şükela:  tümü | bugün
  • haklı ve bilimsel bir tespit. her birimiz hayatın merkezine önce kendimizi, sonra da ailemizi koyuyoruz. akrabalar, çevre, memleket... derken, bu skala mensubu olduğumuz "millet"e (bakın ırka demiyorum) kadar genişliyor. hepimiz mikro düzeyde de olsa ortak vatan ve millet şuuruna sahibiz. üstelik sosyal paylaşım ve adalet de hepimizin arzusu. o halde, bir tutarlılıktan söz ediyoruz demektir ve müreffeh yarınlar için ülke olarak nasyonel sosyalizme tez elden geçmeliyiz. bu düşüncelere inanmayan ve savunmayan da ılıktır zaten, gidip abd'de filan liberal liberal yaşamalıdır.
  • (bkz: svihs)
  • tutarlı olduğu iddia edilen ideoloji, 1936 berlin olimpiyatlarında üstün ırkın değil de, siyahi ırktan jesse owens'ın neden bütün atletizm dallarında altın madalya kazanarak ezici üstünlükle şampiyon olduğunu ve einstein gibi çok zeki insanların neden yahudi ırkından geldiğini açıklayamaz.

    bunu iddia eden kişi ayrıca, nasyonal sosyalist ideolojiye göre aryan ırktan değildir ve unter mensch kategorisindedir. çünkü anadolu'daki türklerin, nazi ideolojisinin esas aldığı çalışmalardan biri olan avrupa'nın ırksal tarihi adlı kitaba göre aslında armenoid ırkından olduğu iddia edilmektedir. ayrıca anadolu'daki insanların ırksal saflığa sahip olmadığı iddiası da aynı kitapta yer almaktadır. orta asya'daki türkler ise ilgili kitaba göre ırksal olarak saflığını koruyan ancak aryan olmayan insan altı kategorilerde tanımlanmaktadır. nazi ideolojisine göre ırksal olarak saflığını yitiren toplulukların üremesinin durdurulması ve genetik anlamda temizlenmesi salık verilmektedir. ırksal açıdan saflığını koruyan ancak aryan olmayan ırklar ise üstün ırka hizmet edecek olan ırklar olarak tanımlanmakta ve uygarlığı yaratma vasfına yalnızca üstün ırkın nail olduğu iddia edilmektedir.

    düşünün ki nasyonal sosyalizmin en tutarlı ideoloji olduğunu iddia eden ve ülkemizde yaşayan kişiler hala var ve bu kişiler kendilerinin söz konusu ideoloji tarafından aşağı ırktan olarak kabul edildiğini düşünemeyecek kadar cahiller.
  • faşist konuşuyor. konuş lan faşist