şükela:  tümü | bugün
 • "arılar insan üzerine konmayan ve insan üzerinde gezmeyen tek varlıktır" buyurmuşlar.. eğer bu; bilimsel dayanağı olan bir açıklamaysa, mevzu deneylerle sabitse, tekrar denemelerini tavsiye etmek zorundayım.. çünkü bazen şerrefsiz bir arı yüzünüze konabiliyor ve sakin olup kıpırdamadığınız zaman uzun bi süre, bi aşağı bi yukarı volta atabiliyor*.. hem bu bilimsel deneyi nasıl yaptıklarını da merak ediyorum;
  bi laboratuvara bir adet arı 2 tane de denek koyup beklediler mi acaba???

  -vvzzzzzzz...vzzzzzzz...vızz vızz da vızz vızz
  -hmffff... konacaksan kon olm...
  -konmuyorum ulan sana mı soracam??
  -he?! bana mı didiyn??
  -he sana didim..
  -la olm 3kuruşa saatlerce bekletiyolar zaten sinir etme gel kon
  -senin var ya hanına konarım..
  -gel ulan konacaksan kon...kon kon, kon aşka kon.. seni sevdim en son.. sınava soksan beni, on alırım on...donnn

  -lan oğlum kaç kere dedim, adamları, alerjileri olup olmadığına bakmadan deneylere almayın diye... sayıklıyo bak, ölmese bari... acil mudahale edin.. buarada arı nerde??
  -elimde hojam...
  -ulan öldürdün mü?
  -ne bileyim böyle üzerime üzerime gelince terlik ilen vurmak suretiyle, şey ettim efendim..
  -iyi halt ettin..
 • "çalışmalar kapsamında arılara çeşitli uyuşturucu maddeler veriliyor... (yani arı uyuşturucuya alıştırılıyor) bende onun aradığı varsa, konacak"...

  -sizde benim aradığım bişi varmış..
  -ne gibi??
  -onu sen daha iyi bilirsin.. bak arkamı dönüyorum ve 3e kadar sayıyorum.. aradığım şey, döndüğümde şu masanın üzerinde olsun, seni de buralarda görmiyim tamam mı!!!
  -ama ben..
  -biiiiirrrr...ve arkamı dönüyorum...ikiiiii ve sabırsızlanıyorum... üüüççç ve tataaamm...
  -!!!!!
  -ulan cigaralık bırakmış şerrefsiz... neyse kısa günün karı.. idare etçes artık.. ohh mis gibiymiş
 • arıları okullara saldıktan sonra, geri nasıl toplayacakları, kaçmamalarını nasıl sağlayacakları gibi konularda açıklaması olmayan ütopik dü$ünce. oldu olacak her bir arıya ip/tasma bağlasınlar. ayrıca bu firar edebilecek olan arıların, soluğu torbacıların bol bulunduğu semtler üzerinde almaması için de bir sebep yok gibi.
  *-ibrahim abi, kaç la kaç!
  *-noldu ki lan? polis mi geliyor? baskın mı var?
  *-yok be abi, yine okullarda uyu$turucu bulamayan manyak arılar akın akın kaçıp geliyor.
  *-eyvah!
  *-eyvah tabi yaa. hem ceplerinde para yok, hem ke$ olmu$ hayvancağızlar.bi de pis sokuyorlar, iğne içinde bırakıyorlar insanı. daha öncekilerin $i$liği inmedi.
  *-ulan,ke$iyle ayrı uğra$,baskınıyla ayrı,sarho$uyla ayrı, parasızıyla ayrı. bir de bu sapık arılar çıktı ba$ımıza. ne diyeyim;
  (bkz: devlet buna bir sey yapmasi lazim)
 • katil arılar filminden sonra, bağımlı arılar filminin de çekilmesine önayak olabilecek bir senaryo projesi.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda arılar bu gidi$in gidi$, bu yolun yol olmadığını anlayıp amateme yatıyorlar, bir güzel tedavi oluyorlar, pırıl pırıl.

  --- spoiler ---
 • çok bariz şekilde lise bilim projesi kokan kolpa proce. ve kesinlikle eminim ki bunları yetiştirip öğrencilerin üstüne salmak, şüphelenilen öğrencilere uyuşturucu testi yapmaktan daha pahalıya çıkacaktır.
  ha birde (bkz: arı alerjisi)
 • söz konusu arının haberinde ata özerin kullanılan fotoğrafı dikkat çekicidir. bir nevi "niye kimse beni ciddiye almıyor" duruşuna ilaveten emrah kaşı var. bir de ülkenle ne kadar gurur duyarsan duy, başka bir yerde denenmemiş birşeyin ilk defa türkiyede denenmesine bu coğrafyada büyümüş tek bir insan bile hoş gözle bakmaz. fikrin söylenmesi şimdiden konsept laboratuvarlarımızı havaya uçurdu yahu.
 • tekrar süper olay. bakın ne diyeceğim ben de. şimdi kokisenjak insanın üzerine konmayan bir deniz canlısıdır. hatta insanın sindirim sistemi dışında bir yere de uğrama şansı pek yoktur. bunları tuzla tersaneleri civarında kafayı arada bir sudan çıkaran sas komandoları gibi eğitsek, sizce de sonu gelmeyen kazaları azaltmakta başrılı olmaz mıyız. proje daha önce hiç bir ülkede ya da akıl hastanesinde uygulanmadı, ama "tamam" dediğimizde bu kazalar büyük oranda azalcak, ben de kendi bokumda boncuk bulacağımdır.
 • arilarin cicekleri nasil buldugunu bilmeyen bir akildan cikmis proje. ari oncelikle cicegi kokularindan degil gorerek bulur. ariyi cicekte ilk ceken goruntudur, gozu cicek arar. ancak yaklasinca ari cicegi koklayabilir. ayrica ari genetik olarak sadece seker orani olcen bir mekanizmaya sahip. gazeteye aciklama yapmadan once bir internet arastirmasi yapsaydi, bu milli egitim mudurumuz bu durumlara dusmezdi diye tahmin ediyorum. ama tabi kendi dali olan din ogretmenligi bu tur arastirmalara daha yakin oldugundan kendisi daha iyi bilebilir elbet.
  http://www.time.com/…814160,00.html?promoid=googlep
 • il milli eğitim müdürüne konacak olan arı.
  (bkz: ne içtiysen aynısından istiyorum)