şükela:  tümü | bugün
  • kuran'ı türkçe okuduğumda kafamda şimşekler çakmıştı. samanyolu galaksisini yaratan şey ile, mirası kime ne kadar bölüştürmeniz, kiminle hangi şartlar altında sevişmeniz gerektiğini söyleyen şey aynı olmamalı dedim kendime.
  • bu toplumda ateizm, deizm nasıl ve neden olursa olsun bir seçenektir, seçilmiştir. asıl soru ''neden müslüman oldunuz?'' olmalıdır.
  • böyle bir çirkin yaratığı tanrı yaratamaz dedim ve tanrıyı bıraktım.
  • baş kaldıran kadınları dövünüz ( ama hafifçe lmao)
  • bu soruyu ne zaman duysam şu alıntı gelir aklıma.

ellerini havaya kaldırıp bağırarak;

“neden tanrım, neden ben? bütün paramı kaybettim, sevdiğim herkes öldü, evimden attılar, işten kovuldum. neden ben? anlamıyorum.”

tanrı’nın gürleyen sesi sonunda cevap verdi;

“bilmem, sinirimi bozan bir şey var sende.”
  • bir gün ekşide kuran'ın insan yapısı olduğunun delilleri başlığına girdim...
    sonrası kütüphaneler, sahaflar, dinler tarihi, sümerler, mantık süzgeci ve bir bakmışım "allah yok dinler yalan" diyorum.
    tabi sonra o, " dinler yalan" olarak revize oldu.
  • ben henüz olmadım ama birgün olursam eğer, müslüman kardeşlerim yüzünden olacağım.
  • orta3'teydim. bütün insanlığın, adem ve havva'nın çocuklarından geldiği fikri çok saçma gelmişti.

hepsi kardeş değil miydi bunların? kardeşler birbirleriyle mi sevişip çocuk yapıyorlardı?
    aldığım cevap da şuydu. kardeşler, ikiz ya da üçüz olarak doğuyormuş. aynı batında doğanlar birbirlerinden çocuk yapamıyormuş. ama bir kardeş, sonraki yıllarda doğan kardeşlerle seks yapabiliyordu. sonunda da çocukları oluyordu.

bu cevap iyice tuz biber olmuştu. olur mu öyle saçma şey deyip, biraz dini kurcalamaya başlayınca gerisi geldi zaten.

ek : müslümanlar damlar şimdi mesaj kutusuna. yok o öyle değil bilmem ne diye. şimdiden söyleyeyim yav he he. kardeş ulan kardeş. kardeşinle düşün kendini, sonra cevap ver.