şükela:  tümü | bugün soru sor
 • pek yakında yayın hayatına başlayacak olan "bir şiir dergisi, bir sanat dergisi, bir müzik dergisi değil, bir hayat memat dergisi."

  iletişim adresleri şöyle:
  natamadergi@gmail.com
  http://www.facebook.com/natamadergi
  http://twitter.com/natamadergi

  bildiğim kadarı ile yayın kurulu genellikle şairlerden oluşuyor. e hayırlı olsun diyelim.
 • mephisto vs. gibi pek çok kitapçıda bulunabilen, hayat memat dergisi.

  dünyanın en iyi insanları tarafından çıkartılıyor.
 • şu an elimde tuttuğum, kalitesine bakakaldığım mükemmel dergi. özgür göreçki yazıyor, bence yeter seviyede süper.
 • (bkz: natamam)
 • genel yayın yönetmeni enis akın. şair dolu dergi.
 • geç kalınmış bir dergi,çok iyi satıyor,gözlemlediğim kadarıyla umarım iyi şiirler okuruz!
 • mephisto'da denk geldiğim yeni bir dergi.
  davut yücel ve hayriye ünal tanıdık geldi; dergiyi evirip çevirdim ama almadım.
  dergide fazlasıyla kürt dili ve edebiyatı havası vardı.
 • ikinci sayısı çıkan dergi, mephisto'da raflarda, diğer her yerde bu hafta içerisinde yer alacak.
 • kadıköy mephisto kitabevi'nden aldığım sağlam dergi içeriği gayet başarılı,sade dış kapağıyla kendisini seçtiren dergi,okuyun / okutun ..
 • 3. sayısı nihayet çıkan dergidir. tanıtım metni şöyle:

  --- alıntı ---

  “şans eseri geçen ay çıksaydık, bu sunuş yazısı “internetin ve daha özelinde sosyal medyanın hayatımıza verdiği zarar, yarattığı sanal kimlikler ve gerçeküstü sanrılar” üzerine olacaktı. belki de o sunuş yazısını, en büyük tüketicisi 90 sonrası kuşak olan “çocuk-egemen dünya”nın eğlence ve tüketim dünyası ile ilgili haklı eleştiriler süsleyecek ve bu kuşağın ne kadar da tüketmeye teşne olduğundan bahsedilecekti. geçen ay tüm bunlar, haklı bir eleştiri olacaktı. ama bu ay, değil.”

  üçüncü sayımızı “iletişim” başlığı altında şekillendirelim demiştik, araya “gezi” yazıları girdi iyi de oldu; amacımızdan sapmadan sayımızı yapabildik. cihat duman, ali aydemir, göreçki, gül abus semerci, hulusi çınar, doğan çetin, ömer şenel ve mihrap aydın’ın gezi parkı protestolarının çeşitli cephelerini tartıştığı yazıların yer aldığı natama’nın 3. sayısında aylin örnek geçerli şehir planlaması anlayışını, çağnam erkmen halkla ilişkiler mesleğini, enis akın televizyonu, hasan rua demiroğlu eskiden yapılan sigara reklamlarını irdeledi. bratislav pantelic’in yazısı ulusalcılıkla yazı karakterleri arasında kurduğu ilişkiyle oryantalizmi daha iyi kavramamız yönünde bir deneme yaparken, donald sassoon’un marx’la yaptığı fantastik söyleşi ve murat ertel ve arkadaşlarının selim sesler’le gerçekleştirdiği söyleşi de dergide yer buldu. hakan kıran’ın, gökhan yılmaz’ın, borges’in ve mustafa çevikdoğan’ın hikâyelerinin yanında derginin bu sayısında bora başkan’ın “hiç bu kadar yakın hissetmemiştim” adlı sergisinden derlenen bir görsel-metin çalışması okunabilir. natama’nın bu sayısında diğerlerinin yanı sıra aysu akcan, davut yücel, gün ayhan utkan, süreyyya evren, ercan y. yılmaz, orkun destici, serkan günay, ilker şaguj, denge esenterk, melih özel ubıh, eşref yener, seyhan özdamar, mesut ocak ve irfan çinar’ın şiirleri yer alıyor. dergi 3. sayısı mizah yüklü kara sayfalar’la kapanıyor.
  --- alıntı ---