şükela:  tümü | bugün
 • yahudilere verilen imtiyaz sayesinde waterloo savaşına gözlemci olarak katılır. savaşın gidişatını görüp manş denizini kiraladığı lüks bir tekneyle hızlıca geçerek londra'ya ulaşır. londra borsa binasına sırılsıklam ve çamur içerisinde giren nathan , ingiltere'nin savaşı kaybettiği söylentisini yayarak insanların elindeki hisselerini satmasını sağlamıştır. borsada herkesin paniğe kapılarak hisselerini satması sonucu endeks korkunç derecede düşmüş bu arada nathan gizli bağlantıları sayesinde hisseleri taban fiyatlardan toplamaya başlamıştır. telgraf, telefon, radyonun olmadığı ve ülke sınırlarını geçmenin sadece yahudi kuryelere verilmiş bir hak olduğu o günlerde ingiltere'nin waterloo savaşı'nı kazandığı haberi ancak günler sonra londra'ya ulaşmıştır. bu haber londra borsası'nı coşturmuş ve bu anı bekleyen nathan elinde taban fiyatlardan topladığı tüm hisseleri satmaya başlamıştır. böylece nathan rothschild beş yılda servetini 2.500 katına çıkarmıştır. rothschild ailesinin ünlü serveti bu tür taktikler ile günümüze kadar devam etmiştir.
 • vaktiyle ingiltere hakkında şöyle buyurmuştur ki ibretliktir;

  "i care not what puppet is placed upon the throne of england to rule the empire on which the sun never sets. the man that controls britain's money supply controls the british empire, and i control the british money supply."

  meali; güneş batmayan imparatorluk olan ingiltere'nin tahtında hangi kuklanın olduğunu sallamam, britanya'nın para arzını kontrol eden britanya imparatorluğunu kontrol eder ve britanya para arzını ben kontrol ediyorum.
 • ''sokaklarda kan varsa senetleri satın al'' diyen zat.
 • daha once bahsedilen waterloo savasindaki onceden haber alma ve napolyonun kazandigi soylentisini yayma isini yapabilmesini tekneyle gidip haber almasina degil guvercinlerden olusan bir haber agini daha once satin almis olmasina bagli olan kisi.

  guvercinlerden olusan bu haber agi daha once tour-et-taxis ailesine aittir. nathan kendi mesajlarini oncelikli olarak dagittirabilmek icin bu agi satin alor. ama napolyonun dustugunu resmi kanallardan 4 gun once ogrenince olaylar gelisir. soylentiyi yayarak dibe vuran hisse senetlerini toplar ve napolyonun dustugu haberi gelince firlayan senetleri satarak servetine servet katar. bu olay hicbir zaman ispatlanamamis hep soylenti olarak kalmistir.

  daha sonra aile tum ogullarla birlikte avrupanin bes ayri ulkesinde (ingiltere -fransa-avusturya dahil) banka kurarlar ve herbiri bulundugu ulkeye bagli kalir.
  birbirleriyle ters dusseler dahi bulumduklari ulkenin yonetiminin yaninda yer alirlar. yani ulkelerin catismalari/cekismeleri bu aile icin herzaman kazanc kaynagi olacaktir.

  kaynak : yahudiler dunya ve para/jacques attali
 • ekonomi dilindeki karşılığı manipülatör'dür.
  halk dilindeki karşılığı ise "aşağılık, orospu çocuğu, götveren, düzenbaz, hilekâr, sinsi, piç"tir.
 • vay be... nasıl bir karaktersizmiş. waterloo savaşı sonucunu uzaktan görüp londra borsası binasına koş. yalan haber verip milletin hisselerini çok ucuza sattır ve gizliden gizliye topla. sonra savaşı kazanan fransa imparatoru (bkz: napolyon bonapart) değil, demir dük lakablı ingiliz komutan (bkz: arthur wellesley)'in kazandığı haberi ulaşsın ve dibe çakılan hisseler tekrardan ters köşe yapıp zirveye çıkınca sat. böylelikle servetini 5 yılda 2.500 katına çıkart.

  işte zeki ve bilgili olmak, iyi ve karakter sahibi insan olmaya yetmiyor. geberip gideli kaç sene olsa da halen daha insanlığın yüz karası olarak öğretmeli, göstermeliyiz.
 • waterloo savaşı'nın örtük muzafferi, banker. savaş alanında zafere ulaşan ingiltere'yi, güvercinler vasıtasıyla edindiği haberleri manipülasyon yeteneği ile birleştirerek menkul kıymetler borsasında bozguna uğratmış ve dünyanın en zengin adamı olmuştur.
 • i care not what puppet is placed upon the throne of england to rule the empire on which the sun never sets. the man who controls britain's money supply controls the british empire and i control the british money supply.

  (bkz: the house of rothschild)
hesabın var mı? giriş yap