• nasa'nın tüm dünyaya "hepiniz topsunuz olm" mesajı vermesi açısından bile bir kazançtır. hattı zatında oturduğu yerden tüm dünyaya böylesi meşaz verebilen başka kurum-kuruluş da yoktur.
    (bkz: dünya delikanlı olsa yuvarlak olmazdı)
  • sınırdan dolayı doğru açamadım, demek istediğim; "nasa, dünyanın yuvarlak olmasından dolayı ne elde ediyor?" son zamanlarda düz dünya konusu, sözlük gündemine gelince böyle bir konunun açılmasını istedim.

evet! düz dünyacılar açıklasın, madem burası kutsal bilgi kaynağı, herkes döksün bildiğini. bilimsel kanıtları bir yana bıraktık, diğer ülkelerin uydularını, uzay istasyonlarını, çektikleri fotoğrafları yok saydık. nasa dünya'yı yuvarlak göstererek ne elde ediyor? ya da dünya'nın düz olmasını saklayarak neyden kurtuluyor? ne amaçlıyor? bu sorunların yanıtlarını dünya'nın düz olduğunu iddia eden arkadaşlardan bekliyorum.

özetle, nasa ne yapmak? nereye varmak istemektedir?

diğer ülkeleri yok saydık dedim ama yine de aşağıda 3 farklı ülkenin daha uzaydan dünya fotoğraflarını ekledim. belki ibret alan olur.
    rusya
    hindistan
    çin
  • dünyanın sınırları var, daha fazla gidilecek yer yok hepsi bu kadar demek istiyor olabilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=ffbaznzwqvg
    (bkz: it is photoshopped but it has to be)
hesabın var mı? giriş yap