şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ben senin bulaşık makinen
    olurum istersen
    istersen ütü bile yaparım sana
    en çizgisizinden
    battaniyen ben olurum
    sen dizi izlerken
    alarm diye sen hep beni kur
    uyandırmam aniden
    senin için her şeyi yaparım
    çünkü ben sana çok aşığım!
    ama yetmez yetmez
    ne yapsam
    şair olsam
    şiir yazsam
    yetmez anlatmaya
    ama yetmez yetmez
    ne yapsam
    toprak olsam
    çiçek açsam
    yetmez anlatmaya
    nasıl aşığım sana
    ben sana bir uçak olurum
    gez dünyayı benimle
    istersen bir ağaç olurum
    uyan diye gölgemde
    ben senin baharın olurum
    yaza gireriz birlikte
    istersen sana liman olurum
    yanaş üzüldüğünde
    senin için her şeyi yaparım
    çünkü sana çok çok aşığım!
    ama yetmez yetmez
    ne yapsam
    şair olsam
    şiir yazsam
    yetmez anlatmaya

https://www.youtube.com/watch?v=mtpcuyix_r8
  • mert fırat'tan bir sevgililer günü ikonu yaratmaya çalışmış reklam filmi şarkısı.

youtube dinlediğim röportajın arasına birden aşırı romantik bir mert fırat bırakıp gitti. sabah kahvaltısı hazırlayan, bitki yetiştiren, battaniyenin altında film izlemek için sevgilisini bekleyen, çoğu pembe tabak çanaktan oluşan bulaşık yığının ardında sevgi dolu gülümsemeyle bulaşık yıkayan, katlanıp ütülenmek için bir dağ olup bekleyen kıyafetleri mutlulukla ütüleyen (yine elinde pembe bir bluz), gözlüklerini takmış masanın başında şiir yazan, yazdığı şiirlerin çok daha fazlasını hak eden sevgilisine aşk dolu bakışlarla bakan, dünyayı avucunda döndürüp sonsuz seyahatler vaat eden, yeşillikler arasında sükunet dolu anlardan söz eden, yetmezmiş gibi sahneye çıkıp şarkılar seslendiren bir 14 şubat fedaisi mert fırat. maximum kart ve 14 şubat, ideal sevgiliyi sundu.

ona göre.
  • bende diyorum bizden niye olmuyor. meğer böyle abuk subuk şiirlere ihtiyaç varmış. yok uçak olayım, yok gemi olayım vs. vs. ben insan olmaktan yanayım.
  • bu reklamı bana gönderdi sevdiğim bir arkadaş. altına da not düşmüş " bize bundan lazım " cevaben "maximum kart mı lazım, vereyim?" dedim, 1 haftadır herkes benle dalga geçiyor.
    mert fırat'ın şarkıyla fonladığı utopik aşık erkek çok sıkıcı olmamış mı? klişeler, klişeler ve biraz ürkütücü bir bağlılık vaat ediyor. en son izlediğim you (dizi) dizisindeki joe da benzer motivasyonlar ve aşk dolu vaatlerle katil olup çıkıyordu. medyasından, sıradan insanına sevgili/aşık kavramını bu kadar leş noktalara çekebildiğimiz için nasıl ümit doluyum, tarifsiz.