şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5 mart 2007 itibarıyle digiturk’te 82 no’lu kanalda 09:00-03:00 saatleri arasında 18 saat yayın yapacak olan vahşi yaşam temalı belgesel kanalı.

  national geographic wild, türkçe ve ingilizce olmak üzere çift dil opsiyonlu olacak.

  (bkz: national geographic)
  (bkz: national geographic channel)
 • 05 mart 2007 itibariyle digiturk 82 numarali kanalda yayina giren, vah$i ya$am temali national geographic kanalidir.
  bilimum hayvan belgeseline doymamizi saglayacak gibi gorunen ve "wild sex" gibi hayvanlarin cinsel ya$amini "sapina" kadar inceleyen belgesellerle kendisini daha da ilginc kilabilecek bir kanaldir (misal bircok aslan ve zurafa aslinda biseksuelmi$).

  discovery channel'in bo$lugunu tam olarak dolduramayacak olsa da, iyi bir alternatif olarak gorulebilinir ukte dolmasidir.

  ps: bir tane de teknoloji temali belgesel kanali koysunlar, gidip opucem digiturktekileri, ilgililere duyurulur.
 • sabah sabah seda sayan'ların, televole'lerin, pop star alaturka'ların ve bilimum gayrıdıguppak tv dizisi ve anahaberlerin olduğu bir ortamda bulunmaz hint kumaşıdır, kaşıkçı elmasıdır..
 • güzel bir belgesel kanalıdır yanlız biraz piskopat olduklarını seziyorum programları hazırlayan arkadaşların.

  yemek yenmiş, kahve yapılmış ve bir sigara yakılmıştır. tv açılır, ne güzel belgesel izliyorum hayvanlar birbirini yiyor süper laylaylay derken fark edilen detay insanı dumura uğratır.

  mürekkep balığı ufak tefek bi canlıyı yemektedir, fakat arka planda gayet lüks restaurantlarda çalan tarzda bir yemek müziği tıngırdamaktadır.

  kendilerine mail atıp yenen yaratık hasmınızmı abi diye sormak istedim

  ps: digiturk kanal 82
 • (bkz: sarah fisher)
 • fragmanlarını, kanalı hiç izlemeyen bir cahilin yazdığı kanal.

  yok tarantula ölüm makinesiymiş, yok en büyük kabusumuz köpekbalığıymış, yok kutup ayısı canavarmış?? adam hayvanları 80'lerin nükleer atık yutmuş film canavarlarındam mamül sanıyor.

  (tarantulanın zehiri insanları öldürmez, köpekbalığının sadece 1-2 türü insana saldırır-o da nadir, zavallı kutup ayısının da habitatını mahvettik, ne yapsa yeridir)

  belgeseller ne derece hayvancılsa (sürüngen uzmanı timsahla enseye şaplak göte parmak yaşıyor, güney afrikadaki 'kedi' barınağında çitalar insan elinden et yiyor...) fragman yazarı da bir o kadar "ay ben korkarım" tadında yaklaşıyor mevzuuya. git o zaman ağlak türk dizisi yaz arkadaşım, ne işin var amazon belgeseliyle?? hayır, zaten hayvanlardan gereksiz yere korkuluyor bi de bu gaz veriyor kendi meşrebince. pis herif!
 • insanın dünyasını hayata bakış açısını değiştirecek tek kanal. eğer basit bir hayvan görüntüsü olarak değerlendirmezseniz olayı karakterinizde ne kadar çok şeyin oturduğunuzu, insanlara yaklaşımınızın değiştiğini ki bu olumlu yönde, hayvanlara yaklaşımınızın değiştiğini farkedeceksiniz. bu kanaldan hayata dair öğreneceğiniz çok şey var...
 • örümceklerin seks hayatı ilgili az önce şu cümleyi duyduğum kanal :

  - "zevk aldın mı?" diye soracak zaman yoktur..

  aha şimdi de şöyle dedi:

  - dişi erkekten kalanları daha sonra yemek için sarar..

  (paket mi olsun burda mı yersiniz?)
 • primatlar üzerine yapılan her belgeselde "akrabalarımız şempanzeler", "uzak akrabalarımız gümüş sırtlı goriller" gibi evrimi temel alan cümleler sarfeden belgesel kanalıdır. türkiye de bugünlerdeki akılalmaz web erişim engellemelerini ve sansür uygulamalarını düşündükçe ateşle oynadıklarını düşünüyorum.

  (bkz: richard dawkins net in erisime kapatilmasi)
 • national geographic'e göre daha çok tercih ettiğim, dijitürk'ün en güzel kanalı. kaptırıp gün boyu izleyebilirim. özellikle yanardağlar, tsunamiler gibi doğa olayı belgeselleri muhteşem.