• amerika birleşik devletlerinde okumuş israilli bir müslüman olan nas isimli gezginin, gezdiği ülkelerden 1 dakikalık videolar yayınladığı facebook sayfası. yakın zamana kadar nas daily ismiyle bir şirket kurdu ve aynı isimle bir cep telefonu aplikasyonu geliştiriyor. videolarını facebooktan yayınlıyor ve bunun nedeni olarakta facebooktaki kişilerin genel anlamda gerçek isimlerini ve fotoğraflarını kullanmalarından dolayı, hayali nick ve fake hesaplardan gelen yorumlar yerine daha oturaklı olmasını gösteriyor. videolarını her gün yayınlıyor. videoları 1 dakikalık olduğundan gerçekten ilgi çekici ve insanı sıkmayan düzeyde. gün itibariyle madagaskardan bir video yayınlamış bulunmakta ve ülkedeki yoksulluğa dikkat çekmekte.

that's one minute, see you tomorrow.

sayfa adresi: https://www.facebook.com/nasdaily/
  • takip ettigim bir facebook sayfasi. herkesin gezdigi veya bilgi sahibi oldugu yerlerin yaninda myanmar gibi yerlere de gidip, oradaki halk ile iletisim kurmasi ve bunlari bize sunmasi cok guzel. videolari genel olarak bır dakika ve sıkmayan videolar olması dinlemesini ve izlemesini kolaylastırıyor.

edit: bir de yanindan hic ayirmadigi drone'u ile yaptigi guzel cekimler de ayri bir hava katiyor
  • nuseir yassin isimli filistin’den amerika’ya gelerek burada harvard’dan mezun olan, daha sonra da çalıştığı güzel işinden istifa ederek dünyayı gezmeye başlayan beyimizin 814 gündür her allahın günü bir dakikalık video (arada bir daha uzunlarını yüklediği de oluyor) paylaştığı facebook kanalı. yaklaşık 750 gündür yüklediği her videoyu anlık izliyorum, aşırı saygılı, açık fikirli, kimsenin konuşmadığı konuları çok farklı bakış açılarıyla ortaya koyan, müthiş enerjik birisi. yarın saat 18.30 ila 20.30 arasında abbasağa parkında olacak, heyecanla bekliyoruz.

that’s one minute, see you tomorrow!
  • (bkz: nas.io)
  • para için memleketini satmış filistinli bir müslümandır. şu an neden sessiz kaldığını anlamıyorum. filistinli teröristler çocukları öne sürüyor demekten acizdir. kendisini besleyen kişilere resmen ihanet etmektedir.
  • konuşması, tipi ve yaptıkları itici olan insan.
  • itici arabın teki. bir insan neden bu zatı izler ki?
  • kendisi uzun dönem takip edenler anlar ki, yahudi ve kripto para güzellemesi yapıyor. onlardan sponsor almış gibi. bazen tekrara düşse de abone olmak keyif verici.
  • videolarına arada denk geldiğim harvardlı arap içerik üreticisi. gerçekten bazı ilginç veya görülmeye değer içeriklerinin olduğunu söyleyebilirim.

ancak obviously çok ama çok popülist. bir yere kadar tahammül edebildim ama birleşik arap emirliklerindeki ekstrem sosyal yardımları övüp sonunda “tüm hükumetler böyle olabilse” demesiyle cidden gözümde farklı bir boyut kazandı. gerçekten bu kadar saf olmadığını biliyorum, söylediğinin ne seviye absürtlük olduğunu anlatmaya bile gerek yok. acaba kimse mi uyarmadı koca şirketinden “abi ne dion” diye.
hesabın var mı? giriş yap