şükela:  tümü | bugün
  • sabah twitter'da gördüğüm bir avukatın yazdığı beni derinden etkileyen bir yazıydı.
    "nasıl koyduk diyen adam adliyede taşeronda temizlik işçisi. sigortası yok.
    karısı hamile. maaşı 1000 tl. koyulan adam yani ben avukatım. gelirim ayda 30000 tl nin üzerinde. ve o işçi sigortalı işi olsun ayda 2200 tl maaş alsın, çocuğu üşümesin diye sabaha kadar sandık başında bekledim."
    yazıklar olsun tek kelime yazıklar olsun
    bende sandık başında bekledim
    hakkımı helal etmiyorum!

(bkz: https://twitter.com/…tatus/1011334932680101890?s=19)
  • (bkz: saraylarda yasatacağım seni).

sözünü tutmus ondan seviniyor.
  • koyduğu insanlar bu adamların da hakkını savunuyordu aslında ama ne diyelim...

aklıma nedense şunu getirdi.
  • aynı şey yakın arkadaşımın başına geldi, çalışanı şirket whatsapp grubuna yazmış. sevdiği çalışanları ya o gitsin ya da biz ayrılıyoruz demiş. sonuç olarak evet sandıkta oyu koydunuz ama arkadaşım da seni kapının önüne koydu. getir götür işi yapan insansın, ortookulu 2. sınıfı bitirmeden terk etmişsin, 42 yaşındasın kendinden 18 yaş küçük kızı hamile bırakmışsın zorla evlendirilmişsin, sana ve yeni doğan çocuğuna üzülmüş almış ofisine. çalışma saatlerine tolerans göstermiş, o koyduk dediği insanlar çocuğuna çeyrek altın takmış yoksulluğuna üzülüp. insanlar iki adım ötesini göremiyor, maalesef.
  • cahil insanlar, aklı ermeyenler, yaşı küçük olanlar bu ve benzeri insan ve insan toplulukları böyle konuşmaya devam edebilir. biz yine onların haklarını korumak için, yine herkesin rahatı ve huzuru için uğraşmaya devam edeceğiz.

şöyle düşünün aklı ermeyen bir insan gelip size kötü sözler söylese ona kırılır mısınız? ya da ufak bir çocuk. evet sanıyorum belirli bir olgunluğa erişmiş, bir takım gerçeklerin farkında olan hiç kimse kırılmaz, gücenmez. evet çok daha yıpratıcı oluyor ama onları bu şekilde idare etmek zorundayız.

eğer gerçekten sadece kendimiz için değil. tüm çevremiz hatta içinde bulunduğumuz toplum ve hatta tüm insanlık için çalışmaktan söz ediyorsak bu tarz şeyleri aşmaktan başka çaremiz yok.

yoksa onlar gibi bencil bir şekilde bu hayatı yaşar bitirir ve alçak bir şekilde ölür gideriz.
  • adliye gibi resmi bir yerde çalış sigortan olmasın maaşın da asgari ücretin çok altında olan 1000 tl gibi bir rakam olsun!

bakın arkadaşlar bu tabloya kargalar güler bırakın adliyeyi artık hamallara bile çalıştığı güne göre günlük sigorta yapıyolar.
    1000 tl ye 13 yaşında bir suriyeli çocuğu bile çalıştırmanız mümkün değil.

bunları asla herhangi bir siyasi iradeyi savunmak için söylemiyorum böyle şeyler yazarak insanları olmayan şeyler üzerinden kinlendirmeye çalışanlara kızıyorum.
    hayır yazacak birçok gerçek durum varken yalana ne gerek var?
  • imrendiği hayatı yaşayan insanlara ancak seçimden seçime koyabildiği için, sonraki seçime kadar ekonomik zorluklara dayanma motivasyonunu kazanmış işçidir.
  • sigortasız adliye de çalışması v.s. tamamen sallamış.
  • bu adamlari motive eden sey, ozendikleri hayati yasiyor olan kisileri recep bey'in evire cevire pataklamasidir.

bu garibanlari 1: gotunu sikersen acaip zevk alirlar

2: birileri seni tokatlarsa acaip zevk alirlar.

oy tercihlerindeki temel kriter budur.