şükela:  tümü | bugün
  • bir rus bayan ismi..
    (bkz: natalya gonçarova)
  • diablo 2 - act iii'te bulunan assassin npc.
  • ancestrall recall isimli diablo modunda karsi karsiya gelebileceginiz, uzak durulmasi gereken assasin.
  • (bkz: anagram)
  • ukrayna'li kadinlarin %75'inin adi
  • diablo 2'de kurast'daki bu kadın -dikkat ettim- bir ara kayboluyor, üçüncü görevi bitirdiğimiz zaman sanırım. sonra ne oluyor hiç bir fikrim yok, karşımıza çıkmıyor çünkü. kendine ait bir hikayesi var sanırım... blizzard'dan bir açıklama bekliyorum ben 3. oyunda.
  • diablo 2'de natalya's odium adlı oyundaki tek assasine özel sete sahip kişi.
  • (bkz: antalya)
  • bir natalya tanıyorum 6 aydır. 30 yaşında. muhtemelen küçüklüğünde oldukça yaramaz bir kızdı ve her zamanki gibi atlayıp zıplarken düştü ve kaşı açıldı. o günlerden kalma bir iz duruyor yüzünde. ince telli sarı saçları altın suyuna batırılmış ince kılıçlar gibi. baktıkça kesiliyor gözlerim. minik yara izinin hemen yanında bulutlu gökyüzü uzanıyor sonsuzluğa. allahım bu ne güzelliktir. bir yandan yakıyor diğer yandan sonsuzluğa kanıyorsun. rus kızları genelde sert konuşurlar. r harfini vurgulayarak çıkarır ağızlarından. oysa natalya öyle mi? ipeksi dokunuşlarla çıkıyor bütün sesler. hele türkçe konuştuğu zaman koreli kızların cilve yaparken genizden söyledikleri oppa'ları hoyrat kalır natalyanın yanında. bir çocuğa sesleniyor uzaktan "sirdar!" serdar ismi hiç olmadığı kadar güzel artık. "ben türkçeyi çok az biliyorum" derken vurguyu hep yanlış yerlerde yapıyor ama hakikisi o olmalı. çünkü cümle onunla anlam kazanıyor.
    anlatmak isteyip de anlatamadığı zaman veya bizim bulmamızı istediği zaman beden dilini kullanıyor natalya. kimi zaman yaşlı bir kadını taklit ediyor, kimi zaman kazma kürek toprak eşeliyor. herşey natalyayla güzel.
    zaman o kadar hızlı akıp geçiyor ki onun yanındayken. zamanın biteceğini bilip hiç bitmesin istiyorum. gözlerinde son kez kaybolmak, sesinin kadifesini ruhumda hissetmeye devam etmek istiyorum. natalya çok güzel.
    natalya aynı zamanda güçlü bir kadın. olaylara hakim. bunu böyle yapalım demiyor. yapacaksın diyor. emir veriyor. yönetiyor. sesinin tatlılığı, yüzünün güzelliği engel değil buna. çevresindeki herkesin saygısını kazanmış. hele öğrencilerin.. derinlerde bir korku var ama haşmeti karşısında inceden bir hayranlık besliyorlar.
    natalyayı gördükçe rus erkeklerinin ne kadar işe yaramaz, ne kadar çöp olduklarına tekrar tekrar emin oluyorum. çünkü natalya çok güzel, natalya çok güçlü, natalya bir başka kadın. natalya asil. natalya sevimli. natalya güzelliklere layık.
    natalyanın tek kusuru biz türkleriz. çünkü natalya isminin samimi versiyonu nataşa. mesai arkadaşları onu nataşa diye çağırdıkça içim cız ediyor. öyle bir yaftalamışız ki kalıp olmuş nataşa. ileride bir gün onunla samimi olunca ona nataşa (yani natalyacığım) diyemeyeceğim.
  • annemin ananesinin adiymis.

malum gundem olan alt ust soy gecmisini ogrenme olayina dahil oldum. megerse bizim dedeler de firsatini buldukca rus'a meyletmisler. yaklasik 1800'lerin basindan beri hickimse kastamonu'nun dag koyunden ayrilmamis ama rus hanimi almislar her nasilsa. su an pek garip hissediyorum. mekanlari cennet olsun. hepsinin.