şükela:  tümü | bugün
  • gercek pablo escobar için degil de dizide pablo escobar'ı canlandıran wagner moura'ya duyulan sempatiden kaynaklı bir durum. bu kadar sempatik bir oyuncu değil de görünüş olarak daha sert ve pablo escobar'ın caniliğini tam anlamıyla yüz ve mimiklerle ortaya koyan bir oyuncu canlandırsaydı yüksek ihtimal hepimizin nefret ettiği bir kişi olacaktı. gel gör ki wagner moura'nın o kadar sempatik bir hali var ki canlandırdığı gercek pablo escobar'ı ve yaptığı canilikleri unutturuyor ve ona sempati beslemenize sebep oluyor.
  • değer yargılarının pek yerinde olmadığının göstergesidir.
    escobar yaşadığı dönemde kolombiya dünyanın en çok cinayet işlenen ülkesiydi.
    sanırım insanlar escobarı değil onun gücünü ve parasını seviyorlar.
    the wolf of wall street filminde de benzer şey oldu, bir sürü insan jordan belfort karakterine hak ettiğinden fazla değer gösterdi, ki adam insan kazıklayarak zengin olmuştur.
    sanırım bu bir sendrom veya bazı insanların zayıflığı falan olmalı; bu örnekler acun'dan tut turabi'ye kadar say say bitmez.
  • (bkz: robin hood) havası verilmiş olduğundan mümkündür.
  • asıl çelişkiyi bir kenara bırakıp esas karakterle kendini özdeşleştirme durumu. ne yazık ki özel olarak bu tarzı reddedenlerin yaptıkları dışındaki tüm işlerde asıl amaç budur zaten.
  • tv ile bazı insanların zihnini yönlendirebilirsiniz ama o an ama hayat boyu. artık yaptığınız işin inceliğine sürekliliğine ve karşı tarafın zihninin zayıflığı/kuvvetine göre değişir bu. kimisi izlerken kapılır, kimi izledikten sonra, kimi ise hiç kapılmaz. kurtlar vadisi'nin toplum üzerindeki etkisi de buna güzel bir örnek ki örnekler çoğaltılabilir. işin magazin, şarkıcı, moda ikonu gibi tarafları da var. ortalıktaki paleler sulandırdı bu işi ama ciddi bir meseledir aslında. mevzunun bilimsel yönü de var diye biliyorum. narcos'a dönersek; "tuttuğum" bir taraf yok. tarihte yaşamış karakterler ve olaylar işlendiği için sanırım bu bağ kurulmuyor bende kolay kolay. ha arada kolombiya yeşiline bakıp dolu sigara tüttürmek geçiyor içimden ara ara yalan yok. bu da benim zihnimin bana puştluğu olsun.
  • escobar, elbette kötüdür ancak abd'nin escobar'ın peşine düşmesinin nedeni uyuşturucu satması değildir. elde ettiği paraları cia ve abd ile birlikte yememesidir. escobar cia'i yemleseydi, milyar dolarları abd'ye yatırsaydı şu an hala aramızdaydı.

narcos, dizi olarak güzel ama pek çok şeyin yanlış aksettirildiğini düşünüyorum. mesela escobar'ın hayatında bırakın uyuşturucuyu, sigara bile içmediği söyleniyor. oğlunun yeni bir kitabı çıkmış. escobar hakkında daha sağlıklı bilgiler vereceğini düşünüyorum.

escobar - abd savaşında ben de escobar tarafındayım.
  • adam kötü olabilir ancak inadı ve zekası hayran olunmayacak gibi değil. iki kitap sonrası bir de diziyi izledikten sonra bu adama saygım var.

he özünde apodan farksız bir bebek katili olabilir. tabi ki o yanlarının sevilecek bir durumu yok.

ancak dediğim gibi zeki insanları her zaman sevmişimdir.
  • kurtlar vadisi'nde polat alemdar'a özenen adamlar, narcos'da pablo escobar'a özenir tabi.