şükela:  tümü | bugün
  • bugün youtube öneriler kısmında karşıma çıktı. merak edip tıkladım ve korkunç bir video ile karşılaştım
    videodaki kişi nasıl 40 kilo olarak kaldığından ve neler yediğinden bahsediyor. sabah kahvaltı yapmadığını ve kahvaltısını genelde kahve ile geçiştirdiğini söylüyor. öğle yemeğinde 2 paket yoğurt ve biraz kuruyemiş ve akşam da sadece smoothie içiyor.

beslenme konusunda az da olsa fikri olan biri bu videodaki gibi beslenmenin ne derece sağlıksız olduğunu ve ne gibi sağlık problemlerine yol açabileceğini bilir. kaldı ki bu videoyu çocuklar , ergenler , gençler de izliyor. bu video ve benzerleri onlar için çok kötü bir örnek oluyor hatta bu video onlari anoreksiya , bulimia gibi yeme bozukluklarına bile teşvik edebilir.

umarım bu video yüklenen kişi tarafından kaldırılır ve çocuklara, gençlere daha fazla kötü örnek olmaz. videoyu çeken kişinin psikolojik durumunu bilemem , bu yüzden kötü bir şey söylemek istemiyorum ama insan sağlığının söz konusu olduğu durumlarda daha hassas davranılması taraftarayım.
  • beslenme uzmanı kişisinin nasıl 40 kilosun biraz anlatsana sorusudur.
    zayıflık hastalığı var ve buna yakalanmadan önceki son aşamadasınızdır.
    genelin aksine kilo almak için doktora gidilir mi demeyin. gidiyorlar durduramıyoruz.
    işin ironisi kilolu insanları da farkındalıklarıyla zayıflatıyorlar.

kilo almak için ne yapıyorsun kuzum?
    - ekmek,şeker tuz, yağ vs vs.

iç ses ohaa ben bunları bırakmalıyım.

o saatten sonra geçmiş olsun diyete başlamışsınızdır hiç hesapta zayıflamak yokken.