şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1218 entry daha
  • umursamayın, görmezden gelin yazanlar olmuş, peki bu insan kardeşiniz ise ne yapmalı?
    bu durum gözlerimin önünde yaşandığı için yalnızca “kendini beğenmişlik” olarak adlandırmak çok yanlış geliyor bana.
    yaptığı hatalı davranışları asla kabul etmeme, etrafında olan kişileri hatta kendi ailesini bile beğenmeme, yalnızca kendi düşüncelerini doğru olarak kabul etme gibi durumları görüyoruz. evet hatta bir kez sırf bu hallerini yanlış bulduğumu söylediğim için aramızda çıkan tartışmada bana (kardeşine)saldırıp ciddi hasarlar verdi.
    şimdi burada bu kişileri görmezden gelin, takmayın falan yazanlar muhtemelen egoları biraz şişkin birileri ile karşılaşıp, narsistik kişilik bozukluğuyla karıştırıp bunları yazdılar; ancak bu o kadar basit bir durum değil maalesef.
    üstelik sanıyorum tedavisi en zor rahatsızlıklardan biri bu. çünkü kişi kendini o kadar seviyor ve halinden o kadar memnun ki bunun tedavi edilmesi gereken bir durum olduğunu da kabul etmiyor.
    ciddi anlamda ailece çok yıprandık umarım kimse böyle insanlarla sınanmak zorunda kalmaz.
  • sürekli aşağılamak.
    bir yerden sonra öyle olduğunu kabullencektir.

(bkz: dinsizin hakkından imansız gelir)
  • siklemeyin,o siktir olup gider
  • ona kendisinin aslında o kadar da önemli biri olmadığını hissettirmek.
    anlamıyor mu?
    bel altı vurup aslında dediği kişinin o olmadığını açık açık söylemek.
    yine mi anlamıyor?
    psikolojik bir rahatsızlığının olduğunu, tedavi görmesini tavsiye etmek.
    duymazdan mı geliyor?
    siktirsin gitsin kendi hayal dünyasında yaşasın o zaman.
hesabın var mı? giriş yap