şükela:  tümü | bugün
  • ilkbaharı yaza bağlayan bir gece isterdim. hafif serin, otların kokusunu ciğerime çekerek. bazı böceklerin ve kuşların sesi de katık olursa(gece öten kuşlar var), başka bir şey istemem.

lokasyon rumeli.
  • dalarken su altı mağarasında kaybolmak, dar tünellerde sıkışmak ve tüplerindeki havanın yavaş yavaş azalması.
  • soğuk bir kasım gecesinde, soba yanan bir odada; başımda kuran okuyan birisi varken...
  • kendi elimden olan. irademin kararı olan. bulanık değil berrak bir zihinden çıkan, korkakça değil cesurca bir nedeni olan bir karar. namertlerden kaçmak için değil mertçe üstüne gitmek için sinsinin, kurnazın, fırsatçının, oyunbazın . sahibinin iradesinden tamamen bağımsız oluşan varlığın söz hakkı olmalı yokluk dünyasında.
  • yarın uyanamayacağımı bilmeden derin bir uykuya dalarak.
  • 90 yaşımda, uykumda

allah herkese hayırlı, acısız ölüm nasip etsin.

amin deyin lan.
  • arzu edilen: sakin olması, gürültüsüz, koşturmasız. başkaları için koşturduğumuz şu boktan hayata inat, sakin bir ölüm...

tahmin edilen: deprem gibi gürültülü, kargaşası bol bir plan hazırlanmıştır...
  • vücut bütünlüğünün bozulmadığı her ölümü kabul ederim. organlarımın benden sonra hayat kurtarmasını çok istiyorum.
  • elden ayaktan düşmeden, kimseye yük olmadan, geride ne yapar ne eder bensiz diye düşüneceğim biri olmadan öleyim şekli de tabiki çok acı vermeden olsun. bundan daha iyi bi ölüm heralde olamaz.
  • her yaz tatili muhakkak kötü bir haberle mahvolan biri olarak, ben de bir yaz günü ölmek isterdim. akşam vakti hatta. acısız, huzurlu bir ölüm..