şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tanındık kulağa hoş gelen ezgilere sahip grup
  • ben efsaneyim diye bir sarkilari var ki introsuyla bile sizi çiviliyor. tuttum bu adamlari
  • ben efsaneyim sarkilarinin muziginin baska bir sarkinin birebir aynisi olduguna emin oldugum, ama hatirlayamadigim, ve an itibariyle delirmekte oldugumdur. sinir basti yeminle.
  • ımc tv de yayinlanan roportajlarina buradan ulasilabilir.
  • türk rock müziğinde sağlam bir yer edineceğini düşündüğüm grup
  • enteresan bir grup.

bana mı öyle geliyor bilmiyorum da bir grubun solisti ancak bu kadar itici olur. sesine ise değinmiyorum zaten. şarkı sözleri anladığım kadarıyla lise döneminde yazılmış ve aynı dönemdeki 23 nisan melodileri ile süslenmiş.

sevmediğim bir grup tarzı varsa o da tek kişinin kendini herkesin üstünde gördüğü tipte oluşumlar. bu adamların albüm kapağını okuyorum solistleri tüm sözlere ve müziklere imza atmışmış. he yani o gitar, bass, davul filan kiralık?* bu melodilerle ve sözlerle ancak kavak yelleri, lise defteri, çocuklar duymasın gibi dizilerde yer bulur.

(bkz: sinirlendim)
    (bkz: küçük dağları ben yarattım)
    (bkz: tamam sakinim)
  • "gezi" cümbüşü video şeysiyle malum ortamlarda yerini alan çaki şarkısıyla ah nerede havalarını estiren narda afrika hedesi.
  • ünlü olmamasını anlamadığım grup.

grup isminden simgesine, şarkılarına, radyo programlarında gördüğüm kadarıyla grup üyelerinin kişiliklerine kadar mükemmel bir grupken bu kadar (bkz: underrated) olmasına anlam veremiyorum.
  • yüzdeyüz festte ilk kez dinlediğim grup.

değişik bir tarzları vardı ancak gitaristlerinlerin değişiminden sonra yüksek sadakata bağladılar. sürekli bir eleman değişikliği. buda bir sadakatsizlik olduğunu gösteriyor. piyasada tutunamazlar.

+ vokali tanımam, araştırmadım günahını almak gibi de olmasın ancak yüzünden ego şelaleleri akıyor.
  • zorba / iki küçük kedi isimli şarkısı ile güne iyi başlamamı sağlamış grup.

edit: imlâ.