmeli ve fakat sildenafil etkisi var vazgeçilmez olması bundan ötürü olabilir ;)
  • ankaradaysanız kızılayda belediye büfelerinde satılan halis sıkma nar suyundan alabilirsiniz. ne zaman kızılaya uğrasam 4-5 tane alıyorum, böylesi yok çünkü.mide ve bağırsak düzenine çok iyi geliyor, tadı da muhteşem.
  • nar suyu faydaları nelerdir?

*nar suyu idrar arttırıcı aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelen bir meyve suyudur.

*kaslara ve iskelet sistemine kuvvet verir.

*farelerde yapılan çalışmalara göre akciğer kanseri gelişiminin inhibe olabileceğini gösteriyor. ayrıca meme kanserini durdurmakta ve prostat kanserine bağlı olan prostat büyümesini ise yavaşlatmaktadır.

*akciğer kanserinde de etkilidir.

*alzheimer hastalığını yavaşlatıyor.

*kuvvetli bir adet söktürücüdür.
    kadınlarda yumurtanın rahim zarında tutunamamasına neden olan ve çocuk sahibi olmayı zorlaştıran rahim duvarı incelmesi (rahim inceliği) tedavisi için ibrahim saraçoğlu içilmesini önermektedir.

*hamile bayanlar bu şifalı meyvenin suyunu içmelidir. erken doğum yada düşük doğum yapma riskini azaltır.

*kıkırdak zedelenmelerini tedavi etmede yardımcıdır.

*kalp hastalıkları tedavisine ve kan dolaşımına yardımcı olmaktadır. kalp damarlarındaki tıkanıklığı önler. kalp krizi riskini azaltır.

* damar ve arterlerde plakların birikmesini önleyen nar suyu önceki plak birikimlerini azaltır.

*erkeklerde ve bayanlarda cinsel isteği arttırır.

*ldl (kötü kolesterol) düşürür ve hdl (iyi kolesterol) yükseltir.

*diş ve dişetlerinde plak oluşumunu önler.

*felç geçirme riskini azaltır.

*depresyona iyi gelir, strese karşı rahatlama sağlar.

*şeker hastalığı yani diyabete iyi gelir.
    bağışıklık sistemini güçlendirir.
    sindirim sistemini rahatlatır. hazmı kolaylaştırıcı etkisi vardır.

*cildi güzelleştirir, gençleştirici etkisi vardır. cildi sıkılaştırır ve kırışık oluşumunu önler.
    cilt kanserine karşı koruma sağlar.

*saç dökülmesini önler.
  • yılın bu zamanlarında severek hazırladığım içecek. en sevdiği meyve nar olan biri olarak her akşam buz bardakta nar-portakal-limon kokteylimi hazırlayıp keyif sürerim, herkese de tavsiye ederim efendim. özellikle spor yapılan akşamın sonrasında ilaç gibi geliyor.
  • hamilelik süresince tüketim ihtiyacı olması halinde kız çocugu olma ihtimali fazladır.

fazla tüketimin de düşük riski oluşturdugunu okumuştum
  • portakal veya mandalina suyu ile karıştırıldığında ömrünüze ömür katabilecek, lezzetine doyum olmayacak bir mucizedir.

çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bir litre.
  • dimes'inkini denedim ve tadı nardan çok şalgam suyunu andırıyor (ve sevmeyeni için berbat bir acılıkta; herhalde narı taneleriyle değil bütünüyle kullanıyorlar).
  • nar suyu hazırlarken narı ayıklamak ve sadece tanelerinin suyunu sıkmak baş döndürücü bir lezzete ulaşmamızı sağlasa da narın içindeki zarlar ve kabuğunda da antioksidan oranı yüksek olduğu için narı ayıklamadan sıkmak daha sağlıklı bir seçim. olsun, burula burula da içerim ben. bayılıyorum taze sıkılmış nar suyuna. bir de evde yapmaya kalkınca mutfak cinayet mahalline dönüyor. keşke markette satılanlar tazesi gibi olsa da her gün içsem.

link
    (bkz: polifenol)
hesabın var mı? giriş yap