• başlık aradım lakin bulamadım.
    nasa hubble ve spitzer uzay teleskoplarının (biri optik diğeri kızılötesi görüntü alıyor) görüntülerinin geçişleri ile oluşturulmuş orion uçuşu videosu paylaşmış.
    çok da ayıp etmişler, insan şu videoyu sekiz buçuk dakka yapıp arka planına şu şarkıyı koymaz mı ya!?

(bkz: orion bulutsusu)
    bence bu başlık içindeki linklere de tıklayın.
  • dünyadan 1500 ışık yılı uzakta bulunan bir bulutsuya ait animasyondur. 1 saniyede dünyanın etrafını 8 kez dolaşabilecek ışık hızında bir araçla yani saniyede 300.000 km hızla giden bir araçla yola çıksanız 1500 yıl sonra oraya varıyorsunuz.
  • şu ülkenin tasasından, derdinden kurtulup 3 dk bulutların üstünde süzülerek huzura kavuştuğunuz mükemmel görüntülerin yer aldığı video.
  • (bkz: ne bu la?)

(bkz: espri yaptım gülün)

devasa bi oluşuma şahitlik eden bizler ve bunu bir türlü insanlığa anlatamayan nasa’nın açmazı olan video.
  • çok güzel, böyle boynumu şenol güneş gibi kırıp izlediğim bi animasyon.

uzayın ya da genel olarak evrenin sırlarının (bir kısmının bile olsa) açığa kavuşacağı zamanı göremeyecek olmak en büyük üzüntülerimden biri.
    dünyamızın keşif sürecin ile dünya dışının keşif süreçleri arasındaki gereksiz, insanların gözlemleyemedikleri şeylere inandıkları ve bu inançlar uğruna saçma sapan düşünme tarzları geliştirdikleri aptal bir zaman diliminde yaşıyor olmak ne acı.
hesabın var mı? giriş yap