şükela:  tümü | bugün
 • jübilesini yaptıktan sonra yakın olduğu takım arkadaşlarına gerçek yaşını söylemiş, pasaportunda yaşını küçültüp kendini genç göstermiş savunma oyuncusu. kulübü tarafından forması emekliye ayrılan savunma "bakan"ı aslında 30 kasım 1963'te dünyaya gelmiş, 1965'te değil...
 • yakın zamanda hakkında "kayserispor'a gelecek" söylentisi çıkmış olan sporcu. bu söylenti kulüp tarafından yalanlanmıştır. yanlış anlama olmasın; antrenör olarak değil futbolcu olarak gelecekti!
  kırk yaş civarlarında olmasına rağmen futbol oynamaya devam etmesini biraz "abartmak" olarak görebilirsek de; kendisi "33 yaşındaki adamın millî takımda ne işi var?!", "hah hah hah, 32 yaşındaki futbolcu trasfer mi edilirmiş?" vb. cümlelerle ifade edilen görüşlere güzel bir cevaptır!
 • türkiye'nin sarı-kırmızı takımlarına yıllardır söylentisi çıktığı halde bir türlü transfer olamayan futbolcu. neredeyse her sene bu adamı galatasaray transfer etmeye yeltenirdi, ya da medya gazlardı tam bilmiyorum ama her sene aldair galatasaray yolunda manşetini görmeden rahat uyuyamaz olmuştuk. şimdi baktı galatasaray song ve tomas'la defansı sağlama almış, yaş da fazlasıyla kemale ermiş, türkiye'de sarı-kırmızı renkli başka hangi takım var onun arayışına girdi- ya da fanatik'te bir aklı evvelin aklına geldi bu sene de aldair'i sarı-kırmızı bir takıma yamayalım diye. habere bakılırsa aldair şimdi de kayseri yolundaymış. muhtemelen brezilya'da futbola başladığı takımın renkleri sarı-kırmızı olduğu için aldair illa aynı renklere sahip bir takıma gitmek istiyor, başka açıklaması olamaz. zaten senelerdir sarı-kırmızı roma'da oynadı, belki de "damarımı kesseler kanım sarı-kırmızı akar, sarı-kırmızıdan başka forma giyersem kan uyuşmazlığı olur, bu yaşımızdan sonra hastanelerde sürünmeyelim" diye düşünüyordur. yoksa niye senelerdir kapı kapı dolaşsın dursun galatasaray benim, kayserispor senin, manyak mı bu adam.
 • as romanın galatasarayı eledigi yıldan itibaren adı hep galatasarayın transfer listesinde oldugu, hep te transferin imza aşamasına geldigi söyelenen fakat transferi yalan olan brezilyalı libero.
 • ulkemizde yaygin bir erkek adi..
  acilimi icin; (bkz: ali) (bkz: tahir)

  edit : entariyi girdigimde sadeli aldair idi.. degi$mi$.. kompleks bi$i olmu$..
 • aldair, 2005-2006 sezonunda da galatasaray'ın transfer listesindeyse eğer, galatasaray'dan futbol şubesini kapatıp,
  bir futsal şubesi açmasını bekleriz.
 • şampiyonlar ligi ön eleme maçları için san marino şampiyonu murata ile anlaşan 41* yaşındaki unutulmaz defans oyuncusu.

  (bkz: as roma)

  edit: kendisi murata defansına ilaç olamamış ve oynadığı maçı takımı 1-2 kaybedince rövanşa bile çıkmaya kasmamıştır aldair amca.
 • as roma tarafından 6 numaralı forması emekliye ayrılmıştır.
 • roma, ona ait 6 numaralı formayı ardından kimseye vermeyerek müzeye kaldırmıştı.
 • iki azizin doğumu şeklinde bir tamlamaya eşlik eden aldair. al da ir dercesine.