• şu anda yurt dışında yaşıyorum ve çalıştığım işte tam olarak orta yaş sendromunu yaşayan narsist bir orospu evladı ile çalışmak zorunda bırakıldığım için tavsiye vermek istediğim başlıktır. bu işe de profesör babası aldırmış. benden yaşça ve deneyimce yetişkin bir birey olduğu için belki vereceğim tavsiyeler size uymayabilir. vereceğim tavsiyeleri kendinize göre uyarlarsanız daha iyi sonuç alırsınız.

1) psikolojik savaş
    her zaman bir psikolojik savaşın içinde olacaksınız. bunu kendinizi yormadan rakibinizi yorarak yapmak farz olduğu için kendinize en uygun yntemi seçin. ben peygamber sabırlı birisi olduğum için "sikine takmama" ve "güler yüz" ikilisini kullanıyorum. ancak psikolojik savaş sizi sadece rakibinize karşı bir adım önde tutar. narsisti kırmak için bir plana ya da bir aksiyona ihtiyacınız vardır. o aksiyonu elde edene kadar zaman kazanmanız lazım. psikolojik savaş bunu sağlar. benim durumumda işim kolaydı. türkiye'de yetiş psikolojik savaş konusunda herhangi bir avrupalıdan her zaman daha güçlü olduğumu ilk bu anda farkettim zaten. onlar karanlığı öğrenmişler biz ise karanlıkta doğmuşuz.

2) hata ortaya çıkartma
    bu narsist arkadaşlar hiçbir zaman hatalarını kabul etmezler ama inanın ok hata yaparlar. yapmanız gerken şey hatalarını yüzüne vurmanız. en küçük hatasını bile yüzüne vurun, yanlış yapmışsın diyin. bu onu savunma moduna çekecektir ve onun yıpranmasının başlangıcı olacaktır. benim için şöyle ki, deneyleri düzgün yapamadığı ve yapamadığını saklyamadığı için çok hatasını buldum. her gün ya da her saat başı bir hatasını yüzüne vurdum. yavaş yavaş yorulmaya başlamıştı. gardı düşmedi ama daha da agresifleşmişti.

3) sakin karşılıklar
    artık sizi bir tehdit olarak görmeye başlamıştır narsist birey. size saldırmaya başlar. bu sırada yapmanız gereken şey sağlam durmaktır. kendinizden emin ve dik durun. size karışmaları/laf atmaları bu seviyede yükselir. artık gardını bozup size saldırmaya başlamıştır. benim için şöyleki, yaptığımız işte adamdan altı ay fazla deneyimim olmasına rağmen kendisinin iki haftalık deneyimiyle işleri yanlış ve gereksiz yaptğımı söylemeye başlamıştı. gülümseyerek yanlışsın diyerek kudurttum. her seferinde biraz daha çıdırdı ve gardını daha da indirdi.

4) bitirici vuruş
    artık her şey hazırdır. yapacağı son salaklığı bekleyin. gardı düşük, psikolojik olarak yorgun bir rakip var karşınızda. ilk sert kontra atağınızda yığılacak bir rakip var. psikolojik savaşınızı gerçekleştirirken en sonunda çığrından çıkacak ve artık gülümsenerek cevap verilmeyecek şeyler yaptığında bitirici vuruşu vurun.

benim meselemin finaline gelirsek... üçüncü haftasının sonunda işime karışıp, önümdeki deney örneklerine el atmaya başladı. en sonuda bana şunu dedi, "işini düşgün yaptığını düşünmüyorum". bekleiğim fırsat ayağıma gelmişti. "neden?" dedim. "çünkü 15 yıllık iş deneyimim var" dedi. ortayı açmıştı bana. sadece gol atmam gerekiyordu... labda kenarda duran alışveriş arabasını gösterip, "bunun da 6 aylık deneyimi var ve daha bana yakındığını görmedim. ben bana öğretilen işi yapıyorum ve sen de sana söylediğim her şeyi harfiyen yapacak ve susacaksın çünkü bu sikik araba bana yakınmıyorsa üç haftalık deneyimle çeneni kapatacaksın!.."

35 yaşındaki efe delikanlı sik gibi kaldı. bitirici vuruştan sonra kafasını eğdi. haftanın geri kalanında ağzını 2 cmden fazla açamadan sadece tamam ve peki diyerek dediğim her şeyi harfiyen yerine getirdi.

adamı böyle sikerler toni efendi
  • baş etmeyin.onlardan kendinizi sevmeyi öğrenin.
  • her söylediği şeyi eleştirmek yerine sadece onaylayın ve geçin. aksi bir görüşte bulunacaksanız bile ona öyle bir anlatın ki onun mantık çevresinden sapmayın olayları, durumları kendinize çevirip bazı şeyleri kabul ettirmeniz mümkün onun dışın da hep onlar haklıdır ve hep mükemmeldirler bilmedikleri, yapamadıkları hiç birşey yoktur. hep en iyisi onlardır. kötü olmayı, başkalarının altında olmayı kabullenemezler. nerden mi biliyorum ev arkadaşımdan ve tek arkadaşı benim olmamam da bu sebeplerden. sonuç olarak iyiyiz, çünkü onun beni yönettiğini sansa da hiç bir zaman kontrolü ona vermiyorum tatlı dilim burda devreye giriyor ve durumlar karşısında ki bakış açım. bunu ona farkettirmeden yaptırıyorum kendi isteklerimi kabul ettiriyorum. sabır önemli bir unsur bir de. sabırlı ve anlayışta önemli yoksa böyle bir kişilik ile aynı ev değil beş dakika bile geçirmeniz zordur.
  • (bkz: 404 not found)
  • başarılı olmayan yöntemlerdir. narsist bu sizin ne yaptığınızla ne söylediğinizle asla ilgilenmez, ilgilenir gibi yapar ama ilgilenmez çünkü her daim onun ne yaptığı, ne söylediği önemlidir. bence hayatınızdan çıkarmak en büyük baş etme yöntemi.
  • yoktur. bizzat çok tecrübeliyim bu konuda. yoktur yolu, bırakın ve arkanıza bile bakmayın. sadece kendi varlığınız ve ruh sağlığınız için.
  • çok basit, muhattap olmamak en güzel yöntemdir (bkz: swh)
  • bana yollayın.
    manipülasyon nasil yapilirmiş, insan nasil suçlu hissetirilirmiş, nasil köleye cevirilmiş, eli kolu nasil bağlı hale getirilirmiş, psikolojik şiddet neymiş göstereyim. o içi boş egosunu, o avucunun içine almak için yaptığı coşkulu sevgi showlarini yedireyim ona.
  • yanına birde histerik kişilik bozukluğu eklenirse o zaman koşarak uzaklaşın
hesabın var mı? giriş yap