şükela:  tümü | bugün
  • viyana'da insanlarin alisveris yapabilecegi sabit pazardir. her cumartesi bit pazari kurulur. orada bulunan cesitli kafeler'de güzel
    havalarda oturmak ve melange yada bira icmek cok keyiflidir.
  • uzakdogu mutfagi iceren onlarca cici lokantayi da bulundurur bunyesinde. bu lokantalarin disinda normal cafeleri, donercileri, ivir zivir satilan tezgahlari da eksik olmaz. caniniz beyaz peynir, gemlik zeytini falan almak isterse bu besin maddelerini rahatlikla bulabileceginiz bir mekandir. hava guzel oldugunda epey kalabalik ve renkli olur. tek dezavantaji ise ucusan arilar ve de insanin burnuna zamn zaman gelen pis kokulardir.
  • mariahilferstr.'den bu mahale inen merdivenler vardır. bir tanesi inanılmazdır. orada oturulup sabahlanır, sabah 7-8 civarında sokağa çıkan teyzeler, sizi merdivende uyur bulunca, uyandırıp yol isterler, naschmarkta gidip taze meyve sebze, ekmek alırlar.
  • viyana'daki naschmarkt rengarenk tezgahları ile keyifle gezilebilecek bir pazar. genelde göçmenlerin tezgahlarından oluştuğu için baklava, yeşil zeytin gibi satılan ürünleri çok yakından tanıyoruz. pazar boyunca birşeyler atıştırabilecek minik restoranlar da var. vakit varsa uğranıp bir havası koklanabilir.
    gezi yazısı, öneriler ve fotoğraflar için: havadaki leylek / viyana
  • peter handke'nin yazdığı "kalecinin penaltı anındaki endişesi" adlı kitabında eskiden tanınmış bir kaleci olan josef bloch'un sık sık uğradığı viyana'da kurulan bir meyve sebze pazarının adı.