• başıma bir iş gelecekse de umrumda değil. çok güzel şarkı. ben beğendim.
  • chorusu arabesk yapmayi bu ummet nasil daima basariyor hep sasiricam.
  • bu kızın eline oyuncak bebek falan vermeyi kesseler artık. buna takıldım evet.
  • başlıkta yalın kardeşimiz o kadar övülmüş ki söylediği tüm cornetto şarkılarını hatırlamak icin youtube'a girdim. çünkü 32 yaşında bir insan sözlükte aleyna tilki'yi övecekse 72 kere düşünmesi, iyice araştırması gerekiyor.

yalın'la aleyna tilki'nin şarkılarını kıyaslarsak; yalın alaturka ezgili türkçe pop tarzında, aleyna ise batı ezgili türkçe pop tarzında bir şeyler yapmış.

bizim ülkede yalın'ın müziği daha yaygın ve sevilen bir tarz olduğundan kulağa tanıdık geldiği için, sevenleri anlıyorum. ancak batı ezgilerini sevenlerin de aleyna'ya boş olmadıklarını düşünüyorum.

ha bir de, yalın'ın şarkıları tam bir yaza merhaba şarkısıyken, aleyna'nınki daha çok eylül başı gelen summertime sadness hissi vermiş. belki yazın en çok o zamanını sevdiğimden sevdim şarkıyı da. bilemiyorum ki hiç.
  • görünen o ki unilever bu sene cornetto'nun hedef kitlesini daha küçük yaştaki insanlar olarak belirlemiş. hedefine göre başarılı bir çalışma. ben ekşicilerin yalın sevdasını da anlamıyorum. yalınlı şarkı yapılsa bu sefer de "yine mi yalın aq" diyecekler. bence yeni bir şey denemeleri güzel olmuş. şarkı da fena değil. belki bir tık hareketli olsa daha bir yaz şarkısı olurmuş.
  • ben fero dinleyen kitlenin şu şarkıyı kötülemesi inanılmaz saçma.
    ozan çolakoğlu muazzam iş çıkarmış. şarkının sözleri cornetto’nun yeni çıkardığı 3 ürünü gayet güzel anlatıyor. belki klip eleştirilebilir fakat aleyna’nın o deli dolu havasını iyi yansıttığını düşünüyorum.
    ahmet kaya‘nın fikirlerini umursamıyorum şarkıları güzel diyen insanlardan “aleyna tilki”nin giyimine , tarzına ve çocukluğuna takılıp güzelim şarkıyı kötüleyen insanlara dönüşmek...

aleyna baba sen dünya starı olacaksın!
  • gayet güzel şarkı, ne göklere çıkarmaya ne de itin götüne sokmaya gerek yok. eğlenceli ve hareketli 2 ay sonra unutulacak.
  • eskidendi kalbim transparan gibi saçma bir deyiş barındıran kötü şarkı.
  • parça gayet iyi. ozan çolakoğlu çok iyi iş çıkarmış. türkçe müzikte seçici davranan ben bile bu hafta sonu toplamda 7-8 defa dinledim. seversiniz sevmezsiniz bir yere kadar ama aleyna tilki gerçekten çok iyi işler çıkarıyor. bu yaşta bu işleri yapmak herkese nasip olmaz. allah yolunu açık etsin.
  • aleyna tilki'nin, dmc etiketiyle yayınlanan tekli çalışması.

söz: aleyna tilki, ayça tilki
    müzik: aleyna tilki
    düzenleme: ozan çolakoğlu

aleyna tilki & elif kalkan imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
hesabın var mı? giriş yap