şükela:  tümü | bugün soru sor
557 entry daha
  • millete artistlik yapma amacı ile içenlerle keyif amaçlı içenlerin karıştırılmaması gereken tüttürgeç.

zamanında bu konuda detaylı bir entry girmiştim, o günden bu yana sektördeki para kokusunu alan bir çok orospu çocuğu da sektöre girmiş durumda hatta şöyle söyleyeyim ben bu sektörde gördüğüm kadar orospu çocuğunu başka hiç bir yerde görmedim, neyse.

odumanın gelişimini anlatmıştım, bir makine endüstrisi şirketi iken nargile sektörüne girmesiyle birlikte ihracata da başladılar ve iyi durumdalar şeklinde, ilk aldığım çelik takım da onlardandı lakin kısa sürede fiyatı iki katına çıkardılar ve o küçük masa takımları - en azından benim aldığım - 400 lira olmuş durumda. kokuyu alan ve cnc makinesi olan bir çok tornacı, çelikle uğraşan arkadaş da bu sektöre girdi ve piyasaya çelik takımları saldılar, o konu da bitti yurtdışından bir çok kaliteli takım ve aksesuar da piyasaya girdi.

bu gelişmelerle birlikte hala karışım tütün satmanın dahi yasak olduğu ülkede hemen her takım ve tütün çeşidine ulaşabilir duruma geldik. bugün 200-250 lira bandında olsa dahi tangiers marka tütün dahi bulunabiliyor.

cafelerdeki nargile fiyatları da sektördeki kokuyu alıp kendilerini bir miktar yenilemeye başladılar, fiyatlar da arttı tabii, bugün al fakher ve nakhla istanbulda 30 liradan aşağı bulunamıyor maalesef. iyi mekan sayısı hala bir elin parmaklarını geçmeyecek seviyede, bu da işin diğer bir kötü yanı zaten çoğu cafe satış koşullarının gerektirdiği açık ortam gibi alanları da barındırmıyor, bölgesel olarak yapılan denetimlerden nasıl oluyorsa bir şekilde kaçıyorlar.

bu şartlarda en iyi seçenek tabii ki iyi bir çelik takım ve gerekli aksesuarları alıp evde içmek oluyor, tabii tütün, takım ve aksesuar için de piyasadaki doğru kişilerle iletişime geçip onlardan almak gerekiyor çünkü en başta da dediğim gibi piyasa orospu çocuğundan geçilmiyor. çoğu kaçakçılık yapan bu tipler nasıl kazanıyorlarsa, ellerindeki malları yakalatsalar bile bir şekilde düştükleri yerden kalkıyorlar.

neyse sonuç olarak gerçekten sağlam içiciyseniz üçkağıtçılara paranızı kaptırmayın, doğru kişilerle iletişimde kalın.

ekleme : temizlik her şeydir, o yüzden çelik takım + silikon marpuç + sırlanmış özel kilden yapım lüle kullanımı ve bunların düzenli kullanımı da yine her şeydir. tozsuz kaliteli kömür ve kaliteli tütün de her şeydir. kısacası bir tanesi eksik olursa kalite direk dibe düşer o yüzden masraftan kaçınmamak gerekir.
  • ilk çektiğin birkaç nefeste hafif bir baş dönmesi yapan tüttürgeç. kendin yapmaya başladıysan artık dışarda içtiklerinden keyif alamamaya başlarsın.
  • yaklaşık 1 yıldır evimde misafirlerimi ağırlarken hazırlayıp ikram ettiğim keyif verici madde.
    dost sohbetlerinin vazgeçilmezi.
2 entry daha