şükela:  tümü | bugün
  • net bir yanıtı olmayan soru. şimdi öncelikle iyi öğretmen ne demek? var mıdır genel bir tanımı? bence yok. üniversite sınavında ya da liselere giriş sınavında en yüksek neti yaptıran mıdır? fen lisesinde iyi çocuklara eğitim veren öğretmen ile öğretmenlerin şiddet bile görebildiği meslek lisesindeki öğretmeni nasıl kıyaslayıp iyi bir öğretmenin niteliklerine ulaşacaksınız? bir de mesela ilkokulda çoğu veli için en çok ödev veren öğretmen iyi öğretmendir, en çok tıpkıçekim dağıtan. her okulda çoğu zaman beden eğitimi öğretmeni en iyi öğretmendir. ders işlemeyip herkese yüksek notlar veren öğretmen de iyi bir öğretmendir. bir idareciye göre kendisine en çok yalaklık yapandır iyi öğretmen.

burada mantıklı mantıksız milyon tane şey yazarlar, çoğu beylik sözlerdir, yok çocuğun kalbine dokun, hayal kurmasını sağla bla bla, sittiret burda yazanları emekli oluncaya kadar "nasıl iyi bir öğretmen olabilirim?" diye sorarsan, hiçbir zaman "ben iyi bir öğretmenim." demezsen, bahane değil icraat üretebiliyorsan iyi bir öğretmensin. benim gördüğüm bu.
  • siz iyi bir ebeveyn olun evlatlarınızı ahlaklı yetiştirin gerisi kolay