şükela:  tümü | bugün
  • 6-7-8 ekim'de izmit emex otelde gerçekleşecek olan müzik festivali. imiş. az önce instagramda tanıtımını görünce sevinmekle beraber şoka uğramama neden olmuş organizasyondur. işin içinde biletix, powerturk falan da var afişe göre. şaka maka izmit'te lan. enteresan.

duman, feridun düzağaç, athena, mor ve ötesi, cem adrian, pentagram, hüsnü arkan, manga, yüksek sadakat, redd, son feci piskilet, can gox vb isimler yer alıyor. muş. allala. izmit? geçen gün nilüfer müzik festivalini kıskanmıştım, burda nerden olacak öyle şeyler falan demiştim içimden. cevap çabuk geldi aq.

başlığını da ben açmış olayım bakalım.

#cometoizmit
  • oha dedim bu etkinliği görünce. izmit yazısını görmemle şoka girmiş olmam bir olmuştur.
  • redd ismini listede görünce çok sevindiğim festival. bütün yaz beklemiştim, sonunda geliyorlar. bir de mor ve ötesi ile aynı gün çıksalar o gece nasıl bir müzik ziyafeti çekerdim düşünemiyorum.
  • bilet satışları başladı ama konser saatleri belli değil. il dışından gelenler için konaklama bilgisi yok. satış yaparken iyi de çalışanları düşünüp bir zahmet şu saatleri de paylaşsalar iyi olacak. insanlar saatleri uymaz diye bilet almaya çekiniyorlar.
  • lise müsameresinden hallice izleyici kitlesine sahip festival.
    yerinden bildiriyorum gurupların enerjisi süper ancak yaş ortalaması 16
  • yaş sınırı, bir etkinliğe internette göz gezdirirken dikkat edilmesi gereken en önemli şeymiş. ben bugün bunu öğrendim.

çok fazla velet, ergen ve keko tip vardı. hiçbirinin oraya geliş amacı müzik dinlemek falan değildi. içlerinden ''acaba ne yaparsam havalı gözükürüm'' diye düşünen ve bu düşüncesiyle etrafa aşırı rahatsızlık veren bu ergenler, dikkat çekmek için ellerinden geleni yaptılar ve festivalin yüzde doksanı bu tiplerden oluşuyordu. onları her gördüğümde sahneyle bağımı biraz daha kaybettim, her yerdelerdi ve bir yerden başka yere gidip kurtulma şansım da yoktu. sonunda artık olmayacağını anlayıp festival alanından ayrıldım. müziğe odaklanmak bana hiçbir konser veya festivalde böylesine güç olmamıştı. benim gibi düşünen ve bu ergenlere sonuna kadar direnip keyif alabilen adamın gerçekten elini sıkmak isterim. tek tek neler yaptıklarını yazmayacağım ama şu kadar söyleyeyim: havada takla atan bile gördüm.

edit: düzeltme
  • çoluk çocuk ergen oranı dikkat çekmiş. hakikaten öyleydi ilk gün, yaş sınırı olmadığı için bütün liseliler doluşmuş alana. zaten hepsi duman için bekliyormuş gece sonunda duman'a salakça bi tezahüratla bis yaptırılmasından bunu anladık.

umuyoruz ki pentagram'ın çıkacağı pazar akşamı ortalıkta görünmez, evinize gider uyursunuz çocuklar. hem ertesi gün okul var. hadi bakalım.
  • gelen isimlerin sağlamlığına rağmen (feridun düzağaç, hüsnü arkan, athena, duman, redd, pentagram, mor ve ötesi vs...) kanımca sosyal medya enstrumanının verimli kullanılmaması sebebiyle ses getirmeyen ve organizasyon alanının fazla şehir içi olması sebebiyle katılımcı kitlesinin müzik dinlemekten ziyade, piyasa / sevgili yapmak için oraya gelen ergenlerden oluştuğu festivalimsi şey. ki bu homo ergenusların fazlalığından sebeptir ki sanırım, kendisinin 3. günü sağanak yağış sebebiyle ileri tarihe ertelenmiştir.