şükela:  tümü | bugün
 • tsigalko okoronkwo nickli inci sözlük yazarının, 7 kasım 2011'de yazmaya başlayıp 3 mart 2013'te bitirdiği, kendi üniversite yıllarını anlattığı hikayenin ismidir.
  edit: imla
 • şahane bir hikayedir. tavsiye edilir.
 • inanılmaz bağımlılık yapan hikayedir arkadaşlar. baştan uyarayım. sonra duramazsınız. ve çok etkileniyor insan, ben etkilendim en azından.
  bu hikayeyi yazan kardeşim, yaşını işini almış adamsın. ama seni köpek gibi merak ediyorum resmen hayatını biliyorum lan! olur da tanışmak istersen bir mesaj salla bana buradan amk.
  buradan buyurun
 • çok çok güzel bir hikaye. üslubu mükemmel, bağımlılık yapıyor; öyle ki çok uzun olmasına rağmen 5 part okudum bugün bir oturuşta. bunları yazan arkadaşı da çok merak ediyor, aynı zamanda da tanışmak istiyorum. neler yaşamışsın be...

  o ayşene de selam olsun buradan.
 • 2004-2008 arasında ege gıda mühendisliği'nde okuyan tsigalko okoronkwo'nun hikayesi. şahsen kendisiyle tanışmak istiyorum ben de, bir tanıdığınız varsa bu bölümde, çok yardımcı olur.
 • aslında söylenecek çok söz var bu hikaye ile ilgili.
  tsigalko kalemini o kadar güzel kullanmışki, adeta o hikayenin içinde oluyoruz.betimlemeleri okadar yerindeki fazla bir ayrıntı yok.bezdirecek kadar bir betimleme yok.kendi düşünceleri,arkadaşları,ailesi.
  olay izmirde geçiyor anladıgım kadarıyla.okumayı seven biriyim ve bunada göz atmak istemiştim.bu hikayeden fazla etkilenmiş olacamki sanırım (bkz: zirvede bırakmalıyım) gibi düşünceler aklımdan geçiriyordum.her darlandıgımda sıkıldıgımda açıp ferahlıyordum.
  arada hala inci sözlük'e girip yeni bir entry yazmışmı diye bekliyorum.
  tsigalko büyük bir insansın.
 • inci sözlük'te yoğunluk yarattığı gerekçesiyle girilemeyen başlık.
 • hikaye görüntülenemiyor bir süredir. bunun birçok sebebi olabilir çünkü +900 sayfa entry vardı en son baktığımda yanlış hatırlamıyorsam. ve reyiz baba olmuştu. kendiside kaldırtmış olabilir başlığı çünkü hikaye eskimiyor, en azından ben 3 ayda bir mutlaka okuyorum. abimiz zaten kendiside bu ifşalama konusundaki hassasiyetini dile getirmişti. kendi adıma konuşacak olursam hem bulmak istiyorum hem istemiyorum. şöyle; adam beni bulmaya uğraşmayın şuan ki sosyal statümden dolayı hikaye başımı belaya sokabilir dedi. ama şu var, abi adam öyle bir yazmış ki yaşadıklarını, yaşamadıklarını... hepsini geç ebru'nun aşkını, ebru'ya olan aşkını öyle bir tasfir etmiş ki insanın aşık olası geliyor. doğal olarak tanımak istiyorsun kahramanları, kelimelerle sınırlandırılmış o büyük aşka şahit olmak istiyorsun. diğer yandan da adamın hep diken üzerinde olduğu ve olacağı gerçeği var. kimliğini ve hikayeni bilen hiç tanımadığın biri, ben olsam bende saklardım. neyse reyize buradan saygı ve sevgilerimi iletiyorum...

  edit: hikayenin word'e geçirilmiş hali elimde mevcut. isteyen olursa söylemesi yeterli
 • pdf olarak 1700 civarı sayfa ediyor hikaye. buna rağmen 2 hafta da bitirmiştim. öyle güzeldir yani. tavsiye edilir.
 • hikayenin tamamının pdf indirme linki