şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
806 entry daha
  • bu devirde bir narsistle uğraşacak kim kaldı ki? zaten millet iş güç zor geçiniyor bir de ego mu tatmin edecek? kendine değer vermeyen birine artık köpekler bile değer vermezken ya kendinden 15 yaş küçük narsist biri ile evli bir çaresiz moruk, ya çok zengin yakışıklı bir narsist ile evli çaresiz bir kezban, arkadaşlıkta ise parasına veya statüsüne hayran çaresiz ezik bir yalaka arkadaştan öte kim kendini feda eder bir narsiste?
  • yokmuş gibi davranın efendim, kendilerini kaybedip kuduruyorlar resmen. ilgi kendilerinden başkalarında olduğunda çırpınmalarını izlemek için bile değer.
  • gözlerinin içine bakma o konuşurken başını sola çevir 4 soru sorduysa 2 sine cevap ver işim var de kalk git onu orda bırak cinsin içinde patlasın
  • mental sağlık açısından en iyi yöntem narsist insanları hayatımızdan def etmek olacaktır.

    ama eğer bu mümkün değilse ilgi göstermemek de etkili bir silahtır. narsist kimselerin çoğunda derinlerde saklı bir aşağılık hissi bulunmaktadır. bu aşağılık hissiyle başa çıkmak için narsist bir yaşam tarzı geliştirirler ve kendi etraflarındaki sömürülmeye açık insanları sömürerek bu yaşam tarzını pekiştirmeye devam ederler.

    özellikle bu "sömürülmeye açık" olarak gördükleri insanlarda gözlemleyecekleri bir ilgisizlik ve umursamazlık hali onların inşa ettiği bu yaşam tarzını hızlı bir şekilde darmadağın eder ve derinlerdeki aşağılık hissi yüzeye çıkar. belki o zaman aleme ıstırap çektirmek yerine kendi aşağılık komplekslerini çözmeye yönelik harekete geçmeye motive olabilirler, kim bilir.