şükela:  tümü | bugün
  • şu ara nargileye sarmış biri olarak gerçekten merak ediyorum. sigarayı bu sayede azalttım ama daha zararlı bir alışkanlık kazandım sanki. internette genelde nargileyi dövüyorlar ama siz ne diyorsunuz, nargile mi sigara mı daha beter?
  • bir versus.

çekilen tütün miktarının sigaraya oranla kat be kat fazla olması ve alınan yüksek karbonmonoksit ile birlikte elbette nargile daha zararlıdır. bir o kadar zararlı olan diğer nokta ise binlerce kişinin kullandığı marpuç ile dumanı içine çekmeniz. o tepesine taktığınız plastik hedeyi değiştirmeniz bir şey ifade etmiyor.
  • zararını bilmem ancak nargilenin şöyle etkilerini gözlemliyorum ben, nargile içen gençlerin,
    - babaları zenginleşiyor
    - kendileri göbek salıyor
    - osmanlı torunu haline geliyorlar
    - büyük oyunu görmeye başlıyorlar
    - zeka seviyeleri düşmeye başlıyor
    - sosyal medya hesaplarında bilimum osmanlı tuğraları paylaşılıyor kendiliğinden
    - yanlarında da sarışın kızlar oluşuyor bir süre sonra.

nargile içecekseniz de bunları göz önünde bulundurun.
  • yaklasik 10 senedir ikisini de kullanan birisiyim ve 4 hafta once gaziantep'te tahmis kahvesinde ictigim nargile sonrasi hastelik oldugumdan mutevellit ikisini de birakip elektronik sigaraya baslama karari aldim. 3 haftadir kullaniyorum ve arastirmalarima gore normal sigaradan yuzde doksanbes daha az zararli. ( ytd )sonuc olarak hepsi zararli fakat birakmak icin bir asama ve bence nargileyi de sigarayi da dover. ben memnunum. umarim her turlusunu sorunsuz bir sekilde birakirsiniz.
  • kesinlikle sigara. sebebi de içindeki maddeler değil, ulaşılabilir olmasıdır. otobüs durağında, film arasında, yemek sonrasında, trafikte kısacası her yerde ulaşılabilir, mobildir. kullanan insan sayısı hayli fazladır, dumana maruz bırakırlar...

nargile ise yapısı itibariyle daha zararlıdır fakat sigara gibi mobil değildir. kafede, barda ya da evde kullanılabilir. sigara gibi cepte taşınmaz.