• country muzigi sevdiren dizidir. son bir haftayi sezon 2'yi bastan sona izleyerek ve dizideki karakterlerin cile dolu duygusal hayatlarina uzulerek gecirdikten sonra bir farkettim ki iyice delirmisim, bir rayna james'in deacon claybourne' la iliskisi olsun, scarlett'in annesinin hainligi olsun bunlari ekrandan normal hayata tasiyorum. bir anda soap opera bagimlisi olmusum, buyukanneler gibi ekranin karsisinda hop oturup hop kalkiyorum, karakterlerle beraber agliyorum, geceleri uykularim kaciyor, yeminle depresyona girip cikiyorum hic beklenmedik zamanlarda, olmadik nedenlerle. elalemin country muzik satislari, sahne performansi, basin toplantilari beni germeye basladi. bu cocuklarin gelecegi ne olacak, hangi babaya baba desinler, rayna bu albumu nasil lanse edecek, bu julia barnes ne zaman akillanacak aaah ah. nashville'in uzerimdeki asiri etkisini kendi duygusal yasamimdaki durgunluga bagliyorum, ben de bir juliet barnes olup iki ask arasinda kalmak, rayna olup uc, bilemedin dort koca adayi arasinda secim yapmak, scarlet gibi sarki soylemek, deacon gibi, gunnar gibi sarki yazmak istiyorum. en cok da rayna'nin cileli ask hayatini kiskaniyorum. vallahi film gibi. bu sezon da bitince ne olacak bilmiyorum, country muzigiyle ilgili bir hirsim kalmayacak. turku falan hic sevmem ustelik.
  • yeni sezonu 24 eylülde başlayacak olan dizi.
  • keşke netflix dizisi olsaydı da şimdiye 3. sezonun tamamını izlemiş olsaydım dediğim dizi.
  • noah gundersen'e ait indie folk şarkı.

packed up my piano and a suitcase full of clothes
    and i went looking for a better place to hide
    ride across the border in a broken down sedan
    with a bottle and a rifle on my mind

on and on and on and on the miles stretch for hours
    the radio keeps spitting out the tunes
    every other song is just another tired rhythm
    another tired lover's tune

it's a long, long way back to nashville
    where i come from, where i been
    but i promise i will see you again

through the ice and fog this morning the sun is coming up
    i'm standing on the shores of the hudson bay
    over glass fired violet, silence, silence
    calling up the day

and every man is an island, an island
    in his own special way
    there's a white ghost out on the water, the water
    with one good song and nothing else to say

where i come from, where i been
    but i promise i will see you again
    in heaven
  • abc'nin 4. sezonda iptal ettiği diziyi cmt kanalı ile hulu canlandırmış.

http://www.hollywoodreporter.com/…ason-5-cmt-900647
  • keeley valentino'dan bir dinleyin derim. su gibi akıyor zira. huzur.
  • geçen sene bu zamanlarda bulunduğum şehir.
    country seven bir insan değildim, daha doğrusu amerikada yaşadığım zamana kadar farklı akımlarından da bihaber olduğumdan, iyisinden kötüsünden anlayan biri değildim. velhasıl tanıdıkça sevdim.
    nashville'deyken ise insanların müzikle ilişkisini gördüğümde ise daha çok bu müziği daha çok sevdim.
    şehirde ise pazar öğleden sonra üç kuşak bara müzik dinlemeye gelen insanlarını sevdim. neredeyse her barında her saatte iyi müzik yapılmasını sevdim. bilmiyorum iyi hissettiğğim için sebepsizce sevdim belki.
    yaşamak nasıl olurdu bilemiyorum gerçi, ama dönerken aklımın kaldığı şehir nashville. dolar da bu denli yükselmişken hayal olur artık gitmek (bkz: 9 ocak 2017 dolar kuru)
  • country muzigin ana vatani.. bu sehire (de) asik olmamak mumkun degil.(bkz: "do not be shy, you are in nashville come on").
  • abd’de kürt asilli gocmen nufusun en yogun bulundugu sehir. bir tahmine gore abd’deki 40bin kürdün 15bin’i bu sehirdeymis. yogun yasadiklari bir muhite sehirde little kurdistan deniyor.
  • --- spoiler ---

1975 abd yapımı oscar ödüllü satirik müzikal komedi-drama filmi. senaristi joan tewkesbury, yönetmeni robert altman olan filmin başrollerinde ned beatty, ronee blakley, keith carradine, geraldine chaplin, henry gibson, michael murphy ve lily tomlin gibi oyuncular rol almışlardır. gişede çok iş yapamayan film, buna karşın tam 5 dalda oscar'a aday olmuş ve keith carradine'ın i'm easy şarkısıyla akademi ödülünü kazanmıştır. son olarak, filmin imdb.com puanı 7,8/10'dur.

konusu
    abd, vietnam savaşı’nın gölgesi altında olmasına rağmen, nashville’de hayat tüm sıradanlığı ile devam etmektedir. country müzik piyasasının merkezi olan nashville’de, müzisyenler arasında kıyasıya bir rekabet vardır. country yıldızları, yıldız olmak isteyen amatörler, hippiler, bağımsız bir başkan adayı, ingiliz bir gazeteci; birbirinden bağımsızmış gibi görülen her karakter sonuçta birbiri ile bağlantılıdır ve her biri beklenmedik olan sonu hazırlar.

imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt0073440/

wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/nashville_(film)

trailer - https://www.youtube.com/watch?v=qzgpavzdglo

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap