• haberin altındaki bazı yorumlara yorumda bulunasım geldi. bazı diyorum ama bunlar yorumların çoğunluğunu oluşturuyor:

"su olduğunu anlamak için füze mi atmak gerekiyor. çok saçma. bu işin altında var bir şey.."
    - bir gök cisminin tozunu havaya kaldırdığımızda içinde ne bulunduğunun analizini uzaktan kolayca yapabiliyoruz. hatırlayınız, tempel 1.

"su için mi!! petrol için olmasın o iş.... :)))))"
    "tabiki petrol icin yurdumun insani"
    - efendim şimdi şöyle bir şey var ki, petrolün oluşması için bir ön koşul gerekiyor. öyle bir şey ki, ayda ondan yok. acaba nedir, nedir?

"allah vermiş, dünyanın dörtte üçü su. sen bunu kirlet. git ayda su ara. iş mi bu şimdi. umarım ayın yörüngesine tesir etmez bu füze!!"
    - orada aranan su dünya için değil, uzun süreli ay görevleri için. aya su taşımak kaça geliyor biliyor musun dostum? peki yörüngesine tesir etmesinden korktuğun füze darbesi var ya... atmosferi olmayan ayın senede toplam bunun kimbilir kaç milyar katı darbe yediğini hiç düşündün mü? düşünmedin.

"aydan su bulalım derken dünyanın suyu çıkacak yörünge bir şaşarsa bakalım bunları yapanlar nereye kaçacak.."
    - şu yorumu okuduktan sonra nereye kaçması gerektiği konusunda bir ümidim var.

"ay parçalanacak içinden yecuc mecuc çıkacak dünyaya saldıracak...yine işin içinden amerika çıkacak"
    "ay bir nurdur nuru vurdurmayız."
    - şahanesiniz.
  • haberturk'un sitesindeki haberinde bir okur yorumu ile insanı yaran olay.

aynen aktarıyorum yorumu :

"aya demokrasi getirecekler."

*
  • çarpma anında kalkan tozların arasından bir ara zeminde 3251420 yazısı görülmüş. montajla silmişler alelacele.
  • tam hürriyet okurluk haber:

"millet ayın kaynaklarından faydalanıyor ülkem uyuma!"
  • aslında görülmesi gereken uydudan aya değil, uzaydan dünyaya füze fırlatabilecek konuma gelindiğinin aleni gövde gösterisidir.
  • okuyucu yorumlarında tepe noktası şudur:

"kuranda yaziyordu...."

ne yazıyordu kuranda? amerika aya 2009 yılında füze mi yollayacak yaziyordu? yoksa bana inanan insanların 1000 küsür yıl sonra bezelye kadar beyinlere sahip olup ileri geri konuşacakları mı yazıyordu?

bir füzeyle koca gezegeni yörüngesinden çıkartabilineceğini düşünen insanlara da söyleyecek bir şey bile bulamamaktayım şu anda. hayattan soğudum yorumları okuyunca.
  • kendimi, hayatımı iyice gereksiz, sıradan, önemsiz, ufacık bir çakıl taşı kadar görmeme neden olay haberdir.. 30 saniye içinde bütün hayat kavramlarımı, kargaşalarımı, amaçlarımı, niyetlerimi, hayallerimi unufak etmiştir.

aynı dünya üzerinde 2 kişi var, düşünün bi'; aynı havayı soluyup, yemek yiyorlar, sıçıyorlar, osuruyorlar, ne bileyim heyecanlanıp, korkuyorlar, üzülüyorlar falan.. ama işte biri sadece nefes alıp verirken, diğeri bunun yanında aya füze fırlatıyor, su bulmak için.. sonunu bağlayamadım, özür dilerim; gidip kendimi ufacık dünyamda içkiye vereceğim müsaadenizle..
  • abd'nin ay'a demokrasi götürme çabasıdır.

(bkz: ırak)
    (bkz: afganistan)
    (bkz: vietnam)
  • aklıma time machine filmini getiren haber...
    filmde esas oğlan 2000'li yıllardan birine geldiğinde insanlar aya yerleşmeye başlamıştı, ayla ilgili çalışmalar vardı.
    biraz daha ileri gittiğindeyse işler yolunda gitmemişti, ay gökyüzünde parçalanmıştı...
    tamam belki çok bilimsel zararsız bişeydir fln ama aklıma böyle şeyler geliyo napiyim.
    vuran vurmuş zaten aya, sönmüş, dünyanın yörüngesinde sıkışmış kalmış, anca güneşten aldığı ışığı yansıtan dandik bişey olmuş. arada bi tutulması var, gelgit yapıyo kendince heyecan yaratıyo, bi de siz vurmayın ya...
hesabın var mı? giriş yap