şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir tür rahatın kıça batması ile özetlenecek, boş eylemler sinsilesi.

  narsistik kimselerle niye başa çıkılmak istensin ki? adamlar kendi dünyalarında efendi efendi yaşarlar. ona aşık olan kendini bilmezin "hayır onun içindeki sevgi tomurcuğunu uyandırabilirim! biliyorum o da sevebilir!" çabası, bir tarlaya don lastiği ekip, eşorfman çıkmasını bekleme çabasından daha gereksizdir. bu adamın o sert kale duvarları yıkılmaz değildir evet, ama yıkıldığı anda yeniden yapılandığı için, en fazla anlık bir enkaz görebilirsiniz. yerine eskisinden daha güçlü ve küstah bir kule, bu kez daha da yüksek olarak, çabucak dikilecektir.

  edit: bu kişilik bozukluğunu megalomani ile karıştıran zihniyeti kınıyoruz.
  düdüt: ayol bu da mı üstüme kaldı?
 • yalayın, yutun, sonra arkalarını döndüklerinde kafalarına sopayla vurun bakalım bir daha narsisist olabiliyorlar mı...
 • acik konu$mak ve polemige girmemektir.
  (bkz: sen gercek bir sigirsin sezgin)
 • yerel belediyenin kopek itlaf ekiplerine telefon etmek suretiyle narsizm sorunu suya sabuna dokunmadan cozulebilir.
 • karşısına geçip limon yalayın... hiç dayanamazlar...
 • eger haksizliklara dayanamayan ya da 'dunya umrumda degil ben eglenceme bakarim' diyemeyen kimselerdenseniz yoktur. cunku bir nasistle beraber olabilmek icin kendisini surekli rahatlatmaniz (ozellikle cevreleriyle olan paranoyak iliskileri konusunda), pohpohlamaniz, asla elestirmemeniz, soylediklerinin yanlisligindan emin de olsaniz susmaniz ya da onaylamaniz, asiri (gereksiz asirilikta) tevazu gostermeniz, dunyada kendisinden baskasini pek de siklemeyen halinden kendisini surekli emin etmeniz gerekir. aksi takdirde basa cikamazsiniz; kimseyi ne degistirebilir ne tedavi edebilirsiniz zira. mazohist bile olsaniz zordur o is canlar, o yuzden illa seviyorum ne yapayim diyorsaniz da sizin icin aklinizin en kisa zamanda basiniza gelmesinden baska bir sey dileyemeyiz.
 • kelime oyununa bayılırlar. ezebilirseniz ne ala. hafife almama tavırlarında bile bir megolamanlık vardır. vurdumduymaz ol sana aşık olsun hatta. o derece.
 • yarışa girmektir, akıl sağlığı için böyle bir uğraşa hiç gerek yok. ağır narsist bir arkadaşa sahip biri olarak söyleyebilirim ki çok ciddiye almamak, olabildiğince az görüşmek, onu olduğu gibi kabul etmek en güzelidir. aksi takdirde kendi dışındaki herşeyi küçümseyen bu insandan nefret etmeye başlarsınız.