• eğer gerçekten hayatımızda olması gereken birisi değilse anında yolları ayırmak gerekiyor .
    ha yok ortada bir mecburiyet varsa sizin de ne yapmak istediğiniz çok önemli. çalıyı dolaşmak ite bulaşmaktan yeğdir derseniz ne herhangi bir konuda iltifat edin (yakayı salmazlar) ne de polemiğe girin ( bu sefer hiç yakayı salmazlar ).
    mücadeleci bir tavır için de kendinde olan becerileri sizin için önemli görmediğinizi ima ederek belirtebilirsiniz, eleştirebilirsiniz, anlattıklarını ilgisiz bir surat ifadesiyle dinleyebilirsiniz. tüm bunlar narsist kişisinin çileden çıkmasına yol açacak kontrolü kaybedecektir.
    atağa kalkabilirsiniz.
  • narsistik kişiler her zaman kısa süre içinde kendini göstermiyor. kimisi var ki gerçekten dışarıya karşı kendini çok farklı tanıtıyor ve bu rolünü de başarıyla sürdürüyor. zamanla,yavaş yavaş ister istemez bazı gerçek yüzleri ortaya çıkıyor. en belirgin özelliklerinin başında empati yoksunu olmaları ve onunla ilgili bir konuda kendisiyle iletişime geçmeye çalıştığınızda, size izin verdiği sınıra kadar gelebilmeniz, ondan sonra kendisini tamamen iletişime kapatması. ondan sonra kim gelirse gelsin, nuh der peygamber demez. derin duygularla iletişim kurma kıtlıkları vardır. bunun yanında, kafasından geçen veya istediği bir şeyi o size söylemeden, siz akıl edip yapacaksınız. böyle de süper güçlerinizin olmasını bekler, bu bir zorunluluktur. bu kişi sevgiliniz/eşinizse dışarıda başkalarının yanında size farklı davranır, daha düşünceli görünür size karşı. daha kibardır. mükemmel imajını başkalarının karşısında iyice oturtmaya çalışır. yarın öbür gün aranız bozulduğunda da bunu güzelce kullanır ve masum rolünü oynar. sizin büyük bir açığınızı biliyorsa her fırsatta bunu kullanır ve asıl sorunun bundan, yani sizden kaynaklandığına sizi inandırmak için türlü yollar dener. zor insanlardır. genelde borderline kişilik özellikleri bulunan insanların, narsistleri çekme durumu var gerçekten. o yüzden insanın kendisini gerçekten tanıyabilmesi önemli. narsist insanlar psikolojik baskıyı iyi bir şekilde uygulayabildiği için, gerçekten hayatınızdan uzak tutulması gerekir. gerçeklikten uzaklaşırsınız, akıl sağlığınızda çatlamalar başlar. birebir tecrübe edilmiştir.
  • adam yerine koymayın, bir hiç bile olmadığını hissettirin. gerçekten de hiç bile değilsiniz, kendini bir şey zanneden zavallı yaratıklar.
  • umursamayın, kudursunlar.
  • televizyonu kapatırsak görebilme ihtimali ortadan kalkar
  • şimdi başndan iki narsist kişiyle ilişki geçmiş biri olarak yazacağım buraya. ikisi birbirinden farklıydı ama ilkinden öğrendiklerimi ikincide uygulayıp genel olarak başarılı oldum.

öncellikle bu insanlar içten içe kendilere karşı çıkabiliyor olmanızı seviyor. yani sizi diğer insanlardan farklı kılan şey bu oluyor diyeyim. herkesin onlara taptığını sandıklarından zıtlaşabilir olmanız gerekiyor. o egoya kendinizi ezdirmeyin hükmedemedikçe delirecektir evet ama kendimizden ödün vermek yok.

benim de kendimce bazı sorularım olduğundan, asla nasist şahsın keyfine bırakmadım mutluluğumu. konuşmak istersem aramasını beklemedim. sidik yarıştırmadım asla. inanın olumlu sonuçları oluyor. evet aramasanız aramaz ama önemli olan kimin aradığı değil, konuşmak istedin konuştun. her konuya rahatça uygulanır.

aynı şekilde, bu insanlarla hem çatışabiliyorsunuz hem de tanıdığınız en muhteşem insan o. bunu sakın unutturmayın. evet ağzından çıkan her şeye hayır deme isteğiniz olacak. diyin zaten. hayır amk sen çok biliyon diyin. ama daha sonra küslük çıkarmayın. unutmayın, onun psikolojik bir rahatsızlığı var. keyfinden böyle yapmıyor. küçük dünyasının tanrısı sanıyor kendini :))

mesela onu yendiğiniz her şeyde, yoo ben yenildim demek gibi bir gaflete düşecek. sakın memnun olmayın yendiğiniz için. di mi ne diyorum ben, gerçekten bu onun size ödül maması gibi uzattığı zaferlerden bahsediyorum. yenilmeye karşı onunla aynı tepki vereceğinizi sanıyorlar. hayır biz normal insanlar yenilince aa diyip geçiyoruz. o yüzden yine aynı mevzu, sidik yarıştırmayın. yenmek mi istiyor yensin. özellikle yenilip kendini bi bok sanacağına..

hiçbir şeye ilgili üstüne gitmeyin. kendini beğenmiş insan probemi ortak işte, onun sana ihtiyacı asla yoktur. yalnız kurttur o. ıssız adamdır. salın gitsin nesi varsa var. merak etmek bizim görevimiz değil.
  • (bkz: yol vermek)
  • öpmek. şak diye.
  • sus, duyma ve görme. o an farkedeceksin, herşeyin geçtiğini
  • nejat işlerle başa çıkma yöntemleri diye okudum. yuh artık bana!
hesabın var mı? giriş yap