• hala başlayıp izleyemedim yaaa
  • narcos adini/markasini kullanarak meksika'daki uyusturucu tarihini anlatan basarili netflix yapimi.

bircok arkadas onceki sezonlarla kiyaslamis, begenmemis ama ben begendim. su yuzden. guney amerika'daki uyusturucu endustrisi, savaslar, karteller hakkinda ozel bir ilgisi olmayan biri bile pablo escobar'i duymustur. narcos onun hikayesini anlattigi icin ilgi cekti. benim boyle bir ilgim yok, dogal olarak neler yasanmis hic bilmiyorum. (ajan camarena'nin hikayesi gibi.) o nedenle soluksuz izledim bu yapimi da.

oyunculuklara degineyim. genelin aksine michael pena'yi begendim, diego luna'yi begenmedim. canlandirdiklari karakterler itibariyle pena olmus, luna olmamis dedirtti dizi bana. kiki camarena idealist ama o kadar da hirsli olmayan bir ajan olarak tasvir edilmis (gercegini bilemem) ve pena bu role oturmus. ote yandan felix gallardo denen adam inanilmaz hirsli, hatta biraz da deli. (gercek fotograflarina bakarsaniz gozlerdeki o deliligi gorebilirsiniz.) luna'da bu yok. tamam, dizide herkes tarafindan asagilaniyor falan ama ona ragmen hepsinin ustesinden gelmeyi de biliyor. luna'da iste bu karizma yok.

don neto, rafa, isabella'nin memeleri en ilginc karakterlerdi. bir de el azul rolundeki eleman bizim rahmetli tonton'u* andirip durdu.
  • güzel bir sezon olmuş. michael pena yine çok iyiydi. ant man'den sonra bayağı çıkışa geçti. burada da hakkını vermiş ve role çok güzel oturmuş. escobar'dan sonra uzattıkça uzattılar diziyi ama hiçbir zaman saçmalamadılar. böyle devam ettirdikleri sürece kırmızı başlıklı kızı bile anlatsalar izlenir. yeni sezonu da heyecanla bekliyorum.

--- spoiler ---

final bölümünde kiki nin ölmesine üzüldüm. hiç beklemiyordum. hatta kabullenememe bile yaşadım. acaba benzeyen birini mi koymuşlar diye düşündüm hep. ta ki felixin işini bitirin dediği sahneye kadar.

felix akıllı adam. hatta bayağı akıllı adam. escobar'dan bile akıllı olabilir ama karakteri çok zayıf. adam sadece kafasının içindekinden ibaret. halbuki escobar öyle miydi? bu sezonda da tekrar gösterdiklerinde özlediğimi farkettim. escobar'ın karizması kimsede yok.

escobar'ı, cali kartelini, kolombiyayı görmek iki taraf arasında bağlantılar kurmak güzeldi. güzel bağlamışlar.

son sahnede gelen vurucu team de çok iyiydi. bakalım yeni sezonda kök söktürecekler belli. beklemedeyiz.

--- spoiler ---
  • kalitenin parayla alakalı olduğunu göstermiş narcos serisinin sonuncusudur.

burası tanımdi. buradan sonrası spoiler içerebilir

escobar ve diğer arkadaşları hayranlıkla izlememizin sebebi fantastik para ve bu parayı rahat kullanabilme yetenekleriydi.

bunlar 30.000 dolar kaybediyor odleri kopuyor. haliyle bizde de "bu ne yeaa" kafası oluyor.

escobar ve cali ile sürekli karşılaştırıp olmama sebeplerini net görebiliyoruz.
    kolombiyalilarda rafa gibi uçuk herifler çok yasamazdi.
    ülkenin tamamı haraç kesmeye sıraya girerse o sırayı öldürürlerdi. bunlar çok yumuşak kalıyor.
    kime rüşvet verilmesi gerekirse özellikle escobar çok sıkı tutar artistik yaparsa kurşunu önce mektupla sonra silahla gönderirdi. kısaca mühür kimdeyse süleyman oydu ve herkes bunu bildiğinden kime yamuk yapamıyordu.
    burdaki felix i otele girerken bir posta çıkarken 2 posta sikecek ediyorlar üzerine tehdit ediyorlar. para yok bişey diyemiyor.

katma değerli ürün konusunda bir bölüm başında söylüyorlardı, meksikadaki otun taşınma olayı kolombiyaya göre fedex kıvamında kalıyordu. kısaca bir taraf iphone satarken diğer taraf buğday satıyor. haliyle aradaki fark açılıyor.

kolombiyalilarin yanlışlıkla düşürdüğü kadar parası olan meksikalılar gerçekten trump un nefretini çekecek kadar var. bu kadar az parayla bu kadar görgüsüzlük taktire sayan.

kendi içlerindeki kokuşmusluk süper durumda. oraya hiç girmiyorum. kolombiyada direnen rüşvet yemeyen adamı ortadan kaldırıyorlardi. meksika'da yemeyeni dövüyorlar.

buraya kadar sahsimin kısa ve saçma bilgilerinin karşılaştırmasını yaptım

dizide ilk 3 sezon tuttu her türlü bunu da izlerler kafası vardı. 3 sezonunun hatırına izledim. pişman oldum açıkçası. birçok arkadaş çok güzel oyuncularla gerçeklerinin fotoğraflarını falan paylaşmış ama gerçekten vasat oyunculuklar vardı.
    kiki yi oynayan arkadaş o kadar iticiydi ki öldürülmesi gram uzmedi. hatta bu kadar b
    abartip üstüne gidecek ne vardı diye düşündürdü.
    felix i oynayan arkadaş çok düzdü. istediği kadar iç dünyasını yansıtmadi kenan imirzalıoğlu gibi bir oyunculuk vardı. şekil şemal var ama yüzünde hep aynı ifade. birde madem bu kadar zeki biraz oraların altını cizselerdi. gittiği her yeri ikna eden bir adam var sadece.
    rafa gerçekten çok sinir bozucu . sevgilisi de öyle. cahille iş yapmak ne zor çeken bilir dedirtti.

anlatım olarak da hikaye çok engelli gidiyor. diğer sezonlara göre çok hızlı ama hızının sebebi sonucu belirsiz. hala sonunda tam ne oldu iş neye bağlanacak kısmı atladı. para bitti yapı paydos zaten 10 bölüm anca sundurduk.bu oldu bu kaçtı geçmiş olsun deyip kapattilar.

herşeyi begenmeme timine üye değilim ama ben beğenmedim .

izlemek isteyen arkadaşlara başarılar.
  • netflix filmleri ne kadar kötüyse, dizileri o kadar iyi oluyor.
    en azından narcos, her sezon üstüne koymayı başarıyor. ilk iki sezon harika bir jenerik haricinde, orjinali yeterince çarpıcı ve medyatik olan hikaye sayesinde biraz daha tembellik etmişlerdi, ancak sonraki sezonlarda işin dramatik ve kurgu ölçüsünü iyi ayarladılar.

ilk iki sezon da belgesel gibi değildi ve büyük resmi değiştirmeyecek rötuşlar vardı, ama 3. ve 4. sezonlarda belli yan karakterlerin üzerine yoğunlaşarak, ilave emek harcayarak dizi olarak gerçekten izlemesi zevkli birşey ortaya çıkmış.

kiki camerena'yı yeterince karizmatik bulmayanlar var, halbuki en iyi karakterlerden biri. kıyafetleri ve tarzı ile gizli ajandan çok şirketin it'sinde nöbete kalan bezmiş arkadaşları hatırlatıyor ama zaten bu sayede gerek yerel polis teşkilatına, gerek tarla işçilerinin arasına karışıp eriyebiliyor. ajan pena, tarzı ve tipi itibariyle bunları yapamazdı.
  • ikinci bölümde ''toto - hold the line'' çalarak gönlümü fethetmiş netflix yapımı dizi. şarkının tamamına ulaşmak için buyrun

öncelikle narcos 4. sezon değil de, narcos mexico adıyla çıkarak yaptığı değişiklikle bende olumlu intiba bırakmıştır fakat ilk başta isim değişikliği nedeniyle farklı bir dizi izliyormuş hissine kapıldım, intro müziği çalmaya başlayınca narcos izlediğimin farkına vardım.

5. bölümde escobar, pacho, chepe ve miguel'i görmek bünyeme çok iyi geldi, hem mutlu oldum hem de narcos üçüncü sezonu özlediğimi fark ettim ve nedense narcos 3. sezonda narcos mexico'ya göre hem oyunculuklar çok daha iyiymiş gibi geldi ayrıca karakterler sanki cuk oturmuş gibiydi nasıl söyleyeyim sanki oyuncular o karakterleri oynamak için yaratılmış gibiydi. karakterleri görünce dizi level atladı resmen.

en başta karakterlere hiç alışamadım özellikle felix ve kiki'ye hiç ısınamadım ama zamanla ikisine de kanım kaynadı ve hem diego luna hem de michael pena'nın oyunculuklarını gayet beğendim.

dizi her zamanki gibi gayet güzeldi. narcos'u severek izleyen biri bu diziyi zaten izleyecektir tavsiyeye vs. gerek görmüyorum. escobar öldü yeaa artık izlenmez diyen tayfanın zaten bu başlık altında işi olduğunu düşünmüyorum.

her zamanki gibi diğer sezonu sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

ayrıca felix o nasıl sigara içmektir arkadaş, sigaradan nefret ederim ama adam içtikçe benim de yakasım geldi resmen. yani sigara içiyor olsam kesin bu adam içerken ben de bir tane yakardım.
  • "game of thrones'da yeterince savas sahnesi yok" diyen vatandaslar buraya da gelmis. siz transformers filan izlesenize. sizi o paklar.

cekemeyenler anten taksin. oturdum bi gecede 5 bolum izledim.
  • --- spoiler ---

çok yavaş. çok yavaş ilerleyen bir sezon. kolombiya'nın hareketli sokakları gibi diziye çeşni olan sahneler yok mesela. narcos hatrına izledim, ikinci sezonu da elbette izleyeceğim ve bu yine narcos hatrına olacak zira dizi gerçekten çok yavaş ve yavan kaldı benim için. 10 üzerinden 4.5-5.
    --- spoiler ---
  • özellikle son 3 bölüm su gibi akıp geçmiştir. net olmuş dizi. heyecanla yeni sezonu bekliyorum. bu arada meksika ne sikindirik bir ülkeymiş arkadaş. afrika kabile devletleri bile daha iyi.
  • ilk basta onyarligiydim bu sezona, yoksa narcosun mexico koluna mi desem bilemedim. bekledigimden cok daha iyi cikti. meksika da islerin nasil sarpa sardigini ve o gunden beri nasil islerin icinden cikmaz hale ve resmen terror oldugunu goruyorsun. diego luna cok iyi bir oyunculuk gostermis ben begendim. ve bekledigim gibi bitmedi. burasi biraz spoiler

--- spoiler ---

narcos dizisine yakisir sekilde heralde felix ortadan kaldiriliyor pablo gibi heralde oldurecekler diye beklerken her zaman ki gibi el padrinolugunu yapti ve herkes dustu derken yine ayaga kalkti ve yine basa gecti.
    --- spoiler ---
    ilginc olan genelde narcos da gosterilen baronlar cogu oluyor ama burada ki ilk 3 baron yasiyor ve felix disindakiler ya kayip ya da serbestler.
hesabın var mı? giriş yap