şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tek kelimeyle mükemmel olan part 2'ya başlangıç bölümü. bu arada temari taş gibi maşşallah..
  (bkz: naruto part 2)

  edit:shippuuden ilk bölümün değil, bütün sezonun ismiymiş. ayrıca shippuuden ilk bölümünün ilk sahnesi hariç berbatmış, bilemedim. nemek ki neymiş? ilk bölümü izleyip gaza gelip, bunu bütün sezona mal etmek yanlışmış.
  bölüm başına bir manga bölümü düşürerek dünyada naruto için alınabilecek en sikko kararı almışlar kanımca.(daha önce bir anime bölümü başına üç manga bölümü düşüyordu)
  zaten izlenme oranı da düşmüş diye duydum. ayrıca ilk bölümün aksine giderek çizim kalitesi düştü ve zaten her bölümü bakışma ile geçer olan naruto son derece sıkıcı bir anime haline geldi. ah ellerim kırılaydı da bunları yazmayaydım ama ne yapayım... biz nasıl bu hale geldik narutom? özledim aksiyonunu, özledim tsunade'nin güzel çizimlerini.
 • çizimlerdeki kalite direkt göze çarpmaktadır . en çok beğendiğim şey ise gaara'nın ayri bir karizma sahibi olarak görünmesidir .
  --- spoiler ---
  nedense ilk bölümü çok daha sonra yayınlanması gereken bir bölümle başlamıştır . sai'yi de spoiler misali önceden göstermiştir . sakura ise 2,5 yıl boyunca sasuke gitti bari naruto gelse de yazılsam diye beklemiş , umarim hinatayi üzmeden bu işi bir yoluna koyarlar
  --- spoiler ---
 • süper çizimli güzel konulu, kakashi'li, sasuke'li orochimaru'lu ve gaara'lı özlediğimiz gibi naruto.

  100 bölümdür zırva izlemekten patlayan bizlere harika gelmiştir. nispeten ciddi, konusu gayet iyi, karakterlerin yaşlanması yerinde olmuş aferin len dedirtmiştir.

  bize sadece haftaları sayıp dattebayo'ya duacı olmak kalıyor.
 • hassiktir ordan denilmesi gereken olusum kanimca.

  naruto gitsin 2 bucuk sene alemin en tasakli shinobisinden egitim alsin. sonra gelsin 13 yasindayken de yapabildigi seyleri 20 cm uzun olarak yapsin. insan 2 bucuk senede zaten sahip oldugu 2 jutsuya (kagebunshin, rasengan) hicbirsey mi eklemez yahu.
 • ilk bölümünde naruto'nun sai ve yamato eklenmiş yeni ekibiyle iki buçuk yıldan sonra ilk defa sasuke ile karşılaşmasını göstererek mangayı az buçuk takip eden bizlerin salyalarını akıtmış olan narutonun fillersız ikinci bölümünün adıdır. ("bak biz buraya kadar çizik şimdiden" diyorlar gibi geldi)
  doğrudur ilk bölümlerde narutonun yeni hareketlerinden hiç biri gösterilmedi bayağı da yavaş ilerliyor ama kalitesiyle ve başta naruto-sasuke bakışma anında çalan yeni dövüş öncesi yaylı müzüğiyle iki saniyede beni benden aldı bu anime arkadaşlar. sanırsam naruto normalde her bölümüyle 3-4 manga yiyor o yüzden çizerler işi sağlama alıp tekrar yeitşme korkusundan böyle yavaş takılıyorlar. mangayı takip edip sürprizleri bozmak istemeyenler çok ama emin olun o kadar manyak şeyler oluyor ki mangada "yok artık" diyip duruyorsunuz. shippuuden şu an bilmem kaçıncı arcında o yüzden yetişme korkusu yok.
  ama emin olun naruto kadar ileri seviyede genin olmamıştır heralde!

  bu arada dattebayo'nun cinliğini ben dahil yarım milyon kişi falan yedi kesin.

  --- spoiler ---
  şu an yeni başlamış arcın adı bile beni benden aldı. sasuke vs. orochimaru. zannettiğiniz gibi orochimarunun bedenini ele geçirmek için sasuke'ye saldırmasıyla başlamıyor olaylar. götü iyice kalkan sasuke "sen kimsin de benim gibi uchiha yı ele geçireceğini zannediyorsun? senden öğreneceğim kalmadı" diyerek hayvan bir şekilde orochimaru'ya girişmesiyle başlıyor her şey. dövüşeceklerini biliyorduk da sasuke'nin bodoslama dalacağı hiç aklıma gelmemişti.
  --- spoiler ---
 • aşağıdaki olay ile yaran anime

  --- spoiler ---

  shippuuden 10. bölümde, kötü şans işareti olarak algılanan çay bardağı çatlaması, tsunade nin başına gelir. o da durumdan şüphelenerek, piyango biletinin çıkarır ve gazeteden bakar. korktuğu başına gelmiş, büyük ikramiye kendisine çıkmıştır!??! hayatı boyunca kumarda kaybeden tsunade ilk defa büyük ödülü kazanmıştır, bu de gerçekten kötü birşeyler olacağının habercisidir.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  mangasında olayların kızışmaya başladığı seri. yüksek ihtimalle önümüzdeki manga bölümünde sasuke - deidara kapışmasını izleyeceğiz. maymunda olabilirim sonradan ama bence öyle. sasukenin cursed seal versiyonunun uçabildiğini göz önüne alırsak deidaranın pek bir şey yapabileceğini sanmıyorum sasukeye karşı. umarım konoha tayfasına değilde sasukeye dalar.
  edit: nur içinde yat deidara *
  --- spoiler ---
 • 1 yıldan uzun süren ara sonunda naruto shippuuden gelecek bambaşka şeyler gosterecek bize diye bekledim. ilk bolumlerde çizimler çok iyiydi ama büyük bir durgunluk vardı sanki mangadaki resimleri dondurarak 20 dk boyunca gösteriyolarlardı. ilk bölümler olduğu için pek umursamadım zaten itachi - naruto, kakashi , gai kisame kavgalarını bekliyordum asıl hareket orada başlayacaktı he ne kadar gaara dedidara savaşında bu ümidim azalsada daha yeni başlıyorlar diye avuttum kendimi. hatta hepsini peş peşe izleseydim boyle olmazdı sasori kankuro, deidara gaara bölümlerini harcadım, keşke bekleyip 3 4 bölüm arka arkaya izlesem diye düşündüm. itachi'li kisameli bölümleri çıkar çıkmaz izlemedim o yüzden, bu hafta hepsini peş peşe izledim. anladım ki 10 bölüm bir arada da izlesem nafile çok donuk hareketsiz. büyük bir hayal kırıklığına uğradım bu yüzden. neden böyle bir yola gidildi anlamadım allah'tan mangası var ve hala aynı heyecanla devam ediyor. eğer ne bekliyordun nesi var diyorsanız. aşağıdaki videoları izlemeniz öneririm ben tam anlamıyla böyle şeyler bekliyordum
  http://www.youtube.com/watch?v=ex0g9nxcmlo
  http://www.youtube.com/watch?v=azlonvodmsy&nr=1
 • gıdım gıdım ilerleyerek kanser eden anime. biriktirip izlesen sabır yok, zaten 1 yıl sikko doldur boşalt izledik; haftada bir izlesen hiç olmaz, ne o 20 dakika çocuk mu kandırıyorsun; sadece mangasını takip etsen kesmez. ne var mangayla açık ara takılmasalar diye isyan ediyorum.
 • iğrendirmiştir bunaltmıştır baymıştır; naruto ve sakuranın sınavı o kadar uzamış ve mangadan o kadar uzaklaşmıştır ki bu kadar olur yani. arşivden takılcaz eski bölümlerle idare edecegiz artıkın.