• -nasılsın
    -iyiyim..*
    dönüp arkanı gittiklerini saymazsak, dönüp arkana bakmadıklarını saymazsak, evet iyiyim..
    hala kanayan yaralarımı saymazsak, tam kabuk tuttu derken yeniden kanattıklarını saymazsak, evet iyiyim..
    bu "benimmiş gibi ama değil" hallerini saymazsak, benim olduğun zamanların özlemini saymazsak, evet iyiyim..
    geceleri sarılacak bir yastık aradıklarımı, gündüzleri ismine uyandıklarımı saymazsak, evet iyiyim..
    ruh ağrılarımı *, akmak için an bekleyen göz yaşlarımı saymazsak..
    tüm çektirdiklerine rağmen adını sayıklayan iç sesi saymazsak,
    karşıma dikilmiş bir yabancı gibi seni ve karşına dikilmiş bir yabancı gibi olmaya çalışan beni saymazsak..

iyiyim.. *
  • şimdi bana bu soruyu sorsa, üç saat boyunca hiç susmadan nasıl olduğumu anlatabileceğim insanlar var. sormuyorlar, ben de anlatmıyorum.

nasıl mıyım ?

iyiyim, hamdolsun...
  • gerçekte hâlini umursamadığı birine "nasılsın?" diye sormak, münafıklıktan bir şubedir buyurmuş imam-ı gazali hazretleri.

malumunuz olduğu üzere bizim toplumda çok yaygındır bu türden(yalancıktan) hâl hatır sormalar. sonra da asıl mevzuya yani ihtiyacının arzına sıra gelir.

şahsen ben basit bir selamdan sonra doğrudan konuya giren kimseyi daha çok takdir ediyorum. elimden gelirse de yardımcı olmaya çalışıyorum.

kesin olarak bilmiyorum ama tahminimce batılılar bu konuda bizden daha dürüst davranıyorlardır. münafıklık bizim ruhumuza işlemiş...
  • "iyiyim" olmadığı sürece hiçbir dürüst cevabın kabul edilmediği soru. insanlar ille de duymak istediklerinde ısrar ediyor, ısrar etmekle kalmayıp karşısındakine kabul ettirmeye çalışıyor

+nasılsın abi?
    -eh işte ya.
    +sesin iyi geliyor. güzel, güzel, ehe.
    -bugün daha iyiyim işte.
    +iyisin, iyisin. öyle ufak tefek şeyleri büyütme gözünde.
    -tamam.*
    +aslansın, kaplansın, ehe.
    -öyle diyorsan.*
    *

en iyisi bacağınız bile kopsa "iyiyim" demek. öylesi daha az yorucu. veya ısrarla "iyiyim" demeyin ve yalan da olsa sizden sadece iyi şeyler duymak isteyen insanların uzaklaşmasını izleyin. uzun vadede en az yorucu olan bu aslında.
  • metin ustundag'in ilerledikce beyin firtinasi ya$artan zeka timsali cali$masi.

- nasilsin?
    - algilayabildigin kadarim.
  • iyiyim zorunlu yanıtının gereksiz sorusu
  • insanın her gün kendine sormadan cevabını bildigi sorudur. bu yuzden digerleri sorunca zaman zaman "sanane" diyesi gelir... sanki gercek cevabını umursayacak mısın? diyesi de gelir...

sadece birilerinin dunyasında tek kelimelik bir soruyla hala var olmak isteyenlerin kullandığı sorudur...

sadece bir hatırlatmadır artık...
  • sadece kendini iyi hissedenlerin sorabileceği bir soru, kötü şeyler yaşayanlar başkalarının nasıl olduğunu soramaz, sorabiliyorsa da insan olarak gerçekten iyi biridir, alnından öpülesidir. yani biriyle karşılaşırsın, eğer karşı taraftan soru gelmezse sen sorarsın nasılsın diye, ama eğer iyi değilsen bunu soracak halin olmaz, karşıdaki itoğluit de senin kötü olduğunu farketmezse o da sormaz. öyle kalakalırsın, ama yine de herşeye rağmen kötü de hissetsen ve karşıdaki hayvanınçocuğu öküz herif malın biri de olsa nasılsın diye sorabiliyorsan sen hakkaten cennetlik birisin demektir, sabrına ve fedakarlığına hayran oldum ben senin, canım benim...iyi misin ha canım, ha bebeğim?
  • nasılsın,
    iyiyim elbet, neden var mı ki kötü olmaya, misal;
    hiç kumbaram dolu mu biriktirdiğim kırgınlıklarımla, ne gezer, ilaç niyetine arasan yok,
    sonra geçmiş denen şey nedir hatırlamıyorum bile ben,
    dönüp dönüp sırtımdan vuruyor mu, bana yaşattığın tüm güzellikler,
    hatıraların ağır gelmesi nedir allasen, nasıl rahat sırtlanmışım hepsini, taşırım bi ömür boyu,
    kanlar içinde kalıyor muyum ki beynimi parçalarcasına düşünmekten,
    sızım sızım sızlıyor mu burnum, seni tütmekten,
    dönüyor muyum yana yakıla pervane misali ateşinde,
    arıyor muyum varlığını,
    vura vura yüreğimi duvarlara parçalıyor muyum sensizlikten,
    kusuyor muyum artık yokluğunu,
    sabır taşı olup çatlıyor muyum dayanmak adına hasrete,
    için için kahrolmak hiç uğramamıştır ki adresime.
    senden sonra ölüp ölüp dirildim mi ki,
    hem havalar da güzel buz tutmuyor yüreğim hiç,
    üşümüyor ellerim bıraktığın günden beri.
    yediğim yemek zehir zıkkım mı bana, değil.
    hiçbir derdim yok, olsa kaç yazar, ''yetiş'' desem yetişmez misin ki yardımıma. benimki de laf.
    sigarayı bile bıraktım, he hey karnım tok sırtım pek, gül gibi yaşayıp gidiyorum.
    iyiyim ben, çok iyiyim hem de. için rahat olsun.
  • ''konuşursam gözyaşlarım beni boğacak, biliyorum, görüyorum, duyuyorum, konuşamıyorum..''

http://www.youtube.com/watch?v=lf6uljnbuau
hesabın var mı? giriş yap