*

şükela:  tümü | bugün
  • mini etek secen sevgiliden ve fenni sünnetciden duymak istemedigimiz sorulardandir..
  • aslında sözde bir sorudur. sonuçta berber bildiği gibi keser.
  • her tıraşın sonlarına doğru inen berber vahiyi.

her zaman gittiğim berberin her traşın sonunda sorması ve ''eline sağlık usta iyidir'' cevabını alması ayda bir kez default yaşanıyor. fazla kısaltmışsa yapacak bir şey yok, ben susarım, o anlar. az olmuşsa ''bir tur daha atıver usta'' derim. ama genelde, her seferinde, makasın kafamda çizdiği yörüngeden tıraş esnasında çıkardığı sesin ritmine kadar her şey aynıyken, memnun olduğumu bile bile sorup, memnuniyetimden emin olmak istiyor.

çırak, elindeki aynayla arkamda belirdiğinde scissorshand berber, kendinden emin komutan gibi başımda iki elini birleştirip bekliyor. ben hayatımda görmediğim açılardan kafamı izleyip, saç arkasına bakmaktan kendimden tiksinmeye başlarken, ''yıkayalım mı abi'' sorusuyla, kendimi iyice araba gibi hissedip insanlıktan çıkış leveline geçerim. o dakikadan sonra kafamı patozla öğütse müdahele edemem çırağa. kafam artık onundur. yıkar, kurular, fönle kurutur, işi bitince bana anahtarı teslim eder.

bir gün aniden ayağa kalkıp yaşlı gözlerle, ''hayır celal usta hayır. o son makas darbelerini atmayacaktın. geri getirebilir misin şimdi saçlarımı ha söyle getirebilir misin'' diyerek kollarında bayılıp bu konuya farklı bir yaklaşım getirmek istiyorum. belki o zaman persleri denize dökmüş spartalı duruşuyla aynadan bana bakmaz. en azından bir kere.
  • uçlardan kırıklarını aldırırkene;

- nasıl bu kısalık iyi mi?
    - aman sağlıklı olsun da...
    - evet evet...
    - kız erkek farketmez.
    - #%&*
  • "enseyi natural mi yapalım?" sorusu ile çok yakın akrabalık ilişkisi olan sorudur.