şükela:  tümü | bugün
 • nasa'nın 60 yıl sonra ilk kez ay'a döneceklerini ve orada kalmayı planladıklarını duyurması olayıdır.
 • şu entry'de (bkz: #83419831) olan kafalarla beraber yaşadığımız dünya da gerçekleşen | gerçekleşecek olan enfes olaylardan biri.

  "gerçekten gidecek teknoloji olmuş galiba" ...

  sen halt yemişsin halt. olur da o güne şahit olursanız, ona da cgi efekt dersiniz. yalan dersiniz. dünya düz diyen, yer çekimi yok diyen kafaların ürünü olmakla gurur duyuyorsunuz.

  kullandığın aletlerin hepsi, matematik, fizik, kimya, biyoloji dalları ile şekillendirilmiş. bundan yaklaşık 90 yıl önce, televizyona şeytan icadı diyordunuz şimdi, elinizde ki telefonlar televizyon oldu. 90 yıl önce, elinde telefon biriyle konuşacağını söyleseler, inanır mıydın ? yok.

  ay'a gidiş için, nasanın 20 küsür saatlik görev içeriğini video olarak dağıttığı, görsel sunum var. aç izle ulan. verdiğin elektrik, internet parası bir işe yarasın.

  edit: ayrı bir kafada yaşayan daha. nasa'da çalışmış. olaya bak. (bkz: #83422814)

  edit 2 on: pes yahu. özel mesajla, ergen ergen laf sokmalar mı dersin, "bak hele kardeş" hitapları ile girip, bende bir video var, elimde belgeler var, bunlar yalan mı diyen dersin, neler neler geldi. ha üstüne, bak şimdi uzaya gitmişler ama gidişi ve ay'a inişi ile ilgili dünya'dan çekilen video yok diye mesajlar da geliyor... parayla mı gönderiyorlar sizi ?

  22 saatlik video'ya arşivine de buradan ulaşın. google'da arama yapmayı öğrenin. arama yapmadan önce de uzaya hangi ülkelerin çıktığını, ay'a hangi ülkenin ayak bastığını, o ülkenin dilinde arşivi bulmanız gerektiğini, belki gönüllü çıkarsa ya da nasa isterse bu arşivi türkçe ve diğer dillere çevirebileceğini düşünün. "google'a uzay, ay, 22 saatlik video yazarsanız bir şey bulamazsınız. "

  edit 2 off ----
 • sonunda bize en yakın gök cismine kalıcı bir yerleşim yapılacağının haberinin gelmesi sevindirici bir şey. ilk gidişimizde elimizde neredeyse hiç bir teknoloji yoktu şimdi geliştik bir sürü yeni şey ürettik. nasa'nın böyle bir işe girişmesi belki de ülkelerin gövde gösterisini
  ortadoğunun bok çukurundan tekrar uzaya taşıyacaktır.
 • bu kez gerçekten gidecekler sanırım
 • "we have taken tremendous steps."

  nasa'nın içine trump kaçmış galiba.
 • zamanın da okan bayülgen reis de aya gidilmediğini iddaa etmişdir. https://www.youtube.com/watch?v=lbeeyzactk8&
 • after 60 years we just started

  60 yaşına basan nasa . 60 yıl ve henüz başladık verilmek istenen mesaj.

  ay' a bu sefer gezegen dışında ilk kalıcı koloniyi kurma deneyimi kazanmak için gitme amacında oldukları ve bu tecrübe ile başka gezegenlere açılmayı istedikleri de videonun ana fikri.

  keşke bilgi / yabancı dilsahibi olmadan fikir sahibi olmasanız. komik oluyor.
 • nasa'nın 60 yıl sonra ay'a değil, film stüdyolarına döndüğüne işarettir.

  (bkz: ironiden anlamayan nesil)
 • türk müteahhitlerinin büyük başarısıdır.
  reis aya yapılacak moon residans için trump'ı ikna etmiş anlaşılan.
 • islamcıların hilal ve amerika sevdası tek çatı altında toplanmış olacak.

  şüphesiz bunda da bir hikmet vardır.*