140 entry daha
  • hala başlayıp izleyemedim yaaa
  • narcos adini/markasini kullanarak meksika'daki uyusturucu tarihini anlatan basarili netflix yapimi.

bircok arkadas onceki sezonlarla kiyaslamis, begenmemis ama ben begendim. su yuzden. guney amerika'daki uyusturucu endustrisi, savaslar, karteller hakkinda ozel bir ilgisi olmayan biri bile pablo escobar'i duymustur. narcos onun hikayesini anlattigi icin ilgi cekti. benim boyle bir ilgim yok, dogal olarak neler yasanmis hic bilmiyorum. (ajan camarena'nin hikayesi gibi.) o nedenle soluksuz izledim bu yapimi da.

oyunculuklara degineyim. genelin aksine michael pena'yi begendim, diego luna'yi begenmedim. canlandirdiklari karakterler itibariyle pena olmus, luna olmamis dedirtti dizi bana. kiki camarena idealist ama o kadar da hirsli olmayan bir ajan olarak tasvir edilmis (gercegini bilemem) ve pena bu role oturmus. ote yandan felix gallardo denen adam inanilmaz hirsli, hatta biraz da deli. (gercek fotograflarina bakarsaniz gozlerdeki o deliligi gorebilirsiniz.) luna'da bu yok. tamam, dizide herkes tarafindan asagilaniyor falan ama ona ragmen hepsinin ustesinden gelmeyi de biliyor. luna'da iste bu karizma yok.

don neto, rafa, isabella'nin memeleri en ilginc karakterlerdi. bir de el azul rolundeki eleman bizim rahmetli tonton'u* andirip durdu.
  • güzel bir sezon olmuş. michael pena yine çok iyiydi. ant man'den sonra bayağı çıkışa geçti. burada da hakkını vermiş ve role çok güzel oturmuş. escobar'dan sonra uzattıkça uzattılar diziyi ama hiçbir zaman saçmalamadılar. böyle devam ettirdikleri sürece kırmızı başlıklı kızı bile anlatsalar izlenir. yeni sezonu da heyecanla bekliyorum.

--- spoiler ---

final bölümünde kiki nin ölmesine üzüldüm. hiç beklemiyordum. hatta kabullenememe bile yaşadım. acaba benzeyen birini mi koymuşlar diye düşündüm hep. ta ki felixin işini bitirin dediği sahneye kadar.

felix akıllı adam. hatta bayağı akıllı adam. escobar'dan bile akıllı olabilir ama karakteri çok zayıf. adam sadece kafasının içindekinden ibaret. halbuki escobar öyle miydi? bu sezonda da tekrar gösterdiklerinde özlediğimi farkettim. escobar'ın karizması kimsede yok.

escobar'ı, cali kartelini, kolombiyayı görmek iki taraf arasında bağlantılar kurmak güzeldi. güzel bağlamışlar.

son sahnede gelen vurucu team de çok iyiydi. bakalım yeni sezonda kök söktürecekler belli. beklemedeyiz.

--- spoiler ---
259 entry daha
hesabın var mı? giriş yap