şükela:  tümü | bugün
 • sigarayi nargile, nargileyi tenesir paklar sozunden anladigimiz uzere sigaranin zararlarinin ust kumesini olusturan zararlar.
 • sigarayı bıraktıktan sonra artık sigara içmiycem, nargile içicem anlayışıyla yola çıkıp ankara'daysanız mısır kafe gibi ne idüğü belirsiz bir yerin müptelası olmanıza, üzerinize sigaradan daha yoğun bir nargile kokusunun uzun süreliğine sinmesine, hatta gül tadındaki herhangi bir şeye bulaşmanıza bile yol açar ama bunların hepsinden vazgeçebilmek iyi ki mümkündür, zararın neresinden dönülse kardır.
 • ortada nefes alınırken kullanılan bir regülatör olmadığından ikinci kademe diyaframındaki en küçük bir arıza ölümcül sonuçlar doğurabilir.(bkz: #2256609)
 • aliskanlik yapar ama içindeki bir maddeden degildir bu tam tersine alinan zevktendir. neredeyse her aksam gitmeye baslarsiniz, sut capuccino tadini ararsiniz her yerde... sonra yapilan muhabbet cok zevklidir ertesi gune yapilacak odevler projeler olsa bile gece gitmeden duramazsiniz eve geldiginizde o kadar gevsemissinizdir ki hemen yatmak istemezsiniz o anki modun biraz daha keyfini cikartmak istersiniz ertesi gun uyanamazsiniz...

  bu ve bunun gibi komplikasyonlar mevcuttur su nargilede buyrun...
 • nefes almayip nargile icilirse cok ba$ agritir, yine cok icildigi taktirde eller titrer, ayaga kalkilirsa bacaklar tutmakta zorlanir. ne yapilmali, ba$ donunce hala icmeye ara verilmeli, nefes alinmali. ayrica yemek yerken icilirse, tutunu yanmadigi halde bogazi acitir.
 • nargile sigara içmeyen adamı rezil eder...
  sigara dumanına alışık bünyeler gayet rahat fokurdatırlar nargileyi oysa siz fokurdatırken ciğerleriniz sızlamaktadır,an gelir dayanaamz öksürürsünüz we etrafınızdaki tpluluk size küçümser gözlerle bakar,evet resmen gözleriyle bi siktir git demektedirler...

  birde içtikten sonra bir iki gün durmadan aromalı nefes alabilirsiniz..
  son olarak sanıyorum birde kompleks yapıyor
 • nargilenin sağlığa zararı çoktur sigaradna farkı yoktur...

  http://www.ntv.com.tr/news/227083.asp
 • (bkz: #7602422)
 • çoğunluğunu lise ve üniversite genclerinin oluşturduğu nargile içerlerin nargilenin zararlarından genelde haberleri yoktur.bende bi nargile içer olarak araştırdım ve paylaşmak istedim.yaklaşıl olarak sigaradan 50 kat daha zaralıdır nargile.çektiğimiz dumanındaki kurşun miktarı 6 bin küsur ng(gramın binde biri)dır.bu miktar ise sigarada 34 ile 85 ng arasındadır.ayrıca bunların dışında kobalt,krom,nikel ve aynı zamanda bi ara sürekli muabbeti gecen izmir sularında miktarı arttı diye ortaliği karıstıran arsenik maddesi bulunmaktadır.bunun yanı sıra şöylede bi yanlış anlama vardır sanki su nargiledeki zararlı maddeleri filtre etkisi yaparak tutacağıdır.bu düşüncede aynı sigaradaki filtrede olduğu gibi yanlıştır.iyi içmeler gençler...
 • bir süre sonra fazla hevesli ev ahalisi tarafından zararlı bir alışkanlık olarak algılanmayı bırakıp anne, baba, çocuk hepsinin toplaşıp fokurdatacağı bir hobi haline dönüşmesi.