şükela:  tümü | bugün
  • dorsum nasi - burun sırtı
    radix nasi- burun kökü
    apex nasi - burun ucu
    ala nasi - burun kanatları
    nares - burun delikleri ' nden oluşur.
  • league of legends oyununda köpek konseptli bir karakter. shift ile birlikte 1 tuşuna basıldığında "who let the dogs out. oug oug oug!" diyor.

ayrıca nasus ismi riot games'te çalışanlardan birisinin sevgilisinin tersten okunuşu.

(bkz: susan)
  • bütün gün ofiste "cycle of life and death continues, we will live, they will die." diye gezmeme sebep olan galaktik canlı. ultiyi açıp team fight içine yürüyerek girmesi dosta güven düşmana korku verir. zaten koşmaz, yürür.
  • offtank gidilen bir oyunun late game'inde ölmeyi reddeden hayvanımsı. teamfight'ların aranılan taze kanı. ultiyi açıp paytak paytak milletin içine girince rakip şampiyonlarda ki panik net bir şekilde belli oluyor.
    oyun içerisinde çıkardığı sesler için: http://www.youtube.com/watch?v=ffyxgkea_i4
  • league of legends adlı oyunu zevkli kılan karakterlerdendir. artık evladımdır.
  • avea tarafından kodu verilmiştir bugun, katliam çıktı resmen alabilmek için facebook uygulaması çöktü ama ben alabildim galaktik nasus umu eheh
  • yeni solo top mainim. solo oynamıyorum ama oynarsam da seçtiğim birkaç karakterden biri halinde geldi artık. özellikle çoğu solotop karakterini counterlayabilir (aatrox, jax, fiora vb). eğer sustain ve/veya harass'ınız yoksa, nasus'u yukarıda yalnız bırakırsanız adam q skill farm yapar, yapar, mid game'de allah olur. dikkatli oynadığınızda 30. dakikada +500 dmg oluyor q'nuz ve grubu hem tanklayan, hem carry'leri koruyan, hem de carry döven biri haline geliyorsunuz. ancak başta sabırlı olmanız gerekli, en azından mid game'e kadar. gerçi jungle'ınızın early gank'i ile karşınızdaki adamı da alabilirsiniz.

karşınızda vlad, aatrox gibi sustain'i olan karakter varsa ignite iyi oluyor. ghost mutlaka alınmalı. ignite yerine teleport ya da flash da oldukça iyi. teleport'u karşınızda shen varsa almak mantıklı.
  • jax ile birlikte league of legends genelinde rakiplerinden siringayla kan ceken karakter.
  • tanrının loldeki yansıması olan karakter.

q kasmak ve biraz zırhlanmak ile yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yok ama ben farklı bir şeklinden bahsedeceğim; bu namussuzun e'si gerçekten karşı taraf için gerçek bir bela. ben genelde aram oynuyorum, orda işler pek de normal yürümüyor. hele ki oyunun bombok random sistemi sizin takımınıza 5 melee ve karşıya da 5 uzun mesafeli rakip düşürmüşse, yapabileceğiniz fazla bir şey olmuyor. buna rağmen nasus ile yetenek gücüne abanmanızın, büyü direncini düşüren ve birkaç saniyeliğine hasar vermeye devam eden birer item almanızın ardından oyunda tek yapmanız gereken saniyesi doldukça e'ye basmak. dediklerimi yapmanızın ardından görece olarak mükemmel zırhlanmamış karakterlerden 5'te 1 oranında can alacak ve onları başka ataklara karşı aşırı savunmasız hale getirecektir. bu sayede sizden çekinecek, fazla yaklaşamayacak ve kulenizi yıkamayacaklardır. ara sıra kill alasınız geldiğinde ise tek yapmanız gereken w ve sonrasında e'ye basmak. yavaşlamış ve tüm dirençleri kırılmış rakibe üflediğiniz takdirde kolayca ölecektir, sadece doğru anı kollamanız gerekmekte.