şükela:  tümü | bugün
 • narcissa malfoyun lucius malfoyla evlenmeden önceki adı. ayrıca bir ekşi sözlük yazarı.
  (bkz: black ailesi)
 • insani sasirtan sozluk kullanicisi.
 • munevver karabulut cinayetinin yarattigi sosyal tepkiyi nekrofili olarak algilayan, an itibariyle hulleci.
  hakkinda birseyler yazmanin bile gereksizligi asikar iken, boyle insanlarin varligi mi, yoksa olayin zanli(lar)i mi daha kotu bilemiyorum ve kendimi insanligi tekrar sorgularken, yorulmus buluyorum.
 • canilere gösterdiği insan sevgisiyle beni benden alan sözlük yazarıdır. bu psikopatolojiye gösterdiği rasyonalizasyon çabasının kökeni belki de mevcut ruh hali hakkındaki endişelerinden sıyrılmaktır. kendisi bu noktada bir kibariye şarksı hak ediyor gibi. kimbiiiiliiiiir kimbiliiiiir kim bilir?
 • 35'lik erkeğin 22 yaşındaki kızla evlenme ihtimali ba$ligina yazdiklariyla bir suredir bende yarattigi hissiyati butunledi kendisi.

  "(bkz: ben eziğim demenin alternatif yolları)
  (kürtajdan kasıkları sızlayan dertli dilberlere ithafen)" diyerek ne de guzel bir insan oldugunu acikca koymu$ ortaya. bir ara $i$man kadinlarin da ne kadar igrenc ve ezik oldugunu anlatan uzun entryler girip ayar yiyince dakikasinda silmi$ti. o yuzden entry no vermek yerine direkt copy-paste yapiverdim.

  sorun bir insan evladinin ne yaptigi, hayatini nasil cizdigi degil elbette. yoksa ben de kalkip evli erkeklerle beraber olup karilarini kurtaj ettirme oykulerini falan kotuleyebilirdim. 20 ya$inda file corap giydigini, sexual domination hikayelerini anlatip duran, ama i$ saglikli bir cinsel ili$kiye gelince bekaretini kutsal bir emanetmi$ gibi degerlendiren, yer yer silah olarak kullanan bir insanin patolojisinden bahsederdim. onu yapmasam kalkip surekli bekaretini gozumuze sokmaya cali$an bir insani rezil bulurdum. ama bu yapilanlar kendine tabi. beni delirten kisim surekli "diger"lerine sata$ma hali. bildigin cahil fa$izmi bu. "oteki"ne saldirip durmak. "$i$man kadin", "evli ve cocuk aldirmi$ kadin", hatta sanirim genel olarak kendisi olmayan butun kadinlar. oyle boyle felaket degil.

  on sene sonra bir daha gormek lazim tabi kendisini. "kürtajdan kasıkları sızlayan dertli dilberler" falan diyebiliyor mu hala.
 • benim ba$ligimi "kurtaj travmasi gecirmi$" falan diyerek doldurdugundan buraya yazmaya karar verdim. tabi onun yaninda "eni$tesinin tacizine ugrayan birileri", "babasi annesini aldatirken kalp krizi gecirmi$", "ilgi cekmek icin kleptomanlik anlatiyor" gibi $ahane du$unulmu$ argumanlar da var. burayi okuyan badilerim, sorun yok, kurtaj olan eni$temdi, kalp krizini de kleptoman oldugumdan ben geciriyorum arada. (bunlara fiction diyoruz, entrynin devaminda fact ornegi de gelecek)

  $imdi bu arkada$in analitik argumantasyonu baya bir eksik oldugu icin zorlaniyorum. guya benim yontemimle nickim altina "gercek olmayan igrenc oykuler" ili$tirerek kendisine yazdiklarimin "hayal urunu" oldugunu anlatmak istemi$. $imdi bu patetik denemeyi nereden tutsam elimde kaliyor, zira kendisinin yazdigi entryler birebir $i$man kadinlara hakaretler icermekte (buna fact diyoruz). bu misojenistligini de iki katina cikarmak adina "ve bakire değildir. zaten çirkin, zaten 1-0 yenik başlamış kızcağız ilişkisine. bir de seksi reddetme lüksü yoktur." gibi akla hayale sigmaz tespitler yapiliyor. (bkz: #17000685)

  bu yuzden 1) kilolu insanlar (ay pardon kadinlari cunku $i$man erkeklerin gobeklerinde zipliyoduk) 2) bakire olmayan kadinlarla ilgili hakaretleri var. bakiniz "var" diyorum, entry no falan veriyorum, alinti yapiyorum. zira "hayal urunu" demi$ yazdiklarima.

  ha ama $i$man kadinlar ba$ligina yazdigi acik secik hakaretleri yazdiktan hemen sonra sildigi, "bir genc kizin" evli bir erkegin karisinin kurtaj olmasini saglayarak tatmine ula$masi hikayesini de yakin zamanda yok ettiginden onlarin numarasi yok maalesef. ama buna hayal gucu degil, hafiza gucu diyoruz tabi.

  kurtaj olan kadinlara hakaretini henuz silmediginden verelim numara: (bkz: #18310728)

  yahut munevver karabulut cinayeti hakkinda " "kızımıza zengin kısmet çıktı" diye hayallere dalan, belki de maddi sıçrama düşlerken kızının kesik başını eline alan bir aile" yazabilmi$tir. (bkz: #16221641)

  velhasil i$im gucum oldugundan entry taramasini burada kesiyorum. umuyorum ki bir insani a$agilamak icin "farkli" olmasinin yetmeyecegini idrak eder. e$cinselleri savunan herkes e$cinsel, kurtaj olan kadinlara hakaret etmeyen herkes on cocuk aldirmi$ degil mesela. bunun bu kadar zor anla$ilacak bir mevzu oldugunu da bilmiyordum, herkesi cevremdekiler gibi sandigimdan mutevellit. "bel alti" vurmaya meraki da argumantasyondaki eksikligini kapamak icin. kucukken "asil sana benzer" diyorduk, buyuyunce boyle entry girenler oluyormu$. sirf ben degil zaten, yazdiklarinin sacmaligini anlayip dile getiren ba$kalari icin de boyle kurtaj olsun, tecavuz olsun, kilo olsun, babanin ölmesi olsun dusturunda entry giriyor (bkz: #16639876)
  zor hakikaten. bir gun tum bunlarin cok fena elinde patlayacagini hakikaten ongoremiyor demek ki.

  ama yine de i$bu insanin daimi olarak entrylerinde i$ledigi "ya$ca buyuk koca bulmak", "bebek gibi bakilmak", "fiziken bakire kalmak" gibi mevzularin bir gun munevver gibi elinde patlamamasini da temenni ediyorum tabi. bir gun a$agilamayi dustur edindigi kadinlarla empati kurmayi becerdiginde cok gec olabilir. hayir, ondan sonra birileri de cikip "ya$li kismet ararken ba$ini eline aldi" falan yazabilir adinin altina.
 • onu takip etmiyorum ama ne zaman ilgilendiğim bir şeyler okusam onun yazdıklarını görüyorum. doğrusu beğendiğim yazar. en acı olayların kişilerini ve nasıl yaşandığını anlatırken bile birçok insanın aksine aşırı duygusal yargılardan girmiyor. nesnel olması ve aynı zamanda yazılarında kaynakça kullanması hangi fikri savunursanız savunun yazılarını okunur kılıyor.
 • çicek & böcek...
 • hayvanlara yapılan canilikle etnik köken arasında korelasyon kurabilecek kadar hayal dünyası geniş biri.

  ufuk günaydın adlı şahıs hakkında girdiği tespit resmi ideolojinin tezahürüdür. not olarak kalsın burada,

  ''13 yaşında değil, kız değil, resmen gelişimini tamamlamış eril bir insan evladı.
  300 lira az, daha ağır bir ceza ödemesi gerekir. etnik orijini ise beklediğim bir şeydi.''

  (bkz: #20575426)

  yani bu yazarın etnik orijin hakkındaki yargısı ufuk günaydın adlı şahsın facebook'ta memleket kısmına dersim, tunceli yazmasından kaynaklanıyor. halbuki aynı ufuk günaydın kemal kılıçdaroğlu ve atatürk sayfalarının hayranı olarak görünüyordu. ve ufuk günaydın bunu izmir gibi ileri demokratik bir şehirde, içkili vaziyette yapıyor. yani küçük bir sentez kuracak olursak ufuk günaydın kemalist bir profilden ötesi değildir. akıl korelasyon kuracaksa bir şekilde bir yerlerden kurabiliyor pekala. dolayısıyla bir başka insana ufuk günaydın hakkında 'ideolojik orijini beklenir bir şeydi' deme hakkını teslim etmesi gerekir.

  etnik orijinden bahsetmişken,

  ufuk günaydın, dersim ve chp kombinasyonunu facebook profilinde buluşturabilecek kadar çelişki içinde yaşayan biri. dersim'in çağrıştırdığı katliam ve chp açısından düşünüyorum elbette.
 • ufuk günaydın isimli şahsın yaptığı şey ile "etnik orjini" arasında nasıl bir bağ vardır ki "etnik orjini ise beklediğim şeydi" diyebilmiştir? açıklasın da biz de bilelim ve gerekiyorsa "etnik orjinimizi" sağlamlaştırmak adına gidip kedi öldürelim.

  ek: bahsi geçen entrysini çok yanlış anlaşıldığı için sildiğine dair mesaj göndermiş. anlamın neresinin "yanlış" olduğunu açıklamamış, yazdığının "doğru anlamı" neydi bilemedim. ancak tepkilerdeki anlam çok net olduğundan ve de "yanlış anlaşıldığını" söyleyerek entrysini sildiğinden, demek ki ufuk günaydın'ın o kediye ettiği zulüm ile "etnik orjini" arasında bir ilişki oduğunu söylemek istememiş. diyelim. ve hem kendisine hem de başkalarına doğru anlamlar katacak entryler dileyelim. ki entryler silinmesin. türkiye çöl olmasın.