şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ben senin bulaşık makinen
  olurum istersen
  istersen ütü bile yaparım sana
  en çizgisizinden
  battaniyen ben olurum
  sen dizi izlerken
  alarm diye sen hep beni kur
  uyandırmam aniden
  senin için her şeyi yaparım
  çünkü ben sana çok aşığım!
  ama yetmez yetmez
  ne yapsam
  şair olsam
  şiir yazsam
  yetmez anlatmaya
  ama yetmez yetmez
  ne yapsam
  toprak olsam
  çiçek açsam
  yetmez anlatmaya
  nasıl aşığım sana
  ben sana bir uçak olurum
  gez dünyayı benimle
  istersen bir ağaç olurum
  uyan diye gölgemde
  ben senin baharın olurum
  yaza gireriz birlikte
  istersen sana liman olurum
  yanaş üzüldüğünde
  senin için her şeyi yaparım
  çünkü sana çok çok aşığım!
  ama yetmez yetmez
  ne yapsam
  şair olsam
  şiir yazsam
  yetmez anlatmaya

  https://www.youtube.com/watch?v=mtpcuyix_r8
 • mert fırat'tan bir sevgililer günü ikonu yaratmaya çalışmış reklam filmi şarkısı.

  youtube dinlediğim röportajın arasına birden aşırı romantik bir mert fırat bırakıp gitti. sabah kahvaltısı hazırlayan, bitki yetiştiren, battaniyenin altında film izlemek için sevgilisini bekleyen, çoğu pembe tabak çanaktan oluşan bulaşık yığının ardında sevgi dolu gülümsemeyle bulaşık yıkayan, katlanıp ütülenmek için bir dağ olup bekleyen kıyafetleri mutlulukla ütüleyen (yine elinde pembe bir bluz), gözlüklerini takmış masanın başında şiir yazan, yazdığı şiirlerin çok daha fazlasını hak eden sevgilisine aşk dolu bakışlarla bakan, dünyayı avucunda döndürüp sonsuz seyahatler vaat eden, yeşillikler arasında sükunet dolu anlardan söz eden, yetmezmiş gibi sahneye çıkıp şarkılar seslendiren bir 14 şubat fedaisi mert fırat. maximum kart ve 14 şubat, ideal sevgiliyi sundu.

  ona göre.
 • bende diyorum bizden niye olmuyor. meğer böyle abuk subuk şiirlere ihtiyaç varmış. yok uçak olayım, yok gemi olayım vs. vs. ben insan olmaktan yanayım.
 • bu reklamı bana gönderdi sevdiğim bir arkadaş. altına da not düşmüş " bize bundan lazım " cevaben "maximum kart mı lazım, vereyim?" dedim, 1 haftadır herkes benle dalga geçiyor.
  mert fırat'ın şarkıyla fonladığı utopik aşık erkek çok sıkıcı olmamış mı? klişeler, klişeler ve biraz ürkütücü bir bağlılık vaat ediyor. en son izlediğim you (dizi) dizisindeki joe da benzer motivasyonlar ve aşk dolu vaatlerle katil olup çıkıyordu. medyasından, sıradan insanına sevgili/aşık kavramını bu kadar leş noktalara çekebildiğimiz için nasıl ümit doluyum, tarifsiz.