şükela:  tümü | bugün
 • tahmin ettiğim kişi ise eğer:

  (bkz: buca anadolu lisesi)

  edit: evet o'ymuş.
 • massachusetts institute of technology (mit) tech review'ün her yıl dünyada önemli bilim insanlarını bir araya getiren listesine 2015 yılında giren 3 türk kadın bilim insanından biri olmayı başaran türk kızı. geleceğin inovasyonu için zemin hazırlayacak çalışmalara imza atan kişiler arasında yer alıp, "pioneers" (öncüler) kategorisinden listeye giren durmuş, stanford universitesi 'genome technology center'da postdoctoral research fellow olarak görev yapıyor. durmuş'un hücrelerin fiziksel karakterlerini tespit eden bir cihaz geliştirdiği ve 1 dolar'ın altında maliyeti olan bu cihazın, kanser teşhisi, hücrelerin ilaçlara verdiği tepki gibi konularda çığır açacağı ifade ediliyor. tebrikler...

  http://www.sabah.com.tr/…/24/mit-listesinde-uc-turk

  twitter - https://twitter.com/gozdis
 • idealist insanlar çok çalışarak fark yaratıyor, elinize sağlık tebrikler.
 • bilgisi tamamda..güzelliği ile de çok faydalı bence
 • bu nasıl bir terbiyesizliktir yahu. yıllarını bilime adamış bir bilim insanı göğsümüzü kabartacak başarılara imza atıyor. altına girilen ikinci entry gösteriyor ki bazı densizlerin göğsü değil başka yerleri kabarıyor. ne zamandan beri beynimize gitmesi gereken tüm kan penislere gitmeye başladı bu ülkede. arkadaşım git inci sözlükte yazar ol önüne gelene sövmek ve cinsel obje olarak gördüğünü belirtmek istiyorsan. genelde nasıl gelişmeler var bir bakayım diye girdiğim sözlükte böyle entry'ler görmek ve bunların giderek artıyor olması üzücü.

  edit: tanım; örnek alınması gereken başarılı değerli bir insan.
 • lisanstan ((bkz: odtü moleküler biyoloji ve genetik)) sinif arkadasimdir. o siniftan olup da insanligiyla, sevecenligiyle, güler yüzüyle hatirlayacagim nadir insanlardan biridir. organik kimya dersinden ba aldik diye ikimiz de aglamistik bir de, onu hatirliyorum...tabii birimiz sevincten, ötekimiz üzüntüden...kimin niye agladigini söylememe gerek yok sanirim :) yolun acik olsun gözde!
 • az önce gündem özel e amerikadan bağlanıp kanser tanısı ve kanser tedavisinin etkisi üzerinde yaptığı çalışmaları anlatan tatlı mı tatlı, şeker mi şeker araştırmacı. bir türk kızının ünvanında araştırmacı yazıyor olması ve bu işi amerikada yapıyor olması sanki aileden biriymiş gibi hissettirip bana çok gurur verdi. helal olsun ve yolun açık olsun.